Teraz jest 28 mar 2024 23:32:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
pocketbook 360 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post pocketbook
http://www.heise-online.pl/open/IFA-200 ... news/10142
Cytuj:
IFA 2009: kieszonkowy czytnik e-książek

Ukraińska firma PocketBook (hala 14, stoisko 107) zaprezentowała podczas targów IFA 2009 niewielki i poręczny czytnik e-książek. Model PocketBook 360 ma wymiary 118×140 mm, wyświetla 16 odcieni szarości i prezentuje treści w rozdzielczości 800×600 punktów na pięciocalowym ekranie. Czytnik jest wyposażony w 64 MB RAM i 512 MB wewnętrznej pamięci, dane z komputerem wymienia za pośrednictwem interfejsu Mini USB, a ponadto pozwala korzystać z zewnętrznej karty microSDHC.

Urządzenie rozpoznaje formaty TXT, PDF, RTF, HTML, EPUB, DOC oraz PRC (Mobipocket) i obsługuje technologię zarządzania prawami (DRM) firmy Adobe. Teksty w dokumentach PDF są dopasowywane do wielkości wyświetlacza. Klawiatura ekranowa, z której korzysta się za pomocą przycisku nawigacyjnego, umożliwia użytkownikowi wyszukiwanie w tekście lub sporządzanie notatek.

Pokazany również na targach IFA model PocketBook 301plus dysponuje nieco większym, sześciocalowym ekranem i – podobnie jak PocketBook 360 – wyświetla 16 odcieni szarości w rozdzielczości 800×600 punktów. Czytnik bazuje na modelu Netronix EB-100, w związku z czym przypomina modele Cybook Gen3 i Foxit eSlick.

Obydwa opisywane urządzenia działają pod kontrolą Linuksa. Firma PocketBook przygotowała też środowisko programistyczne (SDK) i kilka opracowanych dzięki niemu aplikacji Open Source. Przykładowo, użytkownicy mogą konfigurować opcje menu i klawisze, zmieniać pakiety językowe i zarządzać dokumentami bezpośrednio w czytniku.

PocketBook wciąż szuka dystrybutorów w Europie; cena modelu 360 ma być niższa niż konkurencyjnych produktów. Ukraińska firma pracuje obecnie nad kolejnym czytnikiem e-książek z ekranem dotykowym oraz modułami WLAN, GPRS i Bluetooth; ma on nosić nazwę PocketBook 302.

Zdjęcia w artykule

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 wrz 2009 11:59:07
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: pocketbook
No wygląda bardzo ciekawie, dużo formatów, poręczne to to, ma nawet klapkę (dzwine, że żaden z producentów wcześniej tego nie wyczaił), do tego łatwo edytowalne oprogramowanie - to mi się widzi. I tylko jedno z ostatnich zdań martwi: "cena modelu 360 ma być niższa niż konkurencyjnych produktów.". Czyli pewnie 10$ mniej albo 20$. A przy obecnych cenach to nie robi różnicy.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 wrz 2009 16:28:37
Zobacz profil
Pocketbook.eKsiazki.org

Dołączył(a): 26 maja 2010 19:30:55
Posty: 3
eCzytnik: Pocketbook 301
Post Re: pocketbook 360
20$ to jest na nasze ponad 60 zł.Więc czy ja wiem czy obniżka 10 % to tak mało?....


09 cze 2010 18:28:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: pocketbook 360
Wczoraj spędziłem z tym urządzeniem kilka dłuższych chwil i szczerze mówiąc, jak za te pieniądze, to sprzęt jest świetny. Pewnie, że bardzo plastikowy, przeraźliwie lekki, ale to kwestia przyzwyczajenia. Pocketbook 360 jest dość szybki, fajną cechą na tle mojego BeBooka jest również wyświetlanie całej zawartości czytnika jednocześnie, zarówno z pamięci urządzenia, jak i karty SD. Nie ma potrzeby przeskakiwania w opcjach z jednej opcji na drugą. Gdybym dziś miał kupować czytnik, to prawdopodobnie brałbym właśnie ten - myślę, że Pocketbook całkiem zgrabnie dostosował jakość do ceny.


27 paź 2011 10:57:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2011 21:47:45
Posty: 1
Post Re: pocketbook 360
Witam.

Nie posiadam jeszcze żadnego czytnika,ale moje zainteresowanie wzbudził właśnie ten model pocketbook 360,
najważniejsze dla mnie jest to,że bateria pozwala bardzo długo czytać bez ładowania i nie duży rozmiar w porównaniu z modelami innych firm.
Nie mam żadnego doświadczenia z czytnikami,dlatego proszę powiedzieć mi jak jak wygląda obsługa pdfów w tym modelu,już wyczytałem,że dopasowują się do ekranu,czy oprócz tego można je powiększać i zmniejszać?
Czy jeśli wrzucę na niego komiks w formacie pdf to nie będzie problemu z odtwarzaniem grafiki?Wiem,że w 16 odcieniach szarości.
I jak wygląda obsługa plików?Czy normalnie przez kabel można wrzucać w obsługiwanym formacie,czy muszą to być jakieś specjalne zabezpieczone czy niezabezpieczone pliki?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź jakąś dobrą duszę ponieważ potrzebuję czegoś takiego do nauki i czytania po rosyjsku i angielsku.

Dziękuję i pozdrawiam.


09 gru 2011 22:09:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: pocketbook 360
PocketBook chyba w ofensywie na froncie zachodnim. Na stronie piątej gazetki MM http://data.mediamarkt.de/multimedia-prospekt/blaettern/media/dynamic/pdf/prospekt.pdf można się go (wersja 360 plus) dopatrzeć za 89 EUR, czyli w dość konkurencyjnej cenie. Z szybkiego przeglądu sklepów internetowych w PL wynika, ze u nas jego cena jest powyżej 500 PLN.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


13 kwi 2012 0:42:12
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: