Teraz jest 29 mar 2024 8:55:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Problem ze słownikami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2016 16:11:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Problem ze słownikami
Witam wszystkich jako nowy użyszkodnik, a zarazem przepraszam, że pierwszy post jest od razu ze słowem "Problem" :).
No więc, przechodząc do sedna sprawy:
postanowiłem zrobić tacie na pocketbooku słownik niemiecko-polski, żeby mógł zgłębiać hobby. Jak wiecie proces jest dużo bardziej skomplikowany niż na Kindlu. Mam nadzieję, że osoby siedzące w temacie wiedzą o co chodzi, powiem tylko, że wzorowałem się na temacie tu:
pocketbook-f169/pocketbook-i-slowniki-t12350.html
Przechodząc przez te wszystkie mordęgi, jedyny darmowy słownik niem-pol udało mi się znaleźć w formacie .prc. Jedyny sensowny format, na który warto było go przekonwertować jest .txt. Zaczynają się problemy: muszę dojść do formatu .xdxf, jednak takowy pomoże mi zrobić tylko jeden program w całym *bip* internecie - Linguage. Kiedy jednak wrzucam tam mój plik .txt z zamiarem przeformatowania, wyskakuje błąd o treści: Can't define the field separator in this file.
Teraz pytanie do Was: dlaczego tak się dzieje? Czym jest ów tajemniczy field separator i jak go zdefinować w moim pliku .txt? Jak dojść z tego formatu do .xdxf, z którego da się już bez problemu przeprowadzić konwersję na pocketbookowy? JAK ŻYĆ?! :(


Ostatnio edytowano 25 lut 2016 17:58:59 przez Akron, łącznie edytowano 1 raz



25 lut 2016 16:17:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2016 16:11:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Problem ze słownikami
Link powinien już działać, poprawiłem. Chodzi o to, że posiadam słownik w formacie .prc i chciałbym go przekonwertować na format czytany przez Pocketbooka, aby móc tłumaczyć wyrazy na swoim czytniku. Niestety nie potrafię przejść z formatu .prc do formatu który umożliwiłby wgranie tego słownika na czytnik... Nie wiem czy do końca jasno się wyrażam, jeśli coś jest niezrozumiałe to proszę o sprecyzowanie, postaram się wyjaśnić w czym tkwi moja ułomność ;)


25 lut 2016 18:01:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Problem ze słownikami
Akron napisał(a):
...jedyny darmowy słownik niem-pol udało mi się znaleźć w formacie .prc. Jedyny sensowny format, na który warto było go przekonwertować jest .txt. Zaczynają się problemy: muszę dojść do formatu .xdxf, jednak takowy pomoże mi zrobić tylko jeden program w całym *bip* internecie - Linguage. Kiedy jednak wrzucam tam mój plik .txt z zamiarem przeformatowania, wyskakuje błąd o treści: Can't define the field separator in this file.
Teraz pytanie do Was: dlaczego tak się dzieje? Czym jest ów tajemniczy field separator i jak go zdefinować w moim pliku .txt? Jak dojść z tego formatu do .xdxf, z którego da się już bez problemu przeprowadzić konwersję na pocketbookowy? JAK ŻYĆ?! :(

Jak dasz gdzieś te pliki to się coś wymyśli.
A sądzę, że to jest sprawa kodowania znaków.


25 lut 2016 20:29:22
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Problem ze słownikami
Słownik DEPL.pl bo pewnie o nim mówisz jest też w formacie bazy danych dla ich programu windowsowego - http://depl.pl/wyrazy.zip - z pliku a.dat chyba da się prosto zrobić plik txt do dalszej obróbki.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 lut 2016 10:07:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2016 16:11:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Problem ze słownikami
@Up
Wow! Nieoceniona pomoc, została tylko ostatnia rzecz - wgrałem słownik (przekonwertowany do właściwego formatu programem DictionaryConverter rzecz jasna) do system/dictionaries i w ustawieniach "dostępne słowniki" nie widzi go Pocketbook - czy jakiś krok pominąłem?


26 lut 2016 19:51:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2016 16:11:33
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Problem ze słownikami
Dzisiaj nie mam dostępu do Pocketbooka, szczegóły, o które pytasz podam jutro.

Co do formatu - myślałem że ten program (DictionaryConverter) konwertuje tylko do jednego rozszerzenia :) W takim razie: jest to rozszerzenie .dic (przynajmniej tak jest napisane po wejściu we właściwości :))


27 lut 2016 20:08:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron