Teraz jest 29 mar 2024 13:03:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2016 18:53:49
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Witam,
Posiadam mojego pocketa od około miesiąca i zauważyłam dziś dziwne zachowanie: po uśpieniu czytnika i wybudzeniu go w książce, która była aktualnie otwarta nie można było nic zrobić - przewrócić strony itd. zarówno dotykiem jak i strzałkami. Można było przejść do meu głównego, ale po ponownym otwarciu tej konkretnej książki dalej nie było nic aktywne. Spotkał się ktoś z takich zachowaniem? Nie używam uśpienia często, ale chyba nie zauważyłam wcześniej czegoś takiego.
Podobnie jak na otwartej stronie "spuszczam" z góry palcem pasek menu gdzie jest podświetlenie, menadżer zadań itd. to zaraz książka jest nieaktywna do momentu wciśnięcia dłużej przycisku zasilania.
I jeszcze jedno czy przycisk właczajacy urządzenie podczas jego pracy cały czas powinien świecić na zielono? Bo dziś też zauważyłam, że gdy walczyłam ze zrobieniem czegość na tej nieaktywnej kiążce to nie był podświetlony.
Martwi mnie to, poradźcie coś. Do tej pory nie widziałam takich odchyłek.


17 wrz 2016 19:07:11
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Dotyczy to jakiejś konkretnej książki czy dowolnej książki jaką masz na czytniku?

Co do świecenia przycisku włączania to można to podświetlenie wyłączyć w menu i wtedy świeci się tylko przy włączaniu czytnika a potem gaśnie. Jeśli gasło Ci na książce to wygląda to tak jakby czytnik Ci się po prostu wyłączył wskutek jakiegoś błędu i pozostał z ostatnio wyświetlaną stroną na ekranie.


17 wrz 2016 19:14:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2016 18:53:49
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
MiPr napisał(a):
Dotyczy to jakiejś konkretnej książki czy dowolnej książki jaką masz na czytniku?

Co do świecenia przycisku włączania to można to podświetlenie wyłączyć w menu i wtedy świeci się tylko przy włączaniu czytnika a potem gaśnie. Jeśli gasło Ci na książce to wygląda to tak jakby czytnik Ci się po prostu wyłączył wskutek jakiegoś błędu i pozostał z ostatnio wyświetlaną stroną na ekranie.


Najpierw myślałam, że na konkretnej, ale teraz co jakiś czas na innych też coś wariuje gdy np. na danej książce wykonuje sie czynność spuszczania górnego paska o którym pisałam wcześniej :(
A z tym podświetleniem przycisku to świeci np. przy zmianie strony bądź innej czynności. To normalne, że w pozostałych przypadkach nie?


17 wrz 2016 19:19:51
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Sprawdziłem u siebie i faktycznie podświetlenie przycisku jest włączone gdy czytnik "pracuje", a potem gaśnie. Co ciekawe nie zależy to od tego jakie jest ustawienie w menu (Ustawienia -> Ustawienia osobiste -> Wskaźnik LED). Ja miałem ustawione na OFF i czytnik zachowywał się tak jak opisałaś. Zmieniłem na ON i potem znowu na OFF i niby pomogło ale tylko do restartu czytnika - po ponownym uruchomieniu przycisk świeci się w czasie wykonywania jakichś czynności przez czytnik. Pewnie to zgłoszę bo to ewidentny błąd (choć mi nie przeszkadza, a nawet może być pomocny przy ocenie czy czytnik coś robi).

Co do spuszczania górnego paska to: jaką wersję oprogramowania masz? (Menu Ustawienia -> Oprogramowanie -> Wersja oprogramowania). Dodatkowo: jak masz ustawiony "tryb pełnoekranowy" (zarówno dla PDF jak i formatów tekstowych) oraz "Ustawienie panelu trybu czytania" w menu "Ustawienia osobiste"? No i w końcu - czy jak opuszczasz panel to robisz w nim coś konkretnego?


17 wrz 2016 21:09:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2016 18:53:49
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Wersja oprogramowania W626.5.14.670, ustawienia panelu czytania mam na ON reszta OFF. Spuszczam pasek żeby np. sprawdzić procent naładowania czytnika, włączyć/wyłączyć podświetlenie - wiem można to też zrobić inaczej, a co najlepsze dzieje się to na formacie MOBI, na EPUB jest oki i książka nie wisi cokolwiek by w trakcie nie robić.


17 wrz 2016 21:49:02
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Załaduję jakies mobi i sprawdzę, ale to już chyba nie dzisiaj :)

Co do włączania/wyłączania podświetlenia, to ja mam zmapowany prawy przycisk (kwadracik) - długie naciśnięcie włącza podświetlenie a ponowne długie naciśnięcie - wyłącza. Ogólnie, to mi się spodobało rozwiązanie tego w CoolReaderze - przesuwanie palcem po ekranie w górę/dół włącza/wyłącza podświetlenie i zmienia jego intensywność. Szkoda, że tak nie jest w AR i FBReader.


17 wrz 2016 23:00:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2016 18:53:49
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Wiem, też mam tak zmapowany prawy przycisk.
Format MOBI jest hmm jakiś gorszy w obsłudze mimo, że pocket też go przyjmuje?


18 wrz 2016 0:41:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Potwierdzam to samo również w PB Sense. Po otwarciu górnego menu, czytnik przestaje reagować na dotyk i przyciski zmiany stron. Trzeba albo "zabić" proces w menedżerze zadań, albo wyłączyć na chwilę czytnik. Proponuję to zgłosić do PB, co niniejszym czynię.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 wrz 2016 10:06:00
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
A ja nie mam takich efektów. Specjalnie otworzyłem wczoraj wieczorem mobi do poczytania i wszystko było OK. Także dla innych typow książek wszystko działa jak należy.


18 wrz 2016 10:29:23
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
A tego nie wiem jakiego rodzaju mobi mam :)
Jeśli kajtushe i/lub Cyfranek dadzą jakąś próbkę pliku na którym efekt występuje to chętnie spróbuję na swoim czytniku :)


18 wrz 2016 11:31:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Ja testowałem na "Czarny jak ja" zakupionym z Publio. Bezpłatna próbka z księgarni (http://www.publio.pl/czarny-jak-ja-john ... 44559.html), daje taki sam efekt.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 wrz 2016 12:08:41
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
OK, potwierdzam, że efekt występuje. Dioda od przycisku włączania się świeci w tym czasie, znaczy się - czytnik nad czymś usilnie pracuje (zapętlił się?).


18 wrz 2016 12:57:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2016 18:53:49
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Wielkie dzięki za odzew i uspokojenie mnie, że to normalny objaw ;) dopiero zaprzyjaźniam się z urządzonkiem i zestresowało mnie to nie powiem.


18 wrz 2016 14:15:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
kajtushe napisał(a):
Wielkie dzięki za odzew i uspokojenie mnie, że to normalny objaw ;) dopiero zaprzyjaźniam się z urządzonkiem i zestresowało mnie to nie powiem.


Zdecydowanie mniej stresujące jest używanie plików w formacie EPUB. Jeśli książka kupiona, to w takim formacie warto ją pobrać z księgarni. W innym przypadku przyda się choćby calibre do konwersji z MOBI na EPUB.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 wrz 2016 14:22:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2016 18:53:49
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 3
Post Re: Dziwne zachowanie czytnika Touch lux 3
Cyfranek wielkie dzięki za cenne info! :)


18 wrz 2016 14:44:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: