Teraz jest 29 mar 2024 1:56:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Legimi na czytnikach Onyx 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Legimi na czytnikach Onyx
Właśnie dodałem drugą część mojego testu AfterGlow, skupiając się na obsłudze aplikacji Legimi.

http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika- ... tworz-sie/

Dla mnie rewelacja, przede wszystkim dostęp na czytniku do setek tytułów, w tym naprawdę wielu nowości. Choć sama aplikacja ma trochę wad.

Obrazek

Ciekawe czy ktoś z Was też odważył się na korzystanie z Legimi i jakie są Wasze wrażenia.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


Ostatnio edytowano 30 lip 2014 20:58:13 przez Vroo, łącznie edytowano 1 raz



19 gru 2013 2:18:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Legimi + AfterGlow
Ja się "odważyłam" już jakiś czas temu, a od kilku dni z Booxem, trochę tylko wkurzające było to, że musiałam zrezygnować ze swojego abonamentu za 19,90, gdzie miałam dostęp full [nie obsługiwał czytników], ale na osłodę dostałam wraz z czytnikiem kod na 30 dni gratis;) Korzystało się bardzo fajnie - nawet specjalnie nie przeszkadzało mi to ze czytałam na tablecie samsunga [oświetlenie zredukowane na maxa, negatyw tło i dawało radę:)]. Teraz w booxie trochę przeszkadza mi, że nie mogę obrócić ekranu o 180, ponieważ boox nie zadbał o osoby leworęczne - [sama jestem w sumie oburęczna, ale często trzymam czytnik tylko w lewej ręce i brakuje takiej możliwości] - przez co przewracanie strony fizycznymi przyciskami jest niedefiniowalne:( Ruch po ekranie niestety za często trafia na pole wywoływania menu, żeby był wygodny. Sama aplikacja chodzi naprawdę płynnie, ale potrafi zgubić stronę czytania, na szczęście nie zdarza się to nagminnie. Mi już minął okres tego "dziecka buszującego w bibliotece" bo trochę już naczytałam z Legimi, ale początkowo też przeżywałam podobną ekscytację:)

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


20 gru 2013 18:04:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Legimi + AfterGlow
Vroo napisał(a):
Dla mnie rewelacja, przede wszystkim dostęp na czytniku do setek tytułów, w tym naprawdę wielu nowości. Choć sama aplikacja ma trochę wad.

Fajny artykuł, przybliżający i czytnik i działanie Legimi :)
I pomyśleć, że trzeba było 4 lat przygód - tyle minęło od wspólnego startu Onyxów i Legimi w 2009 roku w Polsce - żeby wypaliła i zadziałała w końcu idea kompletnego środowiska do czytania.

A wczoraj w czytnikach pojawiła się nowa wersja oprogramowania, z nowszą wersją aplikacji Legimi.
Ciekawe, czy poprawili coś z tych rzeczy, które miałeś na myśli...

_________________
W Obrazek też ;)


22 gru 2013 0:31:02
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Legimi + AfterGlow
Z tego co widzę, jest to wersja którą testowałem parę dni wcześniej, zawiera poprawki błędów, które im zgłaszałem, chyba bez nowych funkcji.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 gru 2013 10:37:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2013 23:39:49
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Legimi + AfterGlow
Od kilku dni korzystam z aplikacji Legimi na AfterGlow, używam jej również na iPadzie i iPhonie. Zauważyłam co najmniej kilka problemów.

1.Synchronizacja i zapamiętywanie ostatniej czytanej publikacji
Mimo że wszystkie moje urządzenia były stale podłączone do Internetu, miałam duże problemy z synchronizacją, szczególnie na czytniku. Aplikacja nie zapamiętywała poprawnie ostatnio czytanej pozycji, po wybraniu jej (czasem nawet musiałam przeszukiwać półkę, żeby ją znaleźć, bo nie pojawiała się po wejściu do aplikacji) musiałam szukać miejsca, w którym skończyłam lekturę. Jedynie na iPadzie ta funkcja wydawała się działać w miarę poprawnie.

2. Korzystanie z półki na czytniku
Jakkolwiek na telefonie i tablecie korzystanie z półki nie jest problemem, używanie jej na czytniku zakrawa na kiepski żart. Aplikacja nie jest dostosowana do tego typu urządzenia, konieczność przewijania półki oraz losowy układ książek, który sam z siebie się zmienia, uniemożliwia szybkie znalezienie potrzebnej pozycji. Czytnik ma ponadto problemy ze ściąganiem książek i, ze względu na kolorystykę a raczej jej brak, kompletnie nie widać, jakie książki już zostały ściągnięte. Nie próbowałam nawet korzystać z katalogu na AfterGlow, obawiając się podobnych problemów.

3. Wyświetlanie
Wczoraj rozpoczęłam lekturę nowej książki, dzisiaj rano, po wyszukaniu jej ponownie na półce i dobrnięciu do ostatnio czytanej strony, która nie została zapamiętana przez aplikację, natknęłam się na problemy z wyświetlaniem. Nie jest to raczej wina ekranu czytnika, ponieważ przez 60% czasu wszystko wyświetla się poprawnie, a poza aplikacją Legimi nie miałam takich problemów. Co najmniej co trzecia strona wyświetla się w sposób niewyraźny, szczególny problem występuje z kursywą. Poza tym aplikacja potrafi losowo ustawiać opcje czcionki, nie zapamiętując ich pomiędzy lekturami.

4. Ładowanie rozdziałów
Może nie jest to duży błąd, ale wyjątkowo irytujący. Aplikacja wydaje się losowo dzielić książki na rozdziały (nawet w sposób niezgodny z faktycznymi rozdziałami), a ładowanie pomiędzy poszczególnymi częściami zajmuje dużo czasu. Często powoduje to również błędy np. w postaci powtórzonych fragmentów książki.

Jestem pozytywnie nastawiona do projektu i aplikacji, ale obawiam się, że na dłuższą metę tego typu błędy przekonają mnie z powrotem do czytania książek wyłącznie ściągniętych na czytnik.


04 sty 2014 12:51:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Legimi + AfterGlow
Ja również zdecydowałem się na korzystanie z Legimi i w większości zgadzam się z przedmówczynią. Od siebie dorzuciłbym:

5. Gubienie ostatnio czytanej strony
Było o tym gdzieś wcześniej pisane, lecz powtórzę: jeśli wyłączymy czytnik, nie wychodząc wcześniej z Legimi (np. przez zamknięcie etui i odczekanie odpowiednio długiego czasu), program nie potrafi powrócić na czytaną stronę.
Zdarza się niekiedy, że mimo poprawnego zamknięcia aplikacji, po jej ponownym uruchomieniu przenosi mnie o kilka stron wcześniej, niż skończyłem.

6. Brak możliwości przejścia na wybraną stronę
W zasadzie jest możliwość przeskoczenia do wybranego rozdziału (poprzez spis treści), ale to nie to samo.

7. Statystyki w profilu użytkownika (przez
Obrazki fajne, lecz mnie brakuje informacji o ilości przeczytanych stron w ramach bieżącego okresu rozliczeniowego. Oczywiście, jeśli ktoś ma bez limitu, to dla niego nie ma to sensu, lecz dla mnie tak.

W związku z pkt 7 mam pytanie do osób używających serwisu od dłuższego czasu (po zakończeniu okresu testowego). Jak to jest faktycznie z tym zliczaniem stron?
W regulaminie https://www.legimi.com/Content/files/bez-limitu-regulamin.pdf Art. 2 Świadczona Usługa pkt 2 napisano, że:
(...)
Aplikacja dokonuje automatycznie ustalenia ilości przeczytanych słów przez Użytkownika. Aplikacja po wyświetleniu przez przynajmniej 3 sekundy danej strony Publikacji elektronicznej na danym Urządzeniu, uznaje słowa znajdujące się na danej stronie jako przeczytane.
(...)

W artykule http://www.eczytniki24.pl/2014/01/abonament-na-czytanie-test-nowego-legimi.html natomiast znalazłem informację, że:
(...)
Co gorsza - nie ma zabezpieczenia, które zablokowałoby ściągnięcie książki z większą ilością stron niż posiadany przez nas abonament. Legimi pobierze po prostu z naszej karty kredytowej kolejną miesięczną opłatę jeśli w pobranej pozycji przekroczymy posiadany limit.
(...)


Czy ktoś oświecony może wie jak to wygląda w praktyce? Bo dla mnie co innego powrzucać sobie wybrane publikacje na półkę, np w formie zaznaczenia, a co innego zacząć je czytać, kontrolując przy tym limit stron.

Ostatnia sprawa to Niewykorzystane strony przechodzą na następny miesiąc. Tylko czy w kolejnych miesiącach się sumują? Tzn. jak nie czytam np. 3 miesiące (opłacając oczywiście abonament), to mam powiedzmy 500 * 3 = 1'500? W regulaminie słowa o tym nie ma.

Na koniec dodam, że idea samego serwisu jest w ok. Kontakt z pomocą techniczną bez zarzutu (sprawdziłem mail i telefon), ceny przystępne.


20 maja 2014 16:53:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2013 14:35:59
Posty: 29
eCzytnik: Kindle PW2/i62espresso
Post Re: Legimi + AfterGlow
Na stronie Legimi w zakładce cennik widzę że jest pozycja że można w miesiącu pobrać ileś książek co jest uzależnione od abonamentu.

Załóżmy że wykupię abonament bez limitu za 33 zł jest tam napisane że mogę ściągnąć 4 książki miesięcznie...
Nie mam urządzenia na którym działa Legimi a na telefonie nie chce czytać.
Posiadam Kindle PWII - czy w tym abonamencie mogę swobodnie pobrać 4 książki na kompa a później wysłać sobie na Kindle i czytać?
Czy to odbywa się w jakiś inny sposób... ktoś wie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


20 maja 2014 17:45:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 kwi 2014 13:17:59
Posty: 1
eCzytnik: onyc boox
Post Re: Legimi + AfterGlow
w abonamencie Legimi musisz korzystać z aplikacji Legimi. czyli na Kindle nie poczytasz, ani nie pobierzesz książek na kompa.


21 maja 2014 11:46:57
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Legimi + AfterGlow
MirBar napisał(a):
Na stronie Legimi w zakładce cennik widzę że jest pozycja że można w miesiącu pobrać ileś książek co jest uzależnione od abonamentu.

Załóżmy że wykupię abonament bez limitu za 33 zł jest tam napisane że mogę ściągnąć 4 książki miesięcznie...


To nie tak. Abonamenty są rozliczane wg stron - przy abonamentach z limitem jest szacunkowa liczba książek które da sie przeczytać - ale można pobrać dowolną liczbę - ja mam ze 30.

To co cytujesz odnosi się do funkcji pozwalającej na wrzucenie własnych ebooków z innych źródeł do aplikacji, aby je w niej czytać i synchronizować, co jest chyba nie do końca sensownym pomysłem.

MirBar napisał(a):
Nie mam urządzenia na którym działa Legimi a na telefonie nie chce czytać.
Posiadam Kindle PWII - czy w tym abonamencie mogę swobodnie pobrać 4 książki na kompa a później wysłać sobie na Kindle i czytać?
Czy to odbywa się w jakiś inny sposób... ktoś wie?


Nie, nie można pobrać książek, trzeba je przeczytać w aplikacji.

Testują teraz taką funkcję, że w abonamentach z limitem jeśli książki przeczytamy, to można będzie pobrać pliki - ale dopiero po przeczytaniu, nie da się tego ominąć.

http://swiatczytnikow.pl/wynies-e-booka ... zatrzymac/

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 maja 2014 16:27:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Legimi + AfterGlow
Cytuj:
Testują teraz taką funkcję, że w abonamentach z limitem jeśli książki przeczytamy, to można będzie pobrać pliki


To nie test tylko promocja http://blog.legimi.com/2014/05/wynies-z-biblioteki-ulubione-ebooki-na-zawsze i trwa od 13 do 27 maja.

Cytuj:
ale dopiero po przeczytaniu, nie da się tego ominąć


Trzeba szybko czytać


21 maja 2014 17:51:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2013 14:35:59
Posty: 29
eCzytnik: Kindle PW2/i62espresso
Post Re: Legimi + AfterGlow
No to lipa w takim razie, u mnie nie zarobią. Dzięki za informacje.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


22 maja 2014 7:59:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2014 13:34:31
Posty: 12
eCzytnik: Nook STwG
Post Re: Legimi + AfterGlow
qrak1 napisał(a):
Trzeba szybko czytać


Ale nie za szybko :)
Bo minimalna prędkość czytania też jest ustalona - nie szybciej niz 500 slow na minutę.
Aha, i nie dotyczy abonamentów "Legimi bez limitu".


22 maja 2014 9:57:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Legimi + AfterGlow
Cytuj:
nie szybciej niz 500 slow na minutę

To prawda, lecz stronicując z odpowiednią prędkością i na dwóch urządzeniach na raz mam całkiem niezłe wyniki. Swoją drogą promocję zrobili rewelacyjną.


22 maja 2014 23:11:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Legimi + AfterGlow
rozumiem że jednym okiem czytasz jedną książkę, a drugim okiem drugą....


23 maja 2014 10:37:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Legimi + AfterGlow
grucha44 napisał(a):
rozumiem że jednym okiem czytasz jedną książkę, a drugim okiem drugą....

Sarkazm zbyteczny, ale... celny. Dokładnie tak robię i takim sposobem czytania mam już 27 książek na własność w ramach promocji.


27 maja 2014 12:04:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: