Teraz jest 28 mar 2024 15:43:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Uszkodzenie ekranu - reklamacja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 9:17:04
Posty: 2
Post Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Witajcie,

Ekran w Pocketbook Touch przestał działać - nic nie wyświetla, poza 1/4 ekranu gdzie coś tam próbuje, ale ogólnie nie wyświetla.
Nie wiem czemu, włączyłem kiedyś i taki był efekt.
Jest to zakup z empiku.

Co doradzacie?
1. Reklamacja z gwarancji do producenta
2. Reklamacja z gwarancji przez sprzedawcę (Empik)
3. Reklamacja z niezgodności towaru z umową u sprzedawcy.

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia, jak zazwyczaj postępuje POcketbook albo Empik.
Czy ekran, który przestał działać, kwalifikuje się na niezgodność towaru z umową (minęło 6,5 miesiąca od zakupu).


29 wrz 2013 12:13:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sty 2013 20:25:13
Posty: 25
eCzytnik: pb 622
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Ja bym próbował w empiku jeżeli masz blisko - gdybyś chciał reklamować u producenta to pewnie będziesz musiał im wysłać czytnik na swój koszt (dodatkowo narażając się na 'sprawne' działanie poczty polskiej).

Empik z tego co się orientuje będzie musiał odsyłać na własny koszt, a nie widze powodu żeby nie przyjęli na gwarancji jeżeli nie ma śladów uszkodzeń mechanicznych.


29 wrz 2013 15:18:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2012 16:49:32
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Na Twoim miejscu odesłałbym bezpośrednio do serwisu producenta bo finalnie i tak tam czytnik trafi bo dystrybutorzy czytników nie naprawiają, także myślę że lepiej takie rzeczy załatwiać bez pośredników:) Natomiast jeżeli twój ekran ma uszkodzenie mechaniczne ( jeżeli przed nieaktywny obszarem widać coś jakby krzywa kreska które przypomina pęknięcie), dostaniesz zdjęcie pęknięcia ( te ekrany pękają od wewnątrz od zewnątrz jest powłoka z tworzywa elastycznego) i proponowaną wycenę naprawy która jest dość ekhm droga, czyli w granicach ceny nowego czytnika.


30 wrz 2013 10:59:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 9:17:04
Posty: 2
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Jakieś tam kreski przecinają ekran.
Czyli z tego co mówisz to jest to pęknięcie ekranu od wewnątrz?

Ok, spróbuję przez serwis i zobaczę co powiedzią.
Dzięki


05 paź 2013 15:17:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2012 16:49:32
Posty: 5
eCzytnik: Pocketbook 622 Touch
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Jak zobaczył bym zdjęcie tego ekranu to mógłbym Ci powiedzieć, mój był dupnięty właśnie przez uderzenie ;)


08 paź 2013 16:29:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2015 13:18:08
Posty: 12
eCzytnik: Pocket Book Basic Touch (624)
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Mam uszkodzony czytnik Pocketbook 624 Basi Touch - zdjęcie tutaj:http://imageshack.com/a/img911/7379/ftBVCf.jpg

Czy może to być uszkodzenie ekranu?

Czytnik na gwarancji - czy reklamować w sklepie (Agito) czy od razu w serwisie firmowym?


15 mar 2015 12:08:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
jarzyn1982 napisał(a):
Mam uszkodzony czytnik Pocketbook 624 Basi Touch - zdjęcie tutaj:http://imageshack.com/a/img911/7379/ftBVCf.jpg

Czy może to być uszkodzenie ekranu?

Czytnik na gwarancji - czy reklamować w sklepie (Agito) czy od razu w serwisie firmowym?


Tak właśnie wygląda uszkodzony ekran w czytniku. W sumie nie ma znaczenia, gdzie będzie złożona reklamacja, bo niemal na pewno zakwalifikują to jako uszkodzenie mechaniczne. Czyli naprawa gwarancyjna odpada i pozostaje naprawa na własny koszt lub zakup nowego urządzenia (co w sumie na jedno wychodzi). Tego uszkodzonego można sprzedać. Zawsze odzyska się część pieniędzy.


15 mar 2015 12:30:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2015 13:18:08
Posty: 12
eCzytnik: Pocket Book Basic Touch (624)
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Jaka może być wartość takiego uszkodzonego czytnika?


15 mar 2015 12:57:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
jarzyn1982 napisał(a):
Jaka może być wartość takiego uszkodzonego czytnika?


Tyle, ile może zaoferować ktoś, kto będzie nim zainteresowany. Wystarczy rozejrzeć się na Allegro. Jest tam parę aukcji czytników z uszkodzonymi ekranami. Wystarczy poobserwować. Nie liczyłbym na więcej niż na zakup okładki do nowego czytnika ;)


15 mar 2015 13:19:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2015 13:18:08
Posty: 12
eCzytnik: Pocket Book Basic Touch (624)
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
A jest jakiś sposób tańszej naprawy niż przez autoryzowany serwis?


15 mar 2015 13:31:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Wymiana ekranu samodzielnie lub w jakimś serwisie a podstawa to tani zakup oryginalnego ekranu, ale ceny tychże są astronomiczne.
Moim zdaniem wyjdzie to i tak na tyle drogo, że niewiele się różni od nowego, nie mówiąc o używanym czytniku.


15 mar 2015 20:25:43
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
jarzyn1982 napisał(a):
A jest jakiś sposób tańszej naprawy niż przez autoryzowany serwis?

Mam PB 622 ze schrupanym ekranem. Serwis za wymianę chciał chyba 280 zł (nowy ekran z usługą wymiany; kwota z zeszłego roku) - w tym czasie PB 624 kosztował jakieś 315 zł, a więc porównywalnie. Po rozbebeszeniu czytnika i sprawdzeniu oznaczeniu ekranu szukałem go na różnych serwisach aukcyjnych, ale wyszło na to, że będzie to kosztować więcej niż serwis chce.

Moja teoria spiskowa: nie bez powodu ekrany e-ink pozostają szklane, a przecież były już takie robione na tworzywie sztucznym, np. od LG, ale jakoś to nie wypaliło.

Przy okazji: Wexler Flex One, z rzeczonym ekranem od LG, nadal można dostać na "popularnym serwisie aukcyjnym" za stosunkowo niewielkie pieniądze ;)


15 mar 2015 20:55:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Mimo wszystko skontaktuj się mailowo z serwisem, bo to aż tak typowo (jak na uszkodzenie ekranu) nie wygląda.

Aczkolwiek raczej wypadało by przygotować się że niestety to wina użytkownika.

MiPr: gdzieś tam czytałem że te wyginane wcale nie grzeszą trwałością. Acz dawno to było i źródła zbliżone do pudelka :)


15 mar 2015 21:35:58
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
@MiPr: Ekrany plastikowe musiały mieć jakieś ukryte wady lub być znacząco droższe w produkcji, bo Wexler zbankrutował, a Onyx wypuścił tylko limitowaną serię Flex. Gdyby to była sensowna opcja, to Kobo by nie przepuściło okazji żeby w H20 umieścić plastikowy ekran i tym samym uczynić czytnik niezniszczalnym.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 mar 2015 15:37:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Uszkodzenie ekranu - reklamacja
Vroo napisał(a):
@MiPr: Ekrany plastikowe musiały mieć jakieś ukryte wady lub być znacząco droższe w produkcji, bo Wexler zbankrutował, a Onyx wypuścił tylko limitowaną serię Flex.


Wexler jako taki nie zbankrutował, tylko przestał sprowadzać z Chin czytniki. Zajmują się dalej telefonami i tabletami. Ostatni wpis na ich stronie jest z 12 marca 2015, więc raczej żyją.

A co do ekranów, to moim zdaniem jest prawdopodobna jeszcze trzecia możliwość (poza wadami i ceną). Może się producenci przestraszyli kosztów procesowych, kiedy E-Ink zaskarżył TrekStora o łamanie ich patentu na papier elektroniczny?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


16 mar 2015 15:46:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron