Teraz jest 28 mar 2024 16:33:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Spamowanie działu obsługi klienta 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Spamowanie działu obsługi klienta
Ponieważ Pocketbook nie odpowiada na e-maile dotyczące błędu oprogramowania wielu modeli czytników ( chodzi o problem podkreślania tekstu, który linkiem nie jest) może warto byłoby zorganizować taką akcję spamowania konta pocztowego Pocketbooka poprzez wysyłanie kilkudziesięciu e-maili dziennie z zapytaniem kiedy stworzą poprawkę. Jeśli zrobiłoby to ze 20 osób to może zauważyliby problem.

_________________
Marche ou creve !


11 mar 2016 19:34:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Spamowanie działu obsługi klienta
Moim zdaniem sprawa nie jest taka prosta.
To nie jest błąd czytnika - tylko źle sformatowa książka.
I to po stronie wydawcy jest pałeczka...

Właśnie mi czytnik wysypał i chyba wyjdzie na to, że teraz będę kupował mojego czwartego pocketbooka...


11 mar 2016 22:48:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: Spamowanie działu obsługi klienta
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Moim zdaniem sprawa nie jest taka prosta.
To nie jest błąd czytnika - tylko źle sformatowa książka.
I to po stronie wydawcy jest pałeczka...

Właśnie mi czytnik wysypał i chyba wyjdzie na to, że teraz będę kupował mojego czwartego pocketbooka...
To nie jest błąd czytnika - tylko źle sformatowa książka.

No niestety to jest błąd oprogramowania. Na html to się całkiem nieźle znam. A błąd występuje tylko w przypadku wystąpienia pewnych okoliczności; tzn w paragrafie p musi się znajdować link zawarty w <a></a>, a znacznik końca paragrafu </p> musi się znajdować na drugiej stronie. To, że książka jest poprawnie sformatowana można udowodnić zmieniając zapis z <p>......<a>..</a>......</p> na <p>.....<a>..</a></p><p>.......</p>; błąd znika, ale mamy dwa paragrafy. Od razu mówię, że układu <span><a></a></span> w tym przypadku oprogramowanie nie widzi.

_________________
Marche ou creve !


12 mar 2016 17:34:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Spamowanie działu obsługi klienta
agnen01 napisał(a):
No niestety to jest błąd oprogramowania. Na html to się całkiem nieźle znam. A błąd występuje tylko w przypadku wystąpienia pewnych okoliczności; tzn w paragrafie p musi się znajdować link zawarty w <a></a>, a znacznik końca paragrafu </p> musi się znajdować na drugiej stronie.



zrobiłem sobie swego czasu epub testowy na różne dziwactwa ADE i właśnie dodałem do niego takiż test, tj jeden dość długi paragraf (na 3-4 strony bez innych tagów) w środku dodałem jakiś link i działa mi to poprawnie na 3 ADE, fb,cr.

czy chodzi też o to że ten link ma być również długi?
a i jeszcze istotne, jaki program robi takie rzeczy, w drugim też to występuje?

Jak masz jakiś działający przykład to zapodaj.


12 mar 2016 23:43:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: Spamowanie działu obsługi klienta
Arti pliki wysłałem; sprawdź sam. Ciekawostka; plik po usunięciu arkusza css pierwszy raz wyświetla się poprawnie, następne wyświetlenia są z błędem więc to nie błąd wydawnictwa. Sprawdź również ten pliczek, który zrobiłeś i daj znać czy wszystko wyświetla się poprawnie czy nie. Jeśli wyświetla się poprawnie to oznacza wadę sprzętową, która będzie bardzo trudno udowodnić.

_________________
Marche ou creve !


13 mar 2016 13:38:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Spamowanie działu obsługi klienta
Hmm raczej nie sprzętowy, co najwyżej programowy - jakiego programu uzywasz do czytania? Ja w zasadzie do wszystkiego używam coolreadera i poza paroma drobiazgami nie widzę problemu nawet na bardzo źle poskładanych książkach.

_________________
Conieco o programownaiu


14 mar 2016 10:01:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 15:36:16
Posty: 93
Lokalizacja: Myszków
eCzytnik: PB Touch 3, PB 903
Post Re: Spamowanie działu obsługi klienta
Nie, coolreader mi nie odpowiada. Używam ADE. W zasadzie wszystkie oryginalne pliki czyszczę z nadmiaru kodu. Badam, które klasy w css odpowiedzialne są za wodotryski i je zostawiam; resztę usuwam. Natomiast mam potwierdzenie, ze błąd z linkami jest błędem programowym.

_________________
Marche ou creve !


15 mar 2016 19:39:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron