Teraz jest 28 mar 2024 18:30:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 cze 2014 12:18:52
Posty: 1
eCzytnik: onyx BOOX x60
Post Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Witam,
Po przeszukaniu tego forum dowiedziałem się o zdarzającej się usterce szklanej podstawy w czytnikach. Na moim BOOXie X60 po ostatnim uruchomieniu zaczęły pojawiać się dziwne poziomie linie. Porównując zdjęcia wymienionej wcześniej awarii szklanej podstawy z tym co mi się prezentuje na moim czytniku u mnie wygląda to jednak zbyt regularnie - cały ekran jest jednolicie pokryty tymi liniami. Prośba do użytkowników obeznanych w temacie o diagnozę co się popsuło

http://i62.tinypic.com/23vkfi9.jpg

http://i59.tinypic.com/vfgwok.jpg

http://i58.tinypic.com/2rgnzpy.jpg


08 cze 2014 12:49:43
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Dziwne, to nie wygląda na typową awarię/stłuczenie ekranu. Przyczyna może być software'owa, a może to kwestia uszkodzenia połączenia czytnika z ekranem. Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 cze 2014 17:13:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
dla mnie wygląda jak padnięty kontroler ekranu - jednak jak usterka sprzętu


08 cze 2014 20:25:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 17:31:42
Posty: 24
eCzytnik: X60
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Cóż i mi po ponad czterech i pół roku bezawaryjnej pracy przychodzi pożegnać się z BOOXem.
U mnie odświeża się połowa ekranu (podział w pionie), brak widocznych uszkodzeń. Przejechał się ze mną w plecaku w kufrze motocyklowym i chyba trochę go wytrzęsło. Rozkręciłem sprawdziłem taśmy i złączki bez rezultatu. Wsadziłem na noc do zamrażalnika, bez efektu. Spróbuje jeszcze środków poprawiających kontakt ale nie sądzę żeby pomogło. Pora szukać nowego czytnika.


12 maja 2015 9:55:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Mozzarella, prawdopodobnie masz pęknięty właśnie w połowie ekran. Jeżeli rozbieranie to dla Ciebie nie problem, to zobacz, czy sam panel nie ma z tyłu pęknięcia w rodzaju tego:

Obrazek

(Przepraszam że taki ubrudzony, ale robiłem mu sekcję celem sprawdzenia czy da się bezboleśnie zdjąć warstwę rozpraszającą podświetlenie. Mój wniosek - to raczej niemożliwe bez pozostawiania resztek parszywego kleju.)

Jeżeli masz taką "krechę", to mrożenie (jak to właściwie miało pomóc?) i czyszczenie styków na nic.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


12 maja 2015 11:11:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 17:31:42
Posty: 24
eCzytnik: X60
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Dzięki, już rozebrany ale nie tak głęboko :) Zerknę jeszcze dziś czy to może nie taśma połączeniowa. Z tego co widzę u Ciebie idzie od dołu a u mnie z boku, rozbiorę do końca
i zrobię fotki. Zimne luty i inne uszkodzenia często ujawniają się po schłodzeniu (są do tego specjalne preparaty). Tak czy inaczej nowy czytnik zamówiony, PB Touch Lux 3, zobaczymy jak się będzie sprawował.


12 maja 2015 12:42:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Położenie taśmy, które opisujesz jest typowe dla ekranów EInk Vizplex (dość stary typ, występujący np. w Kindlu 2 generacji i w pierwszym Nooku zwanym teraz "Classic"). Ten, którego zdjęcie wrzuciłem to EInk Pearl, stąd różnica.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


12 maja 2015 13:40:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Właśnie rozłożyłem tego Onyxa aż do etapu rozdzielenia dotyku od panelu eink. Od tyłu, o dziwo, nie widziałem pęknięcia, jakie pokazywałem na innym panelu. Piękna, gładka, lustrzana powierzchnia:

Obrazek

Taśma też wygląda dobrze. Powód okazał się ledwo widoczny i to od przodu:

Obrazek

Taka niby drobna ryska, a panel zdechł. Podobne dwie są jeszcze na bocznej krawędzi martwej połówki ekranu.

Cóż... Pewnie pozostałe części tego czytnika posłużą do naprawy innych urządzeń. W każdym razie dziękuję za możliwość obejrzenia kolejnego ciekawego ereadera. Widzę, że te pierwsze, produkowane jeszcze w poprzedniej dekadzie miały zdecydowanie bardziej skomplikowaną konstrukcję, niż obecne. :)

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


Ostatnio edytowano 19 maja 2015 13:28:18 przez thrackan, łącznie edytowano 1 raz



18 maja 2015 16:21:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 17:31:42
Posty: 24
eCzytnik: X60
Post Re: Odp: Dziwna awaria ekranu czytnika onyx BOOX X60
Faktycznie, trzeba wiedzieć czego szukać takie to maleństwo. Nie obchodziłem się z nim delikatnie ale ponad 4 lata ciągłego użytkowania to i tak więcej niż się spodziewałem.


18 maja 2015 16:32:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron