Teraz jest 29 mar 2024 3:28:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Prawie osmiocalowy Onyx Boox Nova Pro 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Prawie osmiocalowy Onyx Boox Nova Pro
Wkrótce ma trafić na polski rynek czytnik Onyx Boox Nova Pro: ekran 7,8 cala E Ink Carta 1872x1404. Od konkurencji wyróźnia go fakt, że oprócz ekranu dotykowego pojemnościowego ma także WACOM. Dzięki temu umożliwia pisania i rysowanie.

Więcej we wpisie na blogu:
Onyx Boox Nova Pro – kolejny prawie ośmiocalowiec z podświetleniem

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 mar 2019 20:43:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Prawie osmiocalowy Onyx Boox Nova Pro
fajnie że pojawia się kolejna 8-ka, właściwie to nie jest typowy czytnik ale czytniko-notatnik.

Podświetlenie rozwiązano dużo lepiej niż w Likebook Mars bo świecą równocześnie diody białe i kolorowe, więc można zmieniać nasycenie tła.
Menu oferuje bardzo dużo opcji regulacji tekstu (brawo), ale też jest trochę zabałaganione. 28 stron (!!) w menu z wyborem czcionek - przy czym wiele z nich jest bliźniaczo podobnych, nie wiem czy to dobry pomysł. W PB użytkownicy pisali, że wiele darmowych czcionek jest słabej jakości i źle prezentuje się na ekranie eink, myślę że tu może być podobnie.

Cena 1400-1500zł... "trochę" dużo jak na chiński produkt, praktycznie cała konkurencja - wliczając w to największe marki - jest od niego tańsza. Opcja pisania na ekranie e-ink wg. mnie raczej niszowa, czy coś takiego jest faktycznie potrzebne większości czytelników?
Myślę, że gdyby darowali sobie rysik a w zamian dali o połowę niższą cenę to taki czytnik 8" zyskałby znacznie większą popularność. Chyba że produkt jest pomyślany nie jako czytnik, ale jako e-notatnik, a funkcja czytnika jest tu tylko dodatkiem.


Mimo wszystko fajnie że coś takiego się pojawia, androdowe oprogramowanie może i aktualnie nie jest wybitne i idealnie dopasoweane pod ekrany e-ink (być może zwiększenie dpi pomogłonby na problemy z rozmazywaniem kształtu czcionki). Ale z czasem pewnie to dopracują, i będziemy mieć do wyboru coraz więcej ciekawych urządzeń.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


19 mar 2019 12:51:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron