Teraz jest 28 mar 2024 20:35:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem z ekranem wyłączenia na PB622 
Autor Wiadomość
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Problem z ekranem wyłączenia na PB622
Problem jest pewnie znany niektórym z forumowiczów: przy wyłączaniu czytnika, ten zamiast wyświetlić ekran spoczynkowy (wyłączenia) wyświetla ostatni ekran jaki był widoczny - czasem nawet z klepsydrą :) Wygląda to tak jakby czytnik się zawiesił, ale po wciśnięciu włącznika wszystko startuje jak należy. Po przeczyszczeniu czytnika wszystko zaczyna działać jak należy, ale po jakimś czasie problem wraca.

Badając to zjawisko (nie przeszkadza w działaniu, ale trochę irytuje) stwierdziłem, że jest ono związane z informacjami o czytanej książce: na której stronie jesteśmy, itp. Informacje te są trzymane w katalogu system/status/books (o ile dobrze pamiętam) - każda czytana książka ma tam swój wpis (najczęściej dwa pliki postaci <nazwa_pliku_z_książką>.af0 oraz <nazwa_pliku_z_książką>.afp) i najwyraźniej coś jest nie tak z tymi wpisami dla pewnych ksiązek. Skąd to wiem - otóż wykasowanie tych wpisów "uzdrawia" czytnik, ale wystarczy otworzyć problematyczną książkę do czytania a sytuacja wraca do "normy", czyli psuje zachowanie czytnika. Aha, książka była otwierana w FBReaderze.

To tyle na temat mojego "śledztwa" - będę sprawdzanie kontynuował, ale póki co wolę czytać ;-) Tak czy inaczej: może macie jakieś swoje przemyślenia/odkrycia na temat tego problemu?


11 lut 2013 10:47:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Problem z ekranem wyłączenia na PB622
jeszcze takiego problemu nie spotkałem :)


11 lut 2013 21:25:59
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem z ekranem wyłączenia na PB622
Heh, problem się pojawiał po aktualizacji do najnowszej wersji softu ale potem znikał. Jednak na czytniku żony problem uparcie powracał. Mam już pewne podejrzenia (chyba problem rozwiązałem) ale wymaga to jeszcze sprawdzenia ...


12 lut 2013 11:51:37
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Problem z ekranem wyłączenia na PB622
No więc jestem w kropce. Nie wiem o co chodziło z tym problemem, ale przynajmniej udało mi się go pozbyć. Chyba :D

Metodą jaką przyjąłem było porównanie plików konfiguracyjnych na dwóch czytnikach (jeden miał problem ekranu spoczynkowego a drugi nie) i poustawianie opcji mniej więcej tak samo. Zmiany zrobiłem hurtem bo nie chciało mi się sprawdzać ich jedna po drugiej - stąd też nie wyizolowałem "opcji krytycznej". Tak czy inaczej na razie wszystko działa bez problemu. Z drugiej strony tak już było wcześniej - działa, a tu nagle bęc i nie działa. No więc trzeba poczekać, ale mam nadzieję, że tym razem będzie OK raz na zawsze ...

Tak przy okazji: najciekawsze jest to, że znalazłem kilka opcji, których nijak nie można ustawić z interfejsu konfiguracji w czytniku, a jednak są w pliku konfiguracyjnym ...


13 lut 2013 11:38:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: