Teraz jest 28 mar 2024 10:16:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Konwersja folderu html na mobi nieudana 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2016 14:39:07
Posty: 30
Post Konwersja folderu html na mobi nieudana
Witam. Pobrałem plik html ze słownikiem Wiktionary, który chciałem przerobić na mobi. Plik zip zawiera mnóstwo plików html, ale nie ma pliku głóównego, a przynajmniej ja go nie potrafię znaleźć. Po dodaniu i otworzeniu archiwum zip w Calibre i wybraniu konwertowania na mobi, zaczyna konwersję, ale zamiast normalnego pliku mobi ze słownikiem w folderze znajduję kilkukilobajtowy plik mobi, z którym nic się nie zrobi. Zależy mi na samodzielnym skonwertowaniu, aby miec jak najaktualniejszą wersję. Najnowsza wersja w pliku mobi, jaką znalazłem jest z 2012, a na mobileread ktoś wrzucił właśnie zzipowany słownik Wiktionary, który jest dość świeży i nie wiem, co dalej z tym zrobić. Wiem, że jest wiele innych słowników, ale bardzo zależy mi na tym konkretnym, bo do rzeczy, które czytam jest on świetny i o wiele lepszy niż standardowy słownik Oxforda czy inne.

Z góry dziękuję za instrukcje.


11 mar 2017 19:56:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2016 14:39:07
Posty: 30
Post Re: Konwersja folderu html na mobi nieudana
Chodzi własnie o to, by móc użyć go jako słownika. Najświeższa wersja, jaką udało mi się znaleźć do tego zastosowania, pochodzi z 2012. Może istnieje plik mobi dostosowany do korzystania jako ze słownika właśnie, ale nie jestem w stanie go namierzyć...


11 mar 2017 21:07:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2016 14:39:07
Posty: 30
Post Re: Konwersja folderu html na mobi nieudana
Chodzi o Wiktionary, jak już napisałem - wersję jednojęzyczną. Jest otwarty, więc bez problemu można go legalnie dystrybuować i dostępne są różne formaty, m. in. na Kobo i w formie zzipowanego HTML do konwersji na różne formaty i myślałem, że jakoś się da to jednak zrobić. Ostatecznie mogę się zadowolić wersją z 2012, ale słownik cały czas się rozwija i minęło już 5 lat. Miło by było mieć świeżą wersję, chociażby z 2015 czy 2016.


11 mar 2017 22:52:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Konwersja folderu html na mobi nieudana
Pytanie athame dotyczyło tego, czy chcesz otrzymać Wikitionary w postaci książki do czytania czy pliku funkcjonującego jako słownik wywoływany przez oprogramowanie czytnika w momencie gdy chcesz poznać znaczenie jakiegoś słowa.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


11 mar 2017 23:13:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2016 14:39:07
Posty: 30
Post Re: Konwersja folderu html na mobi nieudana
Chodzi o angielski Wiktionary, wersję jednojęzyczną, tak aby można było korzystać z niej jako słownika podczas czytania książek. Często używam Wiktionary w wersji przeglądarkowej przy czytaniu starych tekstów angielskich i poezji. Definicje o wiele bardziej zrozumiałe niż w innych słownikach jednojęzycznych, do tego Wiktionary zawiera hasła ze słownika Webstera, informacje z Moby Thesaurus i innych otwartych słowników, a także całe cytaty z klasyków literatury z użyciem danego słowa i zawiera informacje o starszych formach gramatycznych itp. Dlatego chciałbym go mieć w wersji kindlowej, ale młodszej, niż ta z 2012. Czytałem w różnych miejscach w sieci, że istnieją sposoby na pobranie całej zawartości tego słownika angielskiego i skonwertowanie na normalnie działający na Kindlu słownik, ale nie znalazłem dokładnej instrukcji...


12 mar 2017 20:04:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron