Teraz jest 28 mar 2024 12:53:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancji 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2015 15:21:24
Posty: 6
Post Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancji
Witam

Przymierzam się do zakupu Pocketbook basic touch, jest on bez gwarancji, ale sprzedawca zapewnia że jest w 100% sprawny.
Mam pytanie, czy wyżej wymieniony model czytnika pada jak muchy, czy można wziąć bez obaw że po miesiącu dwóch się wysypie np. ekran.


12 kwi 2015 15:42:48
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancj
Wg. mnie najsłabszym elementem e-czytnika jest ekran: zrobiony z cienkich warstw szkła i w związku z tym - kruchy, natomiast elektronika jest raczej niezawodna. Z 5 Pocketbooków jakie mam w rodzinie padł tylko jeden i to przez czysto mechaniczne uszkodzenie - syn nosił go w bocznej kieszeni spodni i po prostu na nim przysiadł przez co "ekran się schrupał" i 3 stówy poszły (tyle mniej więcej by kosztowała naprawa ekranu w serwisie). Rozglądałem się wtedy za jakimś uszkodzonym egzemplarzem aby po prostu wyjąć z niego ekran, ale wszystkie uszkodzone czytniki jakie znalazłem na aukcjach były uszkodzone w jeden i ten sam sposób - schrupany ekran. Tu warto dodać, że uszkodzenie ekranu, jeśli jest mechaniczne ( a tak najczęściej jest), nie jest objęte gwarancją.

Reasumując: jeśli czytnik działa, ekran jest cały, prawidłowo wyświetla i prawidłowo reaguje na dotyk, to chyba bym się nie obawiał i po prostu brał. Wszystko oczywiście zależy też od ceny ...


12 kwi 2015 18:01:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2015 15:21:24
Posty: 6
Post Re: Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancj
Cena to 200zł, a czytnika będę w najbliższym czasie używał w domu, potem dokupię etui.


12 kwi 2015 19:04:08
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancj
Cena wydaje się odpowiednia. A tak z ciekawości - ten czytnik chyba nie jest na rynku dłużej niż dwa lata więc jeśli był kupiony w Polsce to nadal powinien być na gwarancji.


12 kwi 2015 19:32:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2015 15:21:24
Posty: 6
Post Re: Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancj
Właśnie nie wiem gdzie był kupiony, jak pytałem o gwarancję to odpisano mi, że nie ma.
Właśnie czekam na odpowiedź od sprzedającego, czy wystawi na allegro, zawsze bezpiecznej.


12 kwi 2015 19:47:33
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Kupno Pocketbook basic touch - pytanie odnośnie gwarancj
No cóż, caveat emptor. Powodzenia z zakupem.


12 kwi 2015 20:20:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: