Teraz jest 28 mar 2024 18:22:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2012 10:59:06
Posty: 72
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego
Miałem ostatnio okazję porównać PB TL3 z Kindle 8. Pomijając wady i zalety poszczególnych modeli, zwróciłem uwagę na dużo lepszą precyzję działania dotyku w Kindle.
W PB TL3 przy zmianie stron przy pomocy ekranu dotykowego bardzo często zamiast zmiany strony włącza mi się zaznaczanie wyrazów. Na dodatek trudno je wyłączyć tym małym znaczkiem x w prawym górnym rogu ekranu.
W Kindle 8 praktycznie nie zdarza się nieprawidłowe działanie, zawsze strony są przełączane bez problemu.

Czy też macie taki problem w swoich PocketBookach? Może to wada mojego egzemplarza czytnika?


23 mar 2018 10:46:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2018 8:38:18
Posty: 3
eCzytnik: Pocketbook, Kindle
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego
Też miałam taki problem, bardzo irytujący zresztą. Z kolei przyciski zmiany strony nie są w najlepszym moim zdaniem miejscu, lepsze są te z boku na Kindlu.


23 mar 2018 12:43:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego
A73x napisał(a):
Miałem ostatnio okazję porównać PB TL3 z Kindle 8. Pomijając wady i zalety poszczególnych modeli, zwróciłem uwagę na dużo lepszą precyzję działania dotyku w Kindle.
W PB TL3 przy zmianie stron przy pomocy ekranu dotykowego bardzo często zamiast zmiany strony włącza mi się zaznaczanie wyrazów. Na dodatek trudno je wyłączyć tym małym znaczkiem x w prawym górnym rogu ekranu.
W Kindle 8 praktycznie nie zdarza się nieprawidłowe działanie, zawsze strony są przełączane bez problemu.

Czy też macie taki problem w swoich PocketBookach? Może to wada mojego egzemplarza czytnika?
Ja u siebie nie mam tego problemu. U mnie jest za to czasami podwójny klik do przodu w przycisku.
Dotyk działa bezbłędnie.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


23 mar 2018 15:42:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2013 11:02:00
Posty: 8
eCzytnik: Kindle PW2, PB TL3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego
Jeśli chodzi o zmianę stron, to u mnie działa to sprawnie, choć sporadycznie zdarza się, że przeskoczy o dwie strony zamiast o jedną.

Gorzej jest jeśli chodzi o samą precyzję ekranu dotykowego - np. jeśli chce się kliknąć jakiś mniejszy przypis w książce. Korzystanie z klawiatury ekranowej też jest dość frustrujące - nie ma porównania z Kindle.


25 mar 2018 9:53:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2012 10:59:06
Posty: 72
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego
WereWolf napisał(a):
Gorzej jest jeśli chodzi o samą precyzję ekranu dotykowego

Wg mnie brakuje kalibracji ekranu, właśnie pod kątem punktu dotyku. Każdy trochę inaczej naciska ekran i stąd mogą brać się przesunięcia punktu reakcji na ekranie. Tak samo powinna być możliwość ustawienia krótkiego i długiego naciśnięcia ekranu.


25 mar 2018 11:01:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2015 14:50:46
Posty: 58
eCzytnik: Kindle PW3, Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 - czułość ekranu dotykowego
Po przesiadce częściowej z Kindla na Pocketbooka (dla legimi) dotyk był największym rozczarowaniem, którego nie mogę przeboleć dotychczas. Właściwie to przymusowa rezygnacja z zaznaczania cytatów, a raczej podkreśleń/zakreśleń, bo to jak to funkcjonuje w PB, prędzej przysporzy siwizny niż uda się precyzyjnie zaznaczyć wybrany kawałek tekstu, niedajbuk ciągnący się przez dwie strony.

_________________
Obrazek


27 mar 2018 18:34:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron