Teraz jest 28 mar 2024 22:09:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Oddałem mój InkPad 2 bo go uszkodziłem - w ramach ubezpieczenia dostałem nowy.
I mam 2 problemy.

1. Nie działa mi wysyłanie książek ani niczego na czytnik. Może coś źle robię - nie wiem. Na poprzednim wszystko szło bez najmniejszego problemu...
Czy powinienem wysyłać na ten sam adres mailowy z końcówką @pbsync.cośtam ?
Pewnie powinienem coś zmienić, bo w końcu czytnik niby ten sam, ale jednak inny (na nowy wymienili).

2. Dotyk działa mi bez problemu. Tak, to nie problem :) Problemem jest decyzja czy aktualizować oprogramowanie.
Przy poprzednim czytniku na początku dotyk działał ok, ale po zainstalowaniu aktualizacji zaczęły się problemy - przyciśnięcie i przytrzymanie celem wyświetlenia menu było przez czytnik odbierane jako zwykły dotyk i otwierało książkę zamiast wyświetlić menu.
Czy to był przypadek, czy to reguła, że tak się dzieje po aktualizacji?
Chcę uniknąć sytuacji, że będę musiał wysyłać czytnik bo źle działa dotyk, jak ostatnio mi proponowała obsługa klienta PocketBook - z wielkim mozołem tworzyłem półki w bibliotece na czytniku dodając kilkaset książek, jestem w trakcie czytania kilkunastu lubię czytać na raz) i mam zakładki i zapamiętane miejsca gdzie skończyłem czytać.
Jak będę musiał odesłać lub przywrócić do ustawień fabrycznych, to wszystko stracę.

Dobrych ludzi znających odpowiedzi na trapiące mnie pytania proszę o odpowiedź :)


24 sie 2017 12:29:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Ad. 1
Każdy czytnik ma swój adres. Zarejestruj go ponownie i powinno działać jak poprzednio.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


24 sie 2017 19:23:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
michalt001 napisał(a):
Problemem jest decyzja czy aktualizować oprogramowanie.
Przy poprzednim czytniku na początku dotyk działał ok, ale po zainstalowaniu aktualizacji zaczęły się problemy - przyciśnięcie i przytrzymanie celem wyświetlenia menu było przez czytnik odbierane jako zwykły dotyk i otwierało książkę zamiast wyświetlić menu.
Czy to był przypadek, czy to reguła, że tak się dzieje po aktualizacji?


Niestety to reguła, ostatnie oprogramowanie (5.15 z października 2016) działa zauważalnie szybciej, niestety wprowadza nowe błędy związane z nieprawidłowo działającym dotykiem. Ja wróciłem do wersji 5.11. Producent dostał informację o błędnym działaniu softu, niestety od 10 miesięcy nie pojawił się nowy firmware poprawiający wersję 5.15 a szkoda.


24 sie 2017 23:28:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Witam
Też mam InkPad 2 i problem z dotykiem. Jest wersja 5.11 na ten czytnik? Ja widzę na stronie Pocketbook tylko jedną wersję oprogramowania 5.15.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam


25 sie 2017 11:06:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
1. Moja odpowiedź mogła wprowadzić trochę zamieszania więc postaram się ją doprecyzować. Posiadam InkPada pierwszej generacji i tam dostępne są starsze wersje oprogramowania.
2. InkPad 1 i 2 sprzętowo nie różnią się w kwestiach zasadniczych (w dwójce zmieniono przyciski i usunięto sprzętowy suwak regulacji podświetlenia, nowsze dwójki mają też więcej dostępnej pamięci masowej - 8GB zamiast 4GB). Oprogramowanie w wersji 5.15 jest identyczne dla obu urządzeń. W celu przetestowania wgrałem do mojej jedynki soft ściągnięty od młodszego brata i zainstalował się prawidłowo. Czy zadziała to w drugą stronę (downgrade) z przyczyn oczywistych nie mogłem sprawdzić, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak. Może również być tak, że flaszowanie nie dojdzie do skutku z komunikatem o innej wersji hardware'u (choć oba czytniki mają oznaczenie producenta PocketBook 840). Nie namawiam do tego ale możesz na własne ryzyko spróbować wgrać soft 5.11 z InkPada 1.
3. Alternatywnie możesz napisać do serwisu z prośbą o udostępnienie wcześniejszego softu do dwójki. Wiadomo, że czytnik sprzedawany był ok. dwa miesiące przed ukazaniem się softu 5.15 więc na pewno istnieje wcześniejsza wersja, która nie została udostępniona na stronie.
4. Przy okazji apeluję aby właściciele tych dwu wariantów Pocketbooków nękali pismami producenta o poprawienie błędów w ostatnim sofcie.


25 sie 2017 21:53:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Dzięki :)
1. Zacząłem grzebać w ustawieniach i okazało się, że jest inny adres send-to-pocketbook.
Jak wysyłam na ten inny to działa bez problemu, nawet bez rejestrowania od nowa. Nie rozumiem tego, ale przyjmuję jako dar od losu :)

2. Czyli nie tylko ja mam problem. Co do wersji oprogramowania - nie musi być 5.11.
Wersje 5.15 są przynajmniej 2.
Ja mam 5.15.168 z 12.10.2016 i dotyk działa bez problemu.
Proponuje mi aktualizację na 5.15.172 domyślam się, że pewnie problem z dotykiem zaczyna się od tej wersji albo gdzieś pomiędzy (jeśli jakaś była pomiędzy).
W każdym razie mogę potwierdzić, że w 5.15.168 dotyk działa prawidłowo.

4. Proponuję jak byś mógł wstawić (bo pewnie znasz) adres producenta pod który można pisać w tej sprawie, chętnie napiszę :)

PS: czy może tutaj na Forum pisze czasem jakiś przedstawiciel Pocketbooka? Da się z nimi kontaktować przez Forum?


27 sie 2017 1:09:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
michalt001 napisał(a):
Dzięki :)
2. Czyli nie tylko ja mam problem. Co do wersji oprogramowania - nie musi być 5.11.
Wersje 5.15 są przynajmniej 2.
Ja mam 5.15.168 z 12.10.2016 i dotyk działa bez problemu.
Proponuje mi aktualizację na 5.15.172 domyślam się, że pewnie problem z dotykiem zaczyna się od tej wersji albo gdzieś pomiędzy (jeśli jakaś była pomiędzy).
W każdym razie mogę potwierdzić, że w 5.15.168 dotyk działa prawidłowo.


Tak, problem z dotykiem występuje w wersji 5.15.172. Tej starszej nie miałem okazji sprawdzić ponieważ nie była dostępna online.

michalt001 napisał(a):
4. Proponuję jak byś mógł wstawić (bo pewnie znasz) adres producenta pod który można pisać w tej sprawie, chętnie napiszę :)


Adres email: help@pocketbook-int.com. Można też wysłać maila bezpośrednio ze strony pocketbooka.

michalt001 napisał(a):
PS: czy może tutaj na Forum pisze czasem jakiś przedstawiciel Pocketbooka? Da się z nimi kontaktować przez Forum?


Ja nie zauważyłem.


27 sie 2017 11:11:38
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
michalt001 napisał(a):
czy może tutaj na Forum pisze czasem jakiś przedstawiciel Pocketbooka? Da się z nimi kontaktować przez Forum?

Niestety nie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 sie 2017 15:25:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Napisałem już jakiś czas temu - zero odpowiedzi...


07 wrz 2017 17:03:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Dostałem odpowiedź :)
Nowe oprogramowanie będzie dostępne prawdopodobnie w styczniu 2018.
Trochę im schodzi jak na rozwiązanie problemu, który przecież w starym oprogramowaniu już był rozwiązany...:)
No ale jest światełko w tunelu. Miejmy nadzieję, że w styczniowym sofcie dotyk będzie ok.


16 wrz 2017 12:31:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Mi przesłali odpowiedź od producenta i ma być do końca roku. Pewnie będzie tak że będzie premiera nowego dużego pocketbooka a potem aktualizacje do Inkpada 2


16 wrz 2017 12:47:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Ciekawe, jaki będzie ten nowy.
Jest gdzieś wątek o tym?
Zasugerowałem im przy okazji, żeby założyli konto tutaj na Forum i coś się udzielali.
Wiedzieli byśmy na bieżąco, mogli prowadzić korespondencję zbiorową, zamiast każdy z osobna maile pisać.
Ale pewnie to oleją.
Nie rozumiem, czemu taki stosunek do klientów mają...


17 wrz 2017 23:59:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
Czytio jest dystrybutorem ale ma w ofercie czytniki różnych firm ale mogliby się odezwać. Ja osobiście nie mogę narzekać bo o co zapytam uzyskuje konkretną odpowiedź bez PR bełkotu. Producent posługuje się angielskim więc bariera językowa dla niego jest bo google translate tłumaczy jak teściowa miłość do zięcia więc na forum nie zajrzą.


18 wrz 2017 12:07:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
A Czytio istnieje na Forum?
Mają różne czytniki to nikt im nie broni w różnych wątkach się wypowiadać...
Widzisz - Tobie odpisują, ja pewnie pytam o to samo i to samo mnie muszą odpisać, pewnie takich jak my jest co najmniej kilkunastu.
A napisali by na Forum i po kłopocie.

Z resztą po angielsku to też byśmy zrozumieli, nie? A jeśli nie, to ktoś z Forumowiczów by przetłumaczył.
Grunt to chcieć...


19 wrz 2017 19:04:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: InkPad 2 aktualizacja, dotyk i przesyłanie plików
My zrozumiemy. Mi chodziło o "czytanie" naszego forum przez ludzi Pocketbooka stąd napisałem o google :)


19 wrz 2017 20:08:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron