Teraz jest 28 mar 2024 13:37:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Czas pracy czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Czas pracy czytnika
Bylem bardzo ciekawy, jak długo wytrzymuje bateria BOOX-a (1600mW) przy prostym użytkowaniu, myślałem o samym czytaniu - nie bardzo mi się udało, ale mogę się podzielić spostrzeżeniami.

Naładowałem czytnik do pełna we wtorek wieczorem (1.12).
Dziś po południu (10.12) czytnik pokazał pustą baterię.

W międzyczasie starałem się tylko czytać, jednak nie powstrzymałem się od kilku połączeń z internetem (włączone WiFi) - było tego prawie 7-9 razy, po kilka, kilkanaście minut. Robiłem też kilkukrotne żonglowanie firmware-m (ciekawości testowania nie mogłem powstrzymać), podczas którego jakiś czas czytnik na pewno mocniej zjada prąd (tych zmian było chyba 4-5). Poza tym trochę mieszania w menu i przewracania obrazków podczas pokazywania znajomym.
Udało mi się uniknąć podłączania do komputera (po wpięciu USB do kompa czytnik zaraz się ładuje, nawet jak wybierzemy przeglądanie zawartości) - wszystko kopiowałem na kartę SD i nią manipulowałem.

Podsumowując, mogę powiedzieć, że moja bateria wytrzymała 8 i pół dnia częstego czytania z rzadkim używaniem WiFi.
Nie wiem jak to się ma do deklaracji producenta, ale jestem w miarę zadowolony, że przekroczył dla mnie graniczny czas tygodnia pracy.
Nie były to idealne warunki (kilkukrotna zmiana firmware) ale myślę że jest dobrze.
(jak pomyślę, że eClicto deklaruje pojemność baterii na 500 stron, jak tu przeczytałem, to wydaje mi się że to jakaś mała kpina)

Dodam jeszcze, że w trybie ładowania świecą się 2 niebieskie diody (pod przyciskiem OK), kiedy bateria jest pełna i nie ma ładowania w czasie podłączenia do komputera lub ładowarki te diody przygasają (jest takie nikłe światełko).

_________________
W Obrazek też ;)


12 gru 2009 22:40:52
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czas pracy czytnika
airs napisał(a):
Podsumowując, mogę powiedzieć, że moja bateria wytrzymała 8 i pół dnia częstego czytania z rzadkim używaniem WiFi.

Czy można poprosić o jakąś, choćby przybliżoną, liczbę pageflip'ów? Bo one są właściwsze dla ePapieru niż czas (bo wiadomo, jeden przeczyta 100 stron w 3 dni, inny w 2 godziny - co spowoduje różny wynik, mimo takiej samej pojemności baterii; jasnym jest jednakże, że WiFi swoje też zżera, i tu już zależnie od czasu).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 gru 2009 0:21:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czas pracy czytnika
Mori napisał(a):
Czy można poprosić o jakąś, choćby przybliżoną, liczbę pageflip'ów? Bo one są właściwsze dla ePapieru niż czas (bo wiadomo, jeden przeczyta 100 stron w 3 dni, inny w 2 godziny - co spowoduje różny wynik, mimo takiej samej pojemności baterii; jasnym jest jednakże, że WiFi swoje też zżera, i tu już zależnie od czasu).

To na prawdę trudno powiedzieć.
Książek przeczytałem 6, każda po ok 450 stron. Czyli było prawie 3tys. stron książkowych. Ale czytnik nie zawsze zmienia numer strony po "pageflipie", poza tym byly te wielokrotne wgrywania firmware, mieszanie po menu (bo różne testy), dłubanie po zawartości czytnika (zdjęcia, otwieranie różnych formatów) przy pokazywaniu znajomym...
Czyli 8,5 dnia intensywnego czytania - reszta to spekulacje.

_________________
W Obrazek też ;)


Ostatnio edytowano 07 sty 2010 11:35:36 przez airs, łącznie edytowano 1 raz



13 gru 2009 1:00:00
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czas pracy czytnika
Tylko właśnie 'intensywne czytanie' dla każdego może być inne - stąd moje pytanie o jakieś konkretne, w miarę obiektywne liczby, które można porównywać.

I nie podaje Ci czytnik ilości stron "plikowych", tylko te z "papieru"/oryginalnego pliku?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 gru 2009 1:02:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2007 20:55:42
Posty: 12
Post Re: Czas pracy czytnika
A możesz zrobić zdjęcia z ustawioną najmniejszą czcionką oraz z jakimś komiksem (np. jakaś mangą)?


13 gru 2009 14:17:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: