Teraz jest 29 mar 2024 10:27:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Witajcie,
przeszukałam forum i mam nadzieję, że nie powtarzam się z tematem. Od wczoraj mam PocketBooka Touch Lux 3, przesiadłam się z irivera story HD, sporadycznie używałam tez mężowego Kindla, więc nie jestem nowicjuszem w temacie czytników. Po włączeniu go i skonfigurowaniu jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłam, było zgranie z niego na komputer kilogramów książek w różnych językach, by mi się nie plątały po półkach. to był pierwszy moment, kiedy wyskoczył mi "błąd sytemu plików", który m.in sugerował problemy z kartą SD, której w czytniku nie mam. Komunikatu nie dawało się skutecznie zamknąć (pojawiał się od nowa) i musiałam zresetować sprzęt. Uznałam, że zgłupiał od usunięcia dużej liczby plików, ale jak błąd wyskoczył znowu, włączyłam przywracanie ustawień fabrycznych. Gdy dotarłam do domu i połączyłam go z wifi ładnie się zaktualizował, wgrałam kilkadziesiąt tytułów, grzebiąc w nim czasem go usypiałam, potem wzbudzałam i było ok. Dzisiaj jednak, po wzbudzeniu znowu wyskoczył mi ów błąd, znowu nie dawał się wyłączyć, a długie naciśnięcie wyłącznika poskutkowało pojawieniem się klepsydry na dobre 5 minut. W końcu znowu przytrzymałam wyłącznik tak długo, aż coś się zacznie dziać, klepsydra w końcu najpierw zamarła, potem czytnik się włączył ze zresetowaną datą i godziną, reszty danych nie stracił. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Czy ja mogę temu jakoś zaradzić, czy to się kwalifikuje do reklamacji?
dzięki za pomoc, gosieq


08 mar 2016 9:17:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Ja na swoim Pocketbook 614w mam kilka tysięcy pozycji w różnych formatach i nigdy nie miałem takiego komunikatu. Myślę, że to coś nie tak z czytnikiem i oddał bym go do sklepu i wziął drugi egzemplarz.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


08 mar 2016 9:31:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
dzięki, właśnie poważnie to rozważam, napisałam jeszcze do wsparcia u dystrybutora (u nich kupowałam), ale nie wiem, czy czegoś się dzisiaj dowiem, gdyż w stopce maila od nich potwierdzającego moje zgłoszenie stoi jak byk: Proszę zwrócić uwagę: 8.03.16 Centrum Obsługi Klienta jest nieczynne w związku ze świętem Państwowym :shock: .
pozdrawiam,
gosieq


08 mar 2016 9:36:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Prawdopodobnie pamięć wewnętrzna walnięta, choć niekoniecznie. Na początek proponuję ją przeskanować. Podłącz czytnik do kompa. Pojawi się w systemie nowy dysk – kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości –> Narzędzia –> Sprawdź.


08 mar 2016 9:53:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Dzięki! przeskanowałam, napisało że błędy były i zostały usunięte. drugie skanowanie - nie ma błędów. Zobaczę, czy problemy się powtórzą czy już po strachu.
pozdrawiam,
gosieq


08 mar 2016 10:09:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Są jeszcze opcje w samym czytniku, które mogą pomóc:
- konserwacja/Formatuj pamięć wewnętrzną;
- konserwacja/Ustawienia fabryczne.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 mar 2016 12:27:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Dzięki Cyfranek, też mi to przyszło do głowy i robiłam to już wczoraj :) . Ani jedna ani druga opcja nie pomogła niestety, co mnie dodatkowo zaniepokoiło. Zobaczę, czy to usuwanie błędów w systemie plików coś da
Pozdrawiam,
gosieq


08 mar 2016 12:58:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
No niestety, nie jest dobrze. W pracy parę razy wyciągałam go z torebki, wstawał ładnie z uśpienia, działał. Potem poleżał sobie parę godzin, wyłączył się i już nie włączył :cry: . Próba włączenia skończyła się klepsydrą bez końca. Długie przytrzymanie wyłącznika zamroziło klepsydrę i tak został. Nie reaguje w ogóle. Ponieważ podczas porannego zwisu zeżarł w trakcie klepsydry 30% baterii :o , to teraz jest na wszelki wypadek od kilkunastu minut wpięty do ładowarki, ale póki co, zero efektu. :nie:
pozdrawiam,
gosieq


08 mar 2016 19:54:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
W takim razie reklamuj u sprzedawcy z tytułu rękojmi: http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl ... /rekojmia/ - to korzystniejsze niż gwarancja.


08 mar 2016 22:23:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
dzięki vhek, właśnie zamierzam tam do nich dzisiaj dzwonić - czytnik jest wyraźnie martwy. Podpowiedź z rękojmią się bardzo przyda :D
pozdrawiam,
gosieq


09 mar 2016 8:27:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Możesz jeszcze spróbować zresetować czytnik - wciśnij jednocześnie klawisze strzałek i włącznik.


09 mar 2016 13:33:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
No na tę informację nie udało mi się trafić jak szukałam w necie za resetem, dzięki :) w domu spróbuję, acz już ze sklepem ustaliłam wymianę czytnika (na plus im się liczy, że w ogóle nie robią problemów).
Pozdrawiam,
gosieq

edit: mąż mi mówi, że próbował zrobić wczoraj reset - bez efektu.


09 mar 2016 13:39:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
A co to za sklep? Takie załatwianie reklamacji warto promować, bo u nas przeważnie zawsze użytkownik jest winny.

Z doświadczenia wiem, że w dużych sieciowych marketach - Kaufland, Biedronka, Auchan - reklamacje są załatwiane wzorowo.


09 mar 2016 15:39:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2016 9:03:20
Posty: 9
eCzytnik: PocketBook
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
Oficjalny dystrybutor: http://www.pocketbook-reader.pl/ . Pan powiedział, że jak od początku są problemy z czytnikiem to z automatu wymieniają i bardzo przeprosił, że tak się zdarzyło, zapewniając, że to bardzo rzadkie przypadki. Obiecał, że zaraz, gdy mój czytnik do nich dotrze, to wyślą mi nowy.


09 mar 2016 15:39:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 - błąd systemu plików
No to bardzo ładnie. Dziękuję za informację.


09 mar 2016 15:42:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron