Teraz jest 28 mar 2024 16:40:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Problem z ekranem PocketBook 626 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2015 20:32:54
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook 626
Post Problem z ekranem PocketBook 626
Dzień dobry wszystkim.

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem PocketBooka 626. Byłem. Do dziś, gdy w czasie czytania pojawiły mi się jakieś dziwne, poprzeczne paski na ekranie. Ale nic, po przewinięciu kilku stron ekran się odświeżył i paski zniknęły. Niestety, po chwili wróciły. W tej chwili wygląda to tak:

http://zapodaj.net/02a48d6cc763f.jpg.html

Aktywne są jedynie linie u góry ekranu, od linijki "Bardzo przepraszam [...]" jest bez zmian, niezależnie, czy go wyłączę, zresetuję, czy cokolwiek innego.

Nim rozpocznę bój gwarancyjny, chciałem zapytać, czy ktoś wie może, co mu się stało?


09 lut 2015 20:50:12
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
Niestety może to oznaczać pęknięty ekran i co za tym idzie - serwis może odmówić naprawy gwarancyjnej (bo uszkodzenie mechaniczne). Dziwne jest to, że na początku paski znikły Tobie po przewinięciu kilku stron - może to jednak coś innego?

Nie upadł C gdzieś? Nie stuknął o coś?

Przy okazji: przez reset rozumiesz wywołanie z menu czy reset przy pomocy klawiszy? Chyba trzeba przytrzymać obie strzałki i przycisnąć przycisk włącz/wyłącz. Może warto spróbować?


09 lut 2015 21:10:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2015 20:32:54
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook 626
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
1. Podłączyłem do USB w lapku: dostęp do pamięci - bez uwag.
2. Podłączyłem właśnie w tej chwili do ładowarki: dolna część (ta nieaktywna) stała się znów czysta. Ale nadal nieaktywna.

Wcześniej resetowałem poprzez kombinację klawiszy (góra-dół-włącz), ale nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Nie, nie upadł mi, nie stuknąłem nigdzie: trzymam go w grubym, neoprenowym etui z tabletu 7'', więc ma jak w śpiworze :)
A stało mi się to w czasie czytania, po przejściu (w czasie tej sesji) kilkunastu stron.

Może tak zamanifestowała się słaba bateria? :? Dziwne to jakieś. Prawda: nie ładowałem go jeszcze wcale, b wskaźnik wskazywał trzy kreski (z pięciu)...


09 lut 2015 21:18:13
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
To nie jest normalne zachowanie czytnika. Trzeba albo go wymienić w sklepie na inny egzemplarz albo wysłać do serwisu w celu naprawy.


09 lut 2015 21:43:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
Z serwisem Pocketbooka mam dobre skojarzenia.
Sam musiałem swój czytnik reklamować, ale nie było z tym żadnych problemów.

Po pierwsze spisz z ustawień urządzenia numer seryjny - podejrzewam, że w pierwszej kolejności będą chcieli naprawić to programowo, a w takiej sytuacji poprawka może pasować tylko do konkretnego egzemplarza. Przynajmniej ja tak miałem.

Po drugie, jeśli to nie wystarczy, to trzeba będzie wysłać czytnik DHL'em do serwisu.
Powinni ci w takiej sytuacji podać adres i linki do potrzebnych dokumentów.
Po jakiś dwóch tygodniach otrzymasz go z powrotem tą samą drogą.


10 lut 2015 11:36:14
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
Neoprenowe etui jest do niczego. To musi być coś twardego, bo ekran ma pod spodem cienkie szkło, łatwo je wgnieść.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 lut 2015 18:55:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
Altti, szanse są 50-50 że to jednak jakieś pękniecie ekranu ewentualnie uszkodzenie kontrolera e-ink (lub okolic).
To pierwsze niestety oznacza przykrość w okolicach portfela, a drugie wymianę czytnika.

Takie dziwne wzroki fakt-faktem może zrobić nagłe zniknięcie zasilania (bo e-inki przecież wyświetlają obraz bez energii, a scalaczki ostatkiem sił z kondensatorków potrafią być artystyczne), ale po podłączeniu do PC/ładowarki po chwili powinien się pojawić całkiem normalny obraz na całym ekranie.

Trochę by przygotować na najgorsze.
Szkło ma niestety taką paskudna właściwość że potrafi nad-pęknąć i po czasie te pękniecie się pogłębia w zależności od naprężeń generowanych zmianami temperatur czy też ciśnienia. Co to znaczy? Ano to, że upaść mógł wcześniej i spokojnie działać. A to co widzisz to skutek sprzed jakiegoś czasu.

Koniecznie daj znać co na to serwis. Sklep zapewne zasłoni się uszkodzeniem mechanicznym.


11 lut 2015 0:02:57
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem z ekranem PocketBook 626
Ponieważ wątek zaczął dryfować w innym kierunku, wydzieliłem dyskusję do osobnego wątku: pocketbook-f169/okladki-dla-pocketbook-t15063.html


11 lut 2015 10:01:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron