Teraz jest 28 mar 2024 11:06:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
626 zdechł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2015 22:20:23
Posty: 11
Post 626 zdechł
Witam ,
byłem szczęśliwym użytkownikiem PAcketBooka 626 do dzisiaj - leciałem samolotem i ... w jedną stronę musiałem kilka razy nacisnąć przycisk uruchamiania zanim ożył a wracając przyciskałem , naciskałem , przytrzymywałem i nic ... nie żyje , komputer niby go widzi ale sterownika nie może zainstalować -- co robić (po ostatniej aktualizacji w ogóle coś się działo był ospały czasami nie reagował na dotyk i zmieniać trzeba było przyciskami - wtedy wyłączałem i włączałem i działał poprawnie)
co z nim jest bo świadomość przejść serwisowych opisywanych w niektórych postach jeży mi włosy na ciele iż mogłoby to i mnie dotknąć :(

czy rtg na lotnisku mógł mi coś uszkodzić?


27 maja 2015 22:53:01
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: 626 zdechł
Czy jest możliwe, że czytnik się po prostu rozładował? Podłącz go do prądu na godzinę i zobacz czy ożyje czy nie. Jeśli nie to spróbuj resetu: chyba trzeba wcisnąć jednocześnie oba przyciski kierunkowe i przycisk włącz/wyłącz.

Co do podłączenia do komputera - to chyba powinien być widoczny jako "pamięć masowa". Na jakim systemie operacyjnym działasz?


28 maja 2015 9:11:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: 626 zdechł
at33 napisał(a):
... przytrzymywałem i nic ... nie żyje , komputer niby go widzi ale sterownika nie może zainstalować -- co robić


MiPr napisał(a):
Czy jest możliwe, że czytnik się po prostu rozładował? Podłącz go do prądu na godzinę i zobacz czy ożyje czy nie. Jeśli nie to spróbuj resetu: chyba trzeba wcisnąć jednocześnie oba przyciski kierunkowe i przycisk włącz/wyłącz.

Co do podłączenia do komputera - to chyba powinien być widoczny jako "pamięć masowa". Na jakim systemie operacyjnym działasz?


Pierwszy krok to jak wyżej ładowanie czytnika i to ładowarką najlepiej.
Reset można spróbować - też j.w.
Cytuj:
czytnik nie posiada przycisku reset (w celu zresetowania urządzenia należy jednocześnie nacisnąć strzałki kierunkowe oraz Power

A jak coś będzie na czytniku widać to sprawdzenie w opcjach menu , jak jest ustawione podłączenie do komputera - co czytnik wtedy robi, bo są możliwe co najmniej 3 opcje:
- tylko ładowanie - i tak może być w tym przypadku
- pamięć masowa ( tutaj sterowniki nie powinny być potrzebne, bo zakładam, że co najmniej raz już podłączałeś do tego kompa)
- pytaj o wybór


28 maja 2015 9:58:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2015 12:05:30
Posty: 1
eCzytnik: PB626
Post Re: 626 zdechł
Nie znalazłem informacji, jak problem został rozwiązany, więc zamieszczę możliwe rozwiązanie.
(miałem podobny problem, po kontakcie mailowym z serwisem dostałem instrukcję):

"Należy naładować czytnik przez 2-3 godziny, po czym urządzenie należy zrestartować w taki sposób: proszę podłączyć urządzenie do prądu za pomocą ładowarki (ładowarka musi mieć dane: output 5V, 1A (1000 mA), albo za pomocą kabla USB do komputera. Po minięciu 30 minut należy nacisnąć i przytrzymać przycisk włączenia/wyłączenia w ciągu 20 sekund.
Jeśli to nie pomoże - polecamy podłączyć urządzenie do prądu za pomocą innej ładowarki albo za pomocą innego kabla USB do komputera i powtórzyć rekomendację.
Jeśli polecenia nie będą skuteczne - prosimy wysłać zdjęcie ekranu urządzenia
."

Za pierwszym razem się nie udało, ale po zmianie ładowarki i powtórzeniu procedury czytnik odpalił.

PS. Jako że to mój pierwszy post witam wszystkich i pozdrawiam.


15 wrz 2015 12:23:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron