Teraz jest 28 mar 2024 23:01:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem ze skalowaniem PDF w Pocketbook Basic 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 21:44:02
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Problem ze skalowaniem PDF w Pocketbook Basic 2
Kupiłem komuś w prezencie Pocketbook Basic 2, ale nie mogliśmy znaleźć opcji skalowania stron w dokumentach PDF. W MOBI i EPUB działa to bez zarzutu. Proszę o pomoc, bo nie da się czytać dokumentów PDF bez uprzedniego przekonwertowania ich na inny format.


03 gru 2018 20:38:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Problem ze skalowaniem PDF w Pocketbook Basic 2
O co Ci chodzi z tą opcją "skalowania stron"? PDF to nie jest "czytnikowy" format, w którym tekst dostosowuje się do wielkości ekranu.

Czy na pewno chodzi Ci o PocketBook Basic 2 czy PocketBook Basic Lux 2. Pytam, bo PB 2 jest od pewnego czasu niedostępny w sprzedaży.

Do poprawienia wyglądu tekstu w plikach PDF w PocketBookach służy: tryb rozpływu, dopasowanie do szerokości i przycinanie marginesów. To pierwsze rozwiązanie sprawa pobiera warstwę tekstową i rozlewa po ekranie, z różnym skutkiem. beletrystykę jeszcze w ten sposób da się czytać, ale jakieś czasopisma czy książki techniczne z tabelami i listami to już raczej masakra.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


03 gru 2018 22:52:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2013 21:44:02
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: Problem ze skalowaniem PDF w Pocketbook Basic 2
Alcek napisał(a):
PDF to nie jest "czytnikowy" format, w którym tekst dostosowuje się do wielkości ekranu.
Nie wiem, nie znam się. Osobiście używam zabytkowego Onyx Boox A62s, który dostosowuje tekst PDF-ów do wielkości ekranu bez problemu tak samo jak w MOBI czy EPUB. Dlatego byłem niemile zaskoczony brakiem tej opcji w Pocketbooku.

Alcek napisał(a):
Czy na pewno chodzi Ci o PocketBook Basic 2 czy PocketBook Basic Lux 2. Pytam, bo PB 2 jest od pewnego czasu niedostępny w sprzedaży.
Basic 2 kupiłem dość dawno, a teraz myślę o Basic 3. Ale kwestią kluczową jest skalowanie PDF-ów.


03 gru 2018 23:14:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Problem ze skalowaniem PDF w Pocketbook Basic 2
Mroovkoyad napisał(a):
Pocketbook Basic 2, ale nie mogliśmy znaleźć opcji skalowania stron w dokumentach PDF


Piszę na bazie modelu Basic Luks. O ile pamiętam w Basicu jest bardzo podobne. Po otwarciu pliku trzeba przycisk w pierścieniu nacisnąć. Tam będzie menu "obróć" oraz "ustawienia". Powinno pomóc w dopasowaniu wyglądu strony.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 gru 2018 0:57:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron