Teraz jest 28 mar 2024 19:34:25




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
WIFI w czytniku (Onyx BOOX) 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox 60
Zaczyna się straszny offtopic, ale czy na pewno używanie czytnika do codziennego przeglądania www jest najlepszym pomysłem? Wydawałoby się, że do krótkiego zerknięcia na coś w wikipedii, albo przejrzenia rss to jest w sam raz, ale żeby wymagać od czytnika wsparcia javy po to, żeby napierdzielać na gaga dudu rysikiem w klawiaturę ekranową? To raczej lekkie nieporozumienie. Jeśli tak Ci na tym zależy, to sobie poszukaj jakiegoś klienta jabbera w ajaksie (np. google talk widget albo meebo.com) i transportu gg.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2009 19:26:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox 60
Euble napisał(a):
(...)
I nie rozumiem co tu jest off-topem? W końcu to dyskusja o konkretnym urządzeniu i jego wadach i zaletach. Jeśli producent wyposażył BOOK'a w obsługę sieci to znaczy że jest przekonany że taka opcja znajdzie zwolenników. A w przypadku przeglądania stron www poprawna obsługa java jest podstawową sprawą i nie chodzi tu o GG a o to że coraz więcej stron wykorzystuje javę do obsługi galerii czy innych rzeczy. Jeśli Onyx nie potrafi takich stron obsłużyć to po cholerę to wi-fi i przeglądarka? Z wikipedii korzystam raz na kilka dni a z for i komunikatorów codziennie. Skoro mój 3 letni palm potrafi obsłużyć web-GG a nowy Onyx nie, to oznacza ze jego oprogramowanie jest co najmniej 3 lata do tyłu. (...)


Mylisz się, faktycznie nie rozumiesz....
Czytnik ma WiFi, aby ułatwić użytkownikowi szybkie ściąganie zawartości do czytania od dystrybutora.
Taka jest jego rola i głowne zadanie - przeglądarka jest tylko dodatkiem ułatwiającym sięgnięcie do informacji - to jest wyspecjalizowane urządzenie.

Twoje potrzeby prawdopodobnie zaspokoi dobry netbook - tam będziesz miał, nawet za mniejsze pieniądze wszystko co opisałeś - 3 w 1 :!:
I to są tematy już do zupełnie innego wątku.

_________________
W Obrazek też ;)


27 lis 2009 22:45:41
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post WIFI w czytniku (na przykładzie Onyx BOOX)
Euble napisał(a):
A w przypadku przeglądania stron www poprawna obsługa java jest podstawową sprawą i nie chodzi tu o GG a o to że coraz więcej stron wykorzystuje javę do obsługi galerii czy innych rzeczy.

Zobacz sobie co to jest JAVA, a co to jest javascript, zwany także ECMAscriptem. Zrozumienie tej kwestii jest kluczowe w tym przypadku. Polecam chociażby wikipedię.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2009 22:57:43
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: WIFI w czytniku (na przykładzie Onyx BOOX)
Euble napisał(a):
Nie chcę się rozwodzić nad różnicą javascript i java bo nie o to chodzi. Mówiąc o obsłudze javy na stronach sądziłem że czytelnik jarzy co miałem na myśli (tzn. jak się okazuje nie dla każdy), a nie chciałem wprowadzać niepotrzebnego zamieszania z terminologią.

Przepraszam bardzo. Na fizykę też mówisz matematyka, bo coś tam się liczy, a po co wprowadzać dodatkowe zamieszanie? Java i Javascript nie mają ze sobą wiele wspólnego (oprócz nazwy), zatem takie mieszanie tych dwóch rzeczy jest po prostu wyrazem ignorancji, a nie chęci uproszczenia czegokolwiek.

Euble napisał(a):
Nie wspominałem o wgrywaniu gierek i aplikacji javowych bo nie to miałem na myśli.

Aplikacji i gierek javowywch nie trzeba wgrywać, jak to nazwałeś. Ot, odwiedź choćby Polchat - cały czat tam opiera się o aplety Javy, ale nie trzeba nic "wgrywać".

Euble napisał(a):
Chcę dyskutować o tym co dla przeciętnego użytkownika jest najistotniejsze - czyli czy Onyx poprawnie obsługuje strony www a jeśli nie to jak jego ograniczenia wpływają na komfort surfowania po necie i korzystania z tego co internet oferuje.

Śmiem twierdzić, że przeciętny użytkownik nie kupuje Booxa, by sobie dzięki niemu śmigać po necie - chyba, że jest kompletnym idiotą, który myśli, że jak coś ma WiFi, to to jest taki komputer, a że jest małe, to cwanemu userowi udało się wygrać z wielką bolączką laptopowców - rozmiarem i wagą (nie wspominając o czasie działania baterii). Skoro ja (ale i wystawca) miałem problem ze zmianą opcji wyszukiwania w Google (spróbuj to samo zrobić na swoim EEE) to pomyśl, jaka jest ergonomia użytkowania Sieci w urządzeniu.

Euble napisał(a):
Idea e-readera z obsługą sieci jest dla mnie idealna pod warunkiem że to działa tak jak zapewnia producent w reklamach. Na razie, z tego co znalazłem w sieci i tutaj, wynika ze nie jest to do końca tak jak powinno być.

Znaczy jak nie jest? Nie da się w łatwy sposób kupić treści przeznaczonych dla urządzenia? Bo po to głównie jest WiFi, niezależnie od tego, do czego Ty byś chciał, by było przeznaczone.

Euble napisał(a):
Liczę, że skoro jest oparty na linuksie to pewnie pojawią się niedługo rózne udogodnienia i nakładki pisane przez zapaleńców, jak to ma miejsce w przypadku nawigacji samochodowych.

O, zarzuć tutaj proszę jakimś linkiem, jak przerobić jakąś nawigację samochodową w laptopa - kurcze, kupię sobie taką za 500 zł i będę kodował i śmiał się ze znajomych, którzy powydawali parę tysięcy na laptopy... W końcu mamy magiczne słowo "Linux", które wprost oznacza, że wszystko da się zrobić.

Euble napisał(a):
Dlatego zainteresowałem się e-readerem.

Skoro najwidoczniej masz za dużo pieniędzy - to kup sobie kolejny gadżet, co Ci szkodzi? :? Za pół roku rzucisz Booxa w kąt ze słowami: "eee, za wolno się gada na GG, głupie urządzenie", ale cóż to za różnica?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 lis 2009 0:59:48
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: WIFI w czytniku (Onyx BOOX)
Euble napisał(a):
Czy już możemy wrócić do sedna dyskusji, czyli jak faktycznie działa przeglądanie stron na ONYX'ie i jakie są z tym ewentualne problemy?

Oczywiście, sedno dyskusji pozostało w poprzednim wątku. Jeśli nie zauważyłeś, to ta dyskusja została wydzielona, bo raczej niewielu użytkowników booxa interesuje to, czy gaga dudu jest w javie czy w javascripcie :P

A ten wątek ucinam. Chyba już starczy tych przepychanek

PS. Co do linuksa w onksie to podejrzewam, że przy odrobinie wiedzy i ochoty ktoś mógłby sportować na to urządzenie kadu (w końcu producent udostępnia SDK). Mnie to nie interesuje, bo nie używam tego komunikatora.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 lis 2009 14:36:24
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron