Teraz jest 28 mar 2024 11:21:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Okładki książek w formacie mobi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2014 9:04:37
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 624, 630, 650
Post Okładki książek w formacie mobi
Witam

Jestem posiadaczem czytnika PB Basic Touch 624 i mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników ebooków. Dlaczego u mnie w książkach, które są w formacie mobi nie wyświetlają się okładki, chociaż w Calibre w metadanych są? Jak przerobię taką książkę na epub to okładki wyświetlane są normalnie.


15 paź 2014 15:00:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2013 14:21:50
Posty: 92
eCzytnik: Pocketbook 623
Post Re: Okładki książek w formacie mobi
W PB są dwa programy:
Adobe Reader - nie czyta mobi, a epub wyświetla b. poprawnie.
Fdreader - czyta większość formatów, ale z wyświetlaniem zawartości miewa problemy. Między innymi z okładkami mobi.
To tak w skrócie


15 paź 2014 15:41:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2014 9:04:37
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook 624, 630, 650
Post Re: Okładki książek w formacie mobi
Dzieki wszystko jasne.
A czy można przekonwertować w taki sposób aby okładki były widoczne przy formacie mobi? Pytam się dlatego, że mam kilka książek w mobi I na czytniku tekst jest normalny, A po przerobieniu na epub coś dziwnego robi się z wierszami w tekście. Co drugi lub trzeci wiersz ma większy odstep i fatalnie się to czyta.


15 paź 2014 22:09:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Okładki książek w formacie mobi
Sprecyzował byś czy chodzi o okładki w biblioteczce czy też w samej aplikacji do czytania.

Jeśli chodzi o to pierwsze to chyba czytnik nie ma wsparcia dla mobi i tyle.
Jak to Tobie strasznie przeszkadza i tych mobików jest niewiele to można to obejść.

Cała zabawa to wejście do ukrytego katalogu system\explorer-2\1\ (i czasem system\explorer-2\2\)
zobaczysz tam katalogi w których są pliki bmp z okładkami.

Skoro miałeś pliki epub z działającymi okładkami to zapewne znajdziesz tam te pliki w postaci.
nazwaksiązki.epub.bmp i zmieniasz jej nazwę na nazwaksiązki.mobi.bmp
Można oczywiście samemu wygenerować stosowne okładki ale parametry (i rozmiar) muszą być dokładnie takie same jak te z tego katalogu.


aha. Jednak nie naprawi to wyświetlenia okładki po wyłączeniu czytnika.


25 paź 2014 14:33:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2018 21:01:36
Posty: 1
eCzytnik: Touch HD 2
Post Re: Okładki książek w formacie mobi
Witam wszystkich:)
Temat odkopuje, bo mam podobny problem na Touch HD 2 i wydaję mi się to trochę dziwne, ponieważ w formacie EPUB okładki są widoczne jednak opcje formatowania tekstu działają bardzo dziwnie. W formacie MOBI okładek nie ma za to opcje do formatowania działają poprawnie.
Metoda z postu powyżej ze zmienianiem nazwy plików PNG działa połowicznie i jest to trochę problematyczne, więc stad moje pytanie czy da się to jakoś rozwiązać inaczej? Ew jaki format wypróbować jeszcze?

EDIT:
Po części rozwiązałem swój problem korzystając z programu Calibre i zmieniając format z MOBI na EPUB.
Wygląda na to że wszystko działa, są okładki oraz działają opcje formatowania tekstu. Wychodzi na to że te ebooki które miałem w formacie EPUB były wadliwe.
Mimo wszystko dziwi mnie to że MOBI i tak nie wyświetla okładek


23 paź 2018 14:29:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: