Teraz jest 28 mar 2024 19:13:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kilka pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2009 18:57:10
Posty: 22
eCzytnik: Kindle Touch, Onyx Boox 60
Post Kilka pytań
Witam,

po długich namysłach w końcu się zdecydowałem na zakup eczytnika i wybór padł na Onyx Boox'a 60 :).

Ogólnie jestem póki co bardzo zadowolony :), ale mam też kilka pytań/problemów. Pozwolę je sobie wymienić w jednym poście, aby nie namnażać wątków na forum (no chyba, że Admini nie mają nic przeciwko :)).

W chwili obecnej mam zainstalowany polski firmware: 1.3 20100326.

A teraz problemy/pytania :):
1) W jakich formatach Onyx wyświetla okładki książek. Niestety w plikach epub, które tworzę w Calibre, nic się nie pojawia.
2) Który Waszym zdaniem format jest najlepiej obsługiwany przez ten czytnik, tzn. który daje największe możliwości ingerencji w wyświetlany tekst?
3) Czy podczas wyszukiwania słów w słowniku (z poziomu książki) istnieje możliwość uruchomienia klawiatury językowej? Niestety słów, które są odmienione nie da się znaleźć.
4) w jednym z wątków Rafał podał następujący link: http://my.opera.com/mziab/blog/2008/10/31/pwn2dict . Znajduje się tam instrukcja, jak przerobić słownik PWN do formatu stardic. Kurcze, próbowałem to zrobić kilka razy, ale nie za bardzo mi to wyszło. Czy mógłby ktoś napisać krótką instrukcję, jak krok po kroku to uczynić tzn. w jaki sposób uruchomić ten skrypt itd. Byłbym baaardzo wdzięczny :).
5) podczas czytania książki, po uruchomieniu menu, na dole obok ikony 'Obróć Ekran' znajduje się ikona 'Pełne Odświeżanie'. Po jej naciśnięciu nic się nie zmienia. W recenzji Magnesa dot. Bebooka Neo wyczytałem, że są dwa tryby odświeżania. U mnie niestety nic się nie zmienia. W jaki sposób uruchomić tryb szybszego przełączania stron "kosztem" jakości odświeżania?

Pozdrawiam


04 lip 2010 14:07:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2009 18:57:10
Posty: 22
eCzytnik: Kindle Touch, Onyx Boox 60
Post Re: Kilka pytań
Pytanie nr 5) już nieaktualne. Metodą prób i błędów, a raczej obserwacji ekranu, zauważyłem, że faktycznie w przypadku wyłączenia opcji 'Pełne Odświeżanie' pozostają minimalne ślady po poprzednich stronach. I tak po pewnym czasie kontrast staje się mniejszy. Szkoda tylko, że z poziomu menu nie można wyczytać, czy ww. opcja jest już uruchomiona, czy też nie.

Pozdrawiam


05 lip 2010 8:38:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Kilka pytań
W nowym firmware pełne odświeżanie ma inną ikonkę niż niepełne.
Ad.2. Mnie najbardziej w Booxie podoba się obsługa RTF (jedyny minus to brak możliwości zaznaczania połowy słowa dla słownika). Ogólnie jednak prawie wszystkie obsługiwane obsługuje bardzo dobrze.
Ad. 3. Możliwe, że w nowym firmware jest, nie wiem. Nie da się za to póki co w słowniku, chyba że w jego wersji "standalone" - obecnej w firmware 1.4.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


05 lip 2010 20:18:10
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: