Teraz jest 16 kwi 2024 22:04:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Onyx Boox Note - pierwsze wrażenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Onyx Boox Note - pierwsze wrażenia
Cześć,
Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem tego czytnika.
PDF z dokumentacją techniczną są na porządku dziennym w moim zawodzie. Drugim źródłem treści jaki czytam jest cyfrowa biblioteka 'Safari Books'.
3-4 lata temu korzystałem z Onyx Boox M92. Model Note w porównaniu z nim jest rewolucją.
M92 przypominał trochę deskę, zarówno pod względem kształtu i ciężaru, jak i jego używania (klikanie, dzojstick). Note jest ... szybki i lekki.

Na razie korzystam tylko z czytania PDFów oraz treści z Safari Books. W tym drugim przypadku łączę to z robieniem notatek. Szybkość reagowania na pisanie jest kolejnym krokiem w przód.

Niestety, wyżej wymienione zalety okraszone są jedną przeważającą wadą. Czytnik jest drogi. Kosztuje ponad 2 tysiące złotych.
Z drugiej strony - stałem przed wyborem kupna solidnego tabletu do tych samych zadań. Ceny były zbliżone (np iPad Mini 4 czy Samsung Tab S3 9.7").


30 lip 2018 16:27:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Onyx Boox Note - pierwsze wrażenia
fajny sprzęt, dziwi jedynie zastosowanie w tak drogim modelu 226ppi, podczas gdy tańsze wersje mają 300ppi.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


01 sie 2018 14:23:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Onyx Boox Note - pierwsze wrażenia
Przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi.
Być może nie jest to aż tak widoczne, nie szukałem specjalnie, ani nie przyglądałem się tak drobiazgowo.

Jeśli już miałbym szukać wad - to brakuje mi doświetlenia. Małe modele od Onyx i kilka dużych mają MOON light system. Ale tam mamy znany wszystkim eInk
W Note (i Max) zastosowano elastyczne eInk Mobius i na to wielu komentatorów wskazuje jako powód BRAKU doświetlenia.

PS: Przyglądałem się przez miniony dzień czcionkom i odręcznym notatkom. Nie zauważyłem artefaktów, zniekształceń lub postrzępień, które mogłyby utrudnia mi czytanie.
Pamiętam, że na Świecie Czytników w recenzji Voyage Robert pisał m.in.
Cytuj:
To wcale nie jest tak, że biorąc do ręki Kindle Voyage widać natychmiast porażającą różnicę w stosunku do Paperwhite, o nie.
oraz
Cytuj:
Efekt zauważalny jest dopiero po dłuższym czasie czytania. Gdy czytam z pół godziny na Voyage i przesiadam się na Paperwhite, zaczynam zauważać, że litery – choć zdecydowanie czytelne! – nie są już takie ostre
. A ramach podsumowania
Cytuj:
faktycznie doceniłem nową rozdzielczość.

Podtrzymuje swoje uwagi - czyta i notuje mi się na tyle wygodnie, że nie niższa rozdzielczość jest pomijalna.


02 sie 2018 9:39:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: