Teraz jest 28 mar 2024 22:56:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Onyx BOOX M92 - słownik dla djvu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2015 20:49:11
Posty: 2
eCzytnik: Onyx BOOX M92
Post Onyx BOOX M92 - słownik dla djvu
Szanowni Państwo,
jestem nowym członkiem forum i chciałbym o coś zapytać. Nie znalazłem w innych postach odpowiedzi na moje pytanie, jeśli coś przeoczyłem, to przepraszam za zakładanie nowego tematu.
Jestem użytkownikiem czytnika Onyx BOOX M92 (kupiłem go w 2013 roku, od zakupu nie aktualizowałem oprogramowania). Korzystam czasami ze słowników, które przy formacie PDF działają zarówno na plikach z czystym tekstem, jak i na takich, gdzie tekst jest "schowany" pod zdjęciami książki. Niestety, nigdzie nie widzę funkcji włączenia słownika dla plików djvu, z których dość często korzystam. Czy wiedzą Państwo, czy w tym czytniku jest taka możliwość (np. po aktualizacji oprogramowania)?
Pozdrawiam


05 maja 2015 20:59:36
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Onyx BOOX M92 - słownik dla djvu
Witam na forum :)

Nie wiem czy przeglądarka plików djvu pozwala współpracować ze słownikiem, ale mam szybkie pytanie - czy te pliki djvu zawierają warstwę tekstową? Może są tam tylko skany tekstu i dlatego nie da się słownika wywołać?


05 maja 2015 21:30:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2015 20:49:11
Posty: 2
eCzytnik: Onyx BOOX M92
Post Re: Onyx BOOX M92 - słownik dla djvu
Te pliki djvu zawierają warstwę tekstową, w komputerowej przeglądarce Djvu Viewer można zaznaczyć i skopiować tekst. Podobnie jak pliki pdf, w których pod warstwą obrazu jest tekst i tam normalnie słownik działa


05 maja 2015 22:15:16
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Onyx BOOX M92 - słownik dla djvu
No to możliwe, że aplikacja po prostu tego nie obsługuje - tu pytanie do posiadaczy Onyx-ów. Ja ze swojej strony niestety nie pomogę - mógłbym tylko sprawdzić jak to działa na Pocketbook-u, jeśli masz jakieś namiary na próbkę takiego dokumentu djvu (jeśli to jakiś tekst ogólnodostępny).


06 maja 2015 9:17:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: