Teraz jest 29 mar 2024 12:12:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Pocketbook 840 InkPad - puste strony 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Kilka dni temu stałem się posiadaczem Pocketbook 840 InkPad.
Kupiłem go do czytania pdf. Okazuje się jednak, że 8 cali to trochę za mało do wygodnego czytania w tym formacie.
Mogę ustawić na ekranie całą stronę pdf (ale wtedy litery na stronie są bardzo małe), lub dopasować stronę pdf do szerokości ekranu (wtedy wielkość liter jest dobra, ale strona pdf nie mieści się na ekranie i trzeba ją czytać na dwa razy - powtórne wczytanie strony odbywa się niestety skokowo i mam problem ze znalezieniem punktu na którym zakończyłem czytanie).
Przy czytaniu epub mam problem ze zmianą stron przy pomocy ekranu dotykowego. Często zamiast kolejnej strony tekstu pokazuje się pusta strona.
Nie mam tego problemu, jeżeli "przewracam" kartki przy pomocy przycisków. Mam pytanie czy "ten typ tak ma", czy może ja źle coś ustawiłem w czytniku?
Posiadam czytniki I-62 onyxa i Kobo mini i muszę powiedzieć, że w porównaniu z nimi obsługa Pocketbooka jest dosyć nieprzyjazne dla użytkownika. (może to tylko kwestia przyzwyczajenia.


14 maja 2015 13:45:51
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Jaką wersję oprogramowania masz wgraną? Może są jakieś aktualizacje, które rozwiążą problem z pustymi stronami? Jeśli chodzi o czytanie PDF-ów to powinieneś mieć kilka trybów czytania - jaki dokładnie tryb masz wybrany? Może inne tryby będą lepsze?


14 maja 2015 14:22:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Jerzy, pewnie to zbędne pytanie, ale w czy w pdfach obcinasz marginesy? (na czytniku, jeżeli to umożliwia albo na komputerze np. przez pdfscissors?). Jeżeli nie - polecam gorąco.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


14 maja 2015 14:29:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Dziękuję za podpowiedzi.
Używam najnowszej wersji oprogramowania (5.4_98).
Oprogramowania umożliwia czytanie pdf w trybie:
- dopasuj szerokość - (tekst jest dobrze widoczny - ale zmiana strony powoduje skok tekstu i problem z odnalezieniem linii ostatnio czytanej)
- cała strona - (jak dla mnie to za małe litery, męczące przy dłuższym czytaniu - ekran 8" jest jak dla mnie za mały dla całej strony pdf)
- kolumny
- rozpływ - w tym trybie czytanie jest najbardziej wygodne - dobrze widoczne litery - nie ma skoku przy zmianie stron. Jedyna wadą jest zmieniony obraz strony. (jak komuś to przeszkadza).
Używam opcji automatycznego obcinania marginesów.
Natomiast inną sprawą jest pojawianie się pustych stron przy czytaniu epub w czasie zmiany stron przez ekran dotykowy. Nie ma tego problemu podczas zmiany stron przyciskami i nie zauważyłem tego podczas czytania pdf. To jest chyba jakiś problem oprogramowania.


15 maja 2015 11:57:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
^^ albo samego epub
to jeszcze zanim odeślemy :) do serwisu (via email) powiedz czy to występuję na każdym epubie, czy wybranym.

Możesz np ze strony pocketbook pobrać zestaw polskich książek i sprawdzić czy usterka na nich występuje.

No i mocno zachęcam do kontaktu z pb w tej sprawie, rozumieją po polsku (raczej :P), a może ten problem jest dość specyficzny i nikt inny go nie zgłosił, i chłopaki z pb nie wiedzą że nawet jest.


15 maja 2015 20:15:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 wrz 2014 9:52:16
Posty: 18
eCzytnik: PB InkPad, Ultra; Medion P9212
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Puste strony to błąd w oprogramowaniu. Spróbuj zaktualizować czytnik do najnowszej wersji: 5.4.101.
Nie wiem, czy najnowsza wersja rozwiązuje problem pustych stron (nie używałem jej), ale spróbować nie zaszkodzi.

Osobiście używam starszej wersji oprogramowania, w której ten błąd nie występuje, a konkretniej chodzi o wersję: 4.4.1279.

EDYCJA: Linki pochodzą z oficjalnej strony PocketBooka, tyle że w wersji ukraińskiej. Oprogramowanie zawiera wszystkie dostępne języki, w tym język polski!


Co do komfortowego czytania PDFów na InkPadzie - bardzo polecam program o nazwie Briss. Uruchamiasz program, wskazujesz plik PDF (open -> load file), w pojawiającym się okienku można wpisać 1 lub dać cancel (chodzi o numer strony do osobnego traktowania), później możesz zostawić automatyczne przycinanie lub samemu coś ręcznie 'dopasować', a na koniec przycinasz marginesy (action -> crop PDF). Taki plik wgrywasz na czytnik i uruchamiasz jak każdą inną książkę. Program ten działa w mojej ocenie wprost rewelacyjnie. O automatycznym przycinaniu marginesów na czytniku zapomnij, bo działa to po prostu koszmarnie w większości wypadków. Za to większość plików, po obcięciu marginesów Brissem, wygląda na czytniku niemal idealnie (tryb wyświetlania cała strona), a czcionka jest wystarczająco duża do komfortowego czytania. Od kiedy znalazłem ten program, zupełnie nie boję się książek w formacie PDF :). Próbowałem też inne programy, ale moim zdaniem żaden nie może się równać prostotą, szybkością i dokładnością w działaniu z Brissem.


Ostatnio edytowano 18 maja 2015 17:44:03 przez Poul, łącznie edytowano 1 raz



18 maja 2015 14:03:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Zaktualizowałem do wersji 5.4.101. Po aktualizacji dalej sporadycznie wprowadzane są puste strony ale tylko przy zmianie stron gestami. Przy zmianie stron z dedykowanych części ekranu nie zaobserwowałem problemu. To w sumie nie przeszkadza - można nie korzystać z gestów i jest OK.
Skąd ta wersja 5.4.101 skoro na oficjalnej stronie pocketbooka aktualnie jet wersja 5.4.98?
Wypróbowałem program Briss i będę z niego korzystał. Bardzo dobrze przygotowuje format tekstu w PDF.
Dalej pozostaje problem przy czytaniu w trybie "dopasuj szerokość". Po zmianie strony tekst przesuwa się skokowo i trzeba na stronie szukać miejsca ostatniego czytania. I to chyba jest błąd programu.
Przy czytaniu w trybie "cała strona" nie ma tego problemu.
Pozdrawiam i dziękuję za porady.


18 maja 2015 16:42:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: Pocketbook 840 InkPad - puste strony
Witam
Dołączę sie do wątku, bo też mam tak samo w moim ink padzie. Dziękuję koledze Poul za linki do oprogramowania ukraińskiego. Wgrałam sobie przed chwilą to starsze. Zobaczę, jak teraz będzie.
pozdrawiam


19 maja 2015 9:57:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron