Teraz jest 28 mar 2024 10:21:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pocketbook 611 czy polecacie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Pocketbook 611 czy polecacie
witam
jak w temacie
ponadto czy się nie wiesza? i czy da się czytać komfortowo?

Pozdrawiam


12 gru 2012 17:51:54
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Nie mogę się wypowiedzieć niestety ponieważ kupiłem PB 622 a ten raczej pracuje stabilnie i bez problemów.


13 gru 2012 14:52:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 mar 2010 16:28:51
Posty: 27
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3, Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Polecam, działa bez problemu. Jeżeli chcesz korzystać z przeglądarki to jest tragiczna, bez porównania do kindle.
Jako czytnik książek wszystko jest spoko, polecam również ze względu na dość otwarte oprogramowanie, FBreader sprawdza się super, a np. zmiana wygaszacza nie wiąże się z żadnymi problemami typu rootowanie i strata gwarancji. Troszkę dziwny jest brak klawiszy zmian strony na obu bokach obudowy (znajdują się na dole), jednak każdy klawisz można przypisać do danej funkcji (ja mam oba największe klawisze jako zmiana strony do przodu, nie powoduje to problemów z trzymaniem czytnika w prawej czy lewej dłoni). Mam go od prawie miesiąca jeszcze się nie zawiesił :)

PS. jeżeli zamierzasz kupić w emipku to zmieni softa na oficjalny, ten z empiku jest jakiś dziwny :)

_________________
"Dla uczciwych to piekło, dla cwaniaków raj,
Dla głupich głupota, dla mnie to mój kraj."


13 gru 2012 15:41:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
mulat napisał(a):
PS. jeżeli zamierzasz kupić w emipku to zmieni softa na oficjalny, ten z empiku jest jakiś dziwny :)

Rzeczywiście - Empik znacznie zmienił oprogramowanie w tym wypadku ale nie wiem czy warto zmieniać na soft od Pocketbooka - to zależy ile i jakich rzeczy Empik wyciął. Na pewno wycięli przeglądarkę, ale czy jest ona przydatna? Dla mnie - raczej nie, bo szybciej i sprawniej sprawdzę coś w internecie z poziomu smartfona/tabletu. Ja przed taką operacją bym sprawdził dwie rzeczy:

* Co z gwarancją na urządzenie - czy przez podmiankę softu jej nie tracimy (a jak na razie nie ma możliwości powrotu do softu oryginalnego, ponieważ nie jest on udostępniony nigdzie - przynajmniej ja nie znalazłem),

* Empik dodał "integrację" ze swoim sklepem e-booków - jeśli ktoś z tego będzie korzystał to może warto pozostać przy tej wersji oprogramowania?

Aha, ciekaw jestem czy dało by się "wydłubać" brakujące rzeczy z "nieempikowego" PB 611 i po prostu wrzucić je na czytnik "empikowy".


13 gru 2012 15:54:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
MiPr napisał(a):
* Co z gwarancją na urządzenie - czy przez podmiankę softu jej nie tracimy (a jak na razie nie ma możliwości powrotu do softu oryginalnego, ponieważ nie jest on udostępniony nigdzie - przynajmniej ja nie znalazłem)


Pewnie, że jest dostępna. Sam producent / dystrybutor udostępnia na stronie oprogramowanie, nawet z instrukcją. Link: http://www.pocketbook.pl/wsparcie lub http://www.pocketbook-int.com/us/node/3721.

Zaś co do uznania gwarancji to nie jestem pewien. Nie wiem czy biorą pod uwagę to, że jest on z dystrybucji Empiku, aczkolwiek w instrukcji do instalacji i nigdzie na tej stronie nie ma informacji, że można w taki sposób stracić gwarancję.


13 gru 2012 16:02:23
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
kriss napisał(a):
MiPr napisał(a):
* Co z gwarancją na urządzenie - czy przez podmiankę softu jej nie tracimy (a jak na razie nie ma możliwości powrotu do softu oryginalnego, ponieważ nie jest on udostępniony nigdzie - przynajmniej ja nie znalazłem)


Pewnie, że jest dostępna. Sam producent / dystrybutor udostępnia na stronie oprogramowanie, nawet z instrukcją. Link: http://www.pocketbook.pl/wsparcie lub http://www.pocketbook-int.com/us/node/3721.


Właśnie o to mi chodzi - oprogramowanie udostępnione przez producenta, dostępne pod linkami powyżej (tak przy okazji - ten pierwszy link ma starszą wersję oprogramowania: 4.0_622_360, podczas gdy oficjalnie dostępna jest wersja 4.0_622_373 - dostępna na pocketbook-int.com), to nie jest oprogramowanie jakie jest zainstalowane na Pocketbookach z Empiku! Tego empikowego jak na razie nie znalazłem, więc jeśli ktoś sie zdecyduje na przeinstalowanie nowej wersji softu ze stron producenta to straci soft z Empiku, i póki co - na dobre.

kriss napisał(a):
Zaś co do uznania gwarancji to nie jestem pewien. Nie wiem czy biorą pod uwagę to, że jest on z dystrybucji Empiku, aczkolwiek w instrukcji do instalacji i nigdzie na tej stronie nie ma informacji, że można w taki sposób stracić gwarancję.

No więc w karcie gwarancyjnej mam co następuje:
Cytuj:
Zasady gwarancji PocketBook oraz adres najbliższego autoryzowanego centrum serwisowego można znaleźć na http://www.pocketbook-int.com.

Niestety "zasad gwarancji" próżno szukać na ww stronie. Jednakże wnioskuję, że czytnik jest objęty ogólną gwarancją PB i w związku z tym aktualizacja do oficjalnego najnowszego softu powinna być OK. Z drugiej strony:
Cytuj:
Poniższe sytuacje mogą stanowić podstawę braku uznania gwarancji:
...
3. Naprawy, dokonane przez osoby nieupoważnione, instalacja i/lub wymiana części urządzenia lub programów

Podkreślenie moje. Może się czepiam, ale warto wiedzieć czy zmiana oprogramowania z wersji "Empik" na wersję "Official" podpada pod "lub programów" ;)

Dodatkowe wątpliwości są też spowodowane faktem, że czytnik empikowy podpięty do Wi-Fi nie znajduje żadnych aktualizacji, a przecież powinien wykryć tę ostatnią (wersja empikowa to 3.4_cośtam).

Może zadzwonię do serwisu jutro i spytam. Aha - dzwoniłem do nich jakiś czas temu i pytałem skąd można ściągnąć soft robiony pod Empik, ale panowie stwierdzili, że chyba nie jest dostępny do ściągnięcia - po prostu preinstalują go na urządzeniu w fabryce i tyle.


13 gru 2012 21:06:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
MiPr napisał(a):
Właśnie o to mi chodzi - oprogramowanie udostępnione przez producenta, dostępne pod linkami powyżej (tak przy okazji - ten pierwszy link ma starszą wersję oprogramowania: 4.0_622_360, podczas gdy oficjalnie dostępna jest wersja 4.0_622_373 - dostępna na pocketbook-int.com), to nie jest oprogramowanie jakie jest zainstalowane na Pocketbookach z Empiku! Tego empikowego jak na razie nie znalazłem, więc jeśli ktoś sie zdecyduje na przeinstalowanie nowej wersji softu ze stron producenta to straci soft z Empiku, i póki co - na dobre.


Sorry, źle Cię zrozumiałem.

Co do oprogramowania to dziwne by było ze strony producenta, że udostępnia / pozwala na aktualizację, ale potem nie uzna gwarancji. Nie mówię tu o empikowych, bo one mogą działać na innych zasadach, ale o kupionych z wolnej ręki. Co do empikowych to może dałoby radę jakoś zgrać z czytnika to oprogramowanie.


13 gru 2012 21:41:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
a jaki rysik zaoferowalibyście do tego urządzenia? Potrzebuje takiego, może być najtańszy na rynku, tylko żeby nie porysował ekranu.


13 gru 2012 22:10:32
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Po co rysik? Ekran ma "dotyk" pojemnościowy, który dość precyzyjnie reaguje na dotknięcia palcem. Tak czy inaczej - nigdy nie miałem rysików do tego typu ekranów (potrzebne są jakieś specjalne) więc nie mogę nic polecić ...


13 gru 2012 22:19:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
kriss napisał(a):
Co do oprogramowania to dziwne by było ze strony producenta, że udostępnia / pozwala na aktualizację, ale potem nie uzna gwarancji.

Też tak myślę, ale wolę się upewnić ...

Cytuj:
Nie mówię tu o empikowych, bo one mogą działać na innych zasadach, ale o kupionych z wolnej ręki. Co do empikowych to może dałoby radę jakoś zgrać z czytnika to oprogramowanie.

Tak szczerze mówiąc to jedyna rzecz, na której mi ewentualnie zależy to aplikacja "Empik", która zastąpiła "Obreey Store". Ta ostatnia mi nijak nie jest potrzebna, natomiast "sklep Empik" - kto wie, może się przyda. Muszę spróbować ją "wydłubać" i spróbować czy da się przenieść na inny czytnik.


13 gru 2012 22:24:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
tsuisou napisał(a):
a jaki rysik zaoferowalibyście do tego urządzenia? Potrzebuje takiego, może być najtańszy na rynku, tylko żeby nie porysował ekranu.


chyba się zgubiłem, bo temat dotyczył PB 611, a ten model nie jest dotykowy, chyba że w między czasie zmieniłeś zdanie na 622


13 gru 2012 23:06:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
mam zamiar kupić wersję empikową 611 za 360 zł. Czytam wspomagając się wskaźnikiem. Przy czytaniu na czytniku długopis prawdopodobnie porysuje mi ekran. co może być zamiennikiem?


13 gru 2012 23:11:02
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
Bambusowy patyczek do szaszłyków? ;)

A tak serio: bez obaw - ekran jest szklany więc się nie obawiaj o porysowanie o ile nie będziesz po nim mocno szorować ostrymi narzędziami. Bardziej bym się obawiał stłuczenia niż porysowania, ponieważ jak to rosjanie mawiają na swoim forum (the-ebook.org): "etot displiej oćjeń chrupkij" ;)

p.s.
Moja uwaga o ekranie dotykowym pojemnościowym dotyczyła oczywiście PB 622 a nie 611 :oops:


13 gru 2012 23:20:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
no ja Ci mogę tylko tyle poradzić, że byle jaki wskaźnik do tableta / palmtopa / komórki kupiony np. na allegro Ci powinien wystarczyć w takim razie, chodzą nawet po kilka zł


13 gru 2012 23:24:34
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook 611 czy polecacie
tsuisou napisał(a):
wersję empikową 611 za 360 zł

Psychologia cen w działaniu ;) On kosztuje 370 bez grosika :D


13 gru 2012 23:27:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: