Teraz jest 29 mar 2024 1:06:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
pocketbook 626 vs onyx afterglow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2014 9:38:08
Posty: 3
eCzytnik: AfterGlow 2
Post pocketbook 626 vs onyx afterglow 2
Hej, posiadam od miesiąca onyxa afterglow 2, zastanawiam się nad wymianą na pocketbook 626, mam pytanie ile w pocketbooku trzyma bateria i czy np jak onyxie nie zawieszają się przyciski, a może są jakieś inne niedogodności, boję się że wymienię "siekierkę na kijek" :)


dzieki


19 sty 2015 19:14:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: pocketbook 626 vs onyx afterglow 2
Mam PB 624, zero zawieszających się przycisków a w nowym firmware nawet zero zwisów jako takich. Ale zaznaczam, to inny model.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 sty 2015 19:34:30
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: pocketbook 626 vs onyx afterglow 2
Na razie na moim 626 dużych niedogodności nie zauważyłem, ale za to są drobnostki - w większości wynikające z zastąpienia starego oprogramowania (4.4) nowym (5.2), które dość radykalnie zmieniło czytnik. Ot mogę np. wymienić fakt, że nie da się usunąć pozycji z "ostatnio czytanych", czy listy "nowości", co na starym "sofcie" odbywało się bez problemów. Zawsze jednak można pozostać przy starym oprogramowaniu ;)

Co do baterii to się (jeszcze) nie wypowiem. Mam wrażenie, że bateria "schodzi" szybciej niż w żoninym PB 622, ale może to być tylko wrażenie. Jednak nie ma tragedii - kilka książek da się na jednym ładowaniu przeczytać. Bierz jednak pod uwagę, że wszystko zależy od tego jak czytnika używasz: post115457.html#p115457 (coby się nie powtarzać ;)).

ADDENDUM:
Gdybym był złośliwy (a nie jestem ;)) to rzekłbym tak: wejdź do sekcji Onyx, potem wejdź do sekcji PB, jeszcze raz Onyx i jeszcze raz PB. Czy w tej ostatniej ktoś narzeka na swój czytnik? ;) :P


19 sty 2015 22:04:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: pocketbook 626 vs onyx afterglow 2
Z modelu 626 korzystam już kilka miesięcy - jest to trzeci czytnik Pocketbooka jaki mam - i tak naprawdę problemy są moim zdaniem "ideologiczne".
Sporą część problemów rozwiązuje się tutaj przez przywracanie ustawień fabrycznych w ustawieniach czytnika - co oznacza, że gubione są postępy w lekturze. Jeżeli trzeba będzie coś zmienić, to wyrzuci ci, że wszystkie książki na czytniku są nowe - a w nowym oprogramowaniu (czyli 5 z dalszymi numerkami) nie da się ręcznie ustawić, że coś zostało już przeczytane.
Na szczęście te same oprogramowanie umożliwia zakładanie zbiorów książek i hurtowe działania na plikach. Tak więc ja sobie założyłem "półki" - "nowe" oraz "przeczytane" i tam sobie przenoszę poszczególne pozycje w zależności od potrzeb.

Do humorów urządzenia zaliczyłbym również fakt, że po każdej aktualizacji pojawia się mnóstwo śmiecia - kilkanaście podręczników użytkownika (każdy w innym języku), informacje o prawach autorskich... To wszystko jest widoczne w bibliotece, a ona na dzień dobry wyświetla wszystkie obsługiwane pliki niezależnie od tego w jakim katalogu są one umieszczone. Można sobie przejść do jakiegoś innego, więc to nic poważnego, po prostu to nieco irytujące, że takie pliki są wyświetlane w kategorii "nowe" na ekranie głównym. Mogą się mieszać z książkami czy jakimiś tekstami osobistymi.

Ze stabilnością właściwie nie miałem problemu. Owszem, na początku szalał i serwis wychodził z siebie, żeby mi pomóc - ale kiedy mi się korespondencja znudziła i wysłałem go do naprawy (gwarancyjnej), to wrócił jak nowy. Zupełnie żadnych wyskoków. Ustawiłem sobie tylko włączanie światełka skrajnym prawym przyciskiem - i wchodzi to zawsze. Bo w Pocketbookach mapowanie przycisków można dowolnie zmieniać.
Z nich samych korzystam trochę od przypadku do przypadku, bo strony zmieniam raczej dotykiem.


19 sty 2015 23:49:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: