Teraz jest 28 mar 2024 16:12:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Aktualizacja C67 After Glow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017 18:48:05
Posty: 4
eCzytnik: C67ML After Glow 2
Post Aktualizacja C67 After Glow 2
Witam.
Niedawno musiałam przywrócić ustawienia fabryczne w swoim czytniku. Niestety po tym wykasowały mi się wszystkie aktualizacje które były wcześniej wykonywane.
Jak kupiłam czytnik okazało się, że ma problem z baterią (trzymała bardzo krótko), więc oddalam go do sewisu. Po powrocie bateria była jak nowa choć w odpowiedzi napisali, że nic z czytnikiem nie zrobili bo jest sprawny. Z tego forum tutaj dowiedziałam się, że zapewne zrobili aktualizację o której nie poinformowali i po kłopocie.
Oczywiście do tej chwili kiedy wyczyściłam czytnik :( Ponieważ bateria znowu działa dwie godziny :x Kiedy wchodzę w ustawienia i wyszukuję aktualizacji w chmurze to wyskakuje mi taki komunikat "failure:javax.net,ssl.SSLPeerUnverifiedException:No peer certificate" Czy ktoś ma może pojęcie o co chodzi lub ewentualnie jak teraz mam zaktualizować czytnik?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)


29 paź 2017 19:00:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 3:05:11
Posty: 16
eCzytnik: i86ML Plus
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
Jeśli twój model czytnika to dokładnie C67ML to stąd można pobrać aktualizację:
http://120.76.193.63/index.php/en/support/firmware/242-firmware-for-artatech


29 paź 2017 22:00:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017 18:48:05
Posty: 4
eCzytnik: C67ML After Glow 2
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
Pobrałam z tej strony aktualizację i czytnik ją znalazł i zaczął instalować, ale teraz powstał inny problem. Wyświetla się ekran z listkami, na dole po lewej stronie wyświetlają się kreseczki, które wskazują że pracuje. Tyle że on już pracuje ponad godzinę i nic się nie zmienia.


30 paź 2017 0:11:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 3:05:11
Posty: 16
eCzytnik: i86ML Plus
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
Aktualizacje można również wgrywać przez USB używając np. MFG Tool (trzeba też czytnik uruchomić w trybie 'download' przez równoczesne wciśnięcie odpowiednich przycisków).


Ostatnio edytowano 30 paź 2017 12:38:23 przez Risu, łącznie edytowano 2 razy



30 paź 2017 10:32:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017 18:48:05
Posty: 4
eCzytnik: C67ML After Glow 2
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
Ale ja niestety teraz nic nie mogę zrobić z czytnikiem. Leżał całą noc aż się rozładował. Teraz go podłączyłam do ładowarki i jest cały czas to samo, czyli ekran z listkami i na dole po lewej stronie kreseczki się cały czas ładują. Nic nie pomaga ani długie przytrzymanie przycisku zasilania ani też reset.


30 paź 2017 11:31:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 3:05:11
Posty: 16
eCzytnik: i86ML Plus
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
Poczekaj aż czytnik się do końca naładuje, odłącz ładowarkę i wtedy go wyłącz. Dopiero wyłączony czytnik możesz uruchomić w trybie "download". Radzę ponownie sprawdzić model czytnika, bo na siłę poprawnie nie wgrasz oprogramowania od innego modelu. Do C67ML z zagranicznej dystrybucji jest inne oprogramowanie niż z polskiej.

Sprawdź ten sposób:
Cytuj:
1. To press the reset button (a hole near the power button) to perform a force shutdown ;
2. Insert a micro SD card with the newest update package (click here );
3. Long press both back button and power button for 5 seconds > release > startup > enter recovery mode;
4. Press back button > select "apply update from external storage" using power button > jump to "choose a package to install";
5. Press back button > select "update.zip" using power button > enter update mode (usually takes 2 to 3 minutes);
6. Once the update is completed, it will return to the recovery mode automatically. Select "reboot system now" using power button > reboot > enter the system successfully.


Wejście w tryb 'download':
Cytuj:
press BACK + RESET at the same time


30 paź 2017 12:49:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017 18:48:05
Posty: 4
eCzytnik: C67ML After Glow 2
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
Chyba się nie rozumiemy. Nie da się wyłączyć czytnika. Cały czas jest na ekranie obraz listków i po lewej na dole kreseczki ładowania i to wszystko. Jak zrobię mu reset i tak zostawiam to włącza się sam na dokładnie ten sam ekran który opisałam. A po wciśnięciu przycisku włączenia/wyłączenia nic się nie dzieje.
A model czytnika sprawdzałam na urządzeniu i na pudełku. Wszędzie jest napisane że jest to model C67ML.


30 paź 2017 14:02:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2015 3:05:11
Posty: 16
eCzytnik: i86ML Plus
Post Re: Aktualizacja C67 After Glow 2
1) Czytnik ma być naładowany, to znaczy jeśli był kompletnie rozładowany to należy pod zewnętrzną ładowarką około 4 godziny ładować (jeśli czytnik sygnalizuje naładowanie, to do tego stanu). Nie należy ładować portem USB od komputera bo to może zając kilkanaście godzin.
2) Po naładowaniu ładowarkę trzeba odłączyć.
3) Należy wcisnąć fizyczny przycisk służący do wyłączenia czytnika i go przytrzymać aż urządzenie się wyłączy. Sprawdź w instrukcji urządzenia który to jest przycisk, być może to jest to właśnie ten reset. Jeśli czytnik sam się z powrotem uruchamia to należy trzymać przycisk "BACK" jednocześnie z tym "RESET", aby wszedł do trybu 'download'.
4) W trybie 'download' nie ma latających listków, jest tylko informacja w jakim trybie jest urządzenie.


30 paź 2017 14:58:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron