Teraz jest 28 mar 2024 21:35:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Onyx c65 Storia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2013 20:03:58
Posty: 2
eCzytnik: Pocketbook
Post Onyx c65 Storia
Witam,
do tej pory jestem posiadaczką czytnika Pocketbook Basic 613. Byłam bardzo zadowolona, jednakże na tym modelu nie działa aplikacja legimi, na której bardzo mi zależy. Do tej pory korzystałam z niej na telefonie z androidem, ale bolą mnie oczy od czytania na małym ekranie. Jestem więc zainteresowana czytniki Onyx c65 Storia, który aplikację Legimi obsługuje. Mam do Was pytanie - czy warto sprzedać Pocketbooka (z którego jestem bardzo zadowolona) i kupić Storię, czy raczej nie jest ona tego warta? Dodam, że czytam bardzo dużo książek w formie e-booków.


25 gru 2013 19:59:37
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx c65 Storia
Trudno powiedzieć - jeśli chodzi o dotychczasowe książki, Onyxy mają te same aplikacje co Pocketbook (Adobe Reader, FB Reader i dodatkowo Cool Reader), choć obsługa jest moim zdaniem lepsza w Pocketbooku. Jednak czytnik z Androidem daje Ci możliwość doinstalowania innych aplikacji (np. zachwalanego tu na AlReadera), no i samo Legimi to też niezły deal, jeśli dużo czytasz.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 gru 2013 20:18:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Storia
Nalia91 napisał(a):
Jestem więc zainteresowana czytniki Onyx c65 Storia, który aplikację Legimi obsługuje. Mam do Was pytanie - czy warto sprzedać Pocketbooka (z którego jestem bardzo zadowolona) i kupić Storię, czy raczej nie jest ona tego warta?
Aplikacja Legimi na ekranie e-ink jest dostępna tylko w modelach Onyx BOOX C65 czyli w Storii i AfterGlow.
Tu Storia wygrywa i dodatkowo możliwością instalacji jeszcze innych, wybranych aplikacji Androidowych do czytania i nie tylko.

Jeśli chodzi o samo doświadczenie czytania, to Storia nie będzie się różnić o Twojego dotychczasowego czytnika, czy innego z ekranem e-ink. No cóż, to tylko przewracanie stron i czytanie - jak w każdym - może trochę szybsze - ale to nie taki istotny czynnik.

W Storii jest dodatkowo WiFi i dostęp on-line do księgarni, jest również wyjście słuchawkowe, którym można słuchać książek "na głos" za pomocą IVONY albo jakiejś własnej muzyki, jako tła do czytania, ale trzeba mieć taką potrzebę.
Jako różnicę, można również zaliczyć ekran dotykowy, to trochę łatwiejsza obsługa niż samymi klawiszami.
Inny jest też ekran - w Storii jest rozdzielczość HD czyli gładsze litery, choć ja jak się wczytam, to tu nie odczuwam jakiejś istotnej różnicy w czytelności.
Większa różnica dotyczy kontrastu - w Storii, czerń jest jeszcze bardziej czarna od Pearl-a (a tym bardziej od Vizplex-a), ale za to tło nie będzie tak jasne jak na Vizplexie, czyli w Twoim czytniku. Tło będzie bardziej szare i w kiepskim oświetleniu trzeba dodatkową lampkę, dla dobrego komfortu czytania. W dobrym oświetleniu, czy jasnym dniu nie ma problemu.
Tu z pomocą przychodzi doświetlenie, które jest w AfterGlow, a które znakomicie podnosi komfort czytania w każdych warunkach - fantastycznie podnosi jasność tła, ale to model droższy o 100 zł (moim zdaniem warto dołożyć).

Gdyby wybór był w kupnie albo tego albo tego, to byłbym za Storią, ale jak już jest czytnik dający zadowolenie to trudno mi doradzać ;)

Najlepiej by było pójść ze swoim czytnikiem do sklepu, w którym można wziąć do ręki Storię czy AfterGlow (w nim można wyłączyć światełko) i popatrzeć jak działają, porównać i ocenić wygląd... W końcu czytnik to coś co trzeba lubić trzymając go długo w ręce podczas czytania :)

_________________
W Obrazek też ;)


25 gru 2013 23:22:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2014 15:22:44
Posty: 1
Post Re: Onyx c65 Storia
Przymierzam sie do kupna Onyx Boox C65 Storia (bedzie to moj pierwszy czytnik i stad pytanie, byc moze lamerskie, sorry ;-)
Czy Onyx C65 Storia ma wbudowany lub da sie zainstalować słownik kontekstowy, czyli taki działajacy prze zaznaczenie czytanego słowa np. angielskiego w czasie czytania i wyszukanie polskiego odpowiednika "w dymku"?


19 lip 2014 10:58:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Storia
I ma zainstalowany (QuickDic) i można doinstalować w systemie (np.: ColorDict, AardDict, HedgeDict i in.), z tym że po zaznaczeniu słowa pojawia się funkcja z opcjami, wśród których jest również tłumaczenie, czyli wywołanie słownika z tłumaczeniem słowa w ramce.
Tak jest w aplikacjach systemowych do czytania (OnyxReader, FBReader, CoolReader), jak i w programie AlReader, a w innych to już różnie, jak tam one mają tą funkcję rozwiązaną ;)

_________________
W Obrazek też ;)


19 lip 2014 12:06:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2014 17:05:03
Posty: 3
eCzytnik: Onyx C65 Storia, LG L9
Post Re: Onyx c65 Storia
Cześć Wszystkim :)
jako świeży użytkownik czytnika (dziś kupiłam Storię i jest to mój pierwszy czytnik) chciałam zapytać jak wgrać na nią jakieś aplikacje, tak bym mogła bezpośrednio z Internetu pobrać jakieś książki itp. tak jak na telefonie, bo sklepu google niestety tam nie widzę :(


19 lip 2014 17:11:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Storia
A nie jest to opisane w dziale: Programy i dodatki?

Tu jest wątek o tym:
programy-i-dodatki-f175/aplikacje-przydatne-na-booxie-z-androidem-t14031.html

Książki z internetu można pobrać też prosto przez przeglądarkę, jak i po prostu skopiować sobie do pamięci albo na kartę SD.

_________________
W Obrazek też ;)


19 lip 2014 17:31:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2014 17:05:03
Posty: 3
eCzytnik: Onyx C65 Storia, LG L9
Post Re: Onyx c65 Storia
właśnie czytałam ten wątek i tak też zrobiłam i nadal nie potrafię tego zainstalować... teraz jeszcze robię aktualizację systemu, może to coś pomoże ;)


19 lip 2014 17:40:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Storia
Aktualizacja pomoże :) W pierwszej wersji oprogramowania nie było jeszcze instalatora pakietów apk.

_________________
W Obrazek też ;)


19 lip 2014 17:47:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2014 17:05:03
Posty: 3
eCzytnik: Onyx C65 Storia, LG L9
Post Re: Onyx c65 Storia
to było to ;) już wszystko ładnie działa <3 ale dzięki za szybką odpowiedź :)


19 lip 2014 18:47:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2014 23:30:58
Posty: 10
eCzytnik: Onyx Boox c65 storia
Post Re: Onyx c65 Storia
Witam,

Ja pomimo aktualizacji nie daje rady zainstalować żadnej aplikacji. Wyskakuje błąd: problem podczas parsowania pakietu. Szczególnie zależy mi na instalacji adobe reader, bo mam nadzieje że odczyta mi moje skany. Pomocy!


28 paź 2014 23:41:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Storia
aneta.tb napisał(a):
Ja pomimo aktualizacji nie daje rady zainstalować żadnej aplikacji. Wyskakuje błąd: problem podczas parsowania pakietu. Szczególnie zależy mi na instalacji adobe reader, bo mam nadzieje że odczyta mi moje skany. Pomocy!
Jeśli jest najnowsze oprogramowanie i pojawia się taki błąd to znaczy, że próbujesz zainstalować aplikację dla nowszej wersji Androida niż 2.3.1
Trzeba znaleźć taką wersję aplikacji, która jest przeznaczona dla tej wersji Androida.
A Onyx Reader nie daje rady przeczytać tych skanów (rozumiem, że w PDF) ? Swoją drogą na 6 calowym czytniku to hardcore ;)

_________________
W Obrazek też ;)


28 paź 2014 23:56:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lip 2011 1:14:51
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox C65 Storia
Post Re: Onyx c65 Storia
Legimi działa bardzo dobrze. Trzeba tylko zainstalować najnowszą aplikację z portalu. Jak dla mnie opcja rewelacyjna. Można korzystać jak z normalnej biblioteki bez wychodzenia z domu. Tylko dla mnie ekran trochę za mały, a czytam głównie w domu. Jednak radziłbym Ci, jeśli dużo czytasz, zainwestować w model After Glow (jakieś 200 zł więcej), albo w Lynxa T68 ( jakieś 350 zł więcej). Mają podświetlenie, a to duży plus, po prostu wygodniej się czyta po południu i wieczorem. Reasumując: na Storii będziesz mieć tylko ten plus, że obsługuje Legimi. Natomiast jak już wymieniać sprzęt, to przynajmniej o klasę lepszy.


29 paź 2014 15:09:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2014 23:30:58
Posty: 10
eCzytnik: Onyx Boox c65 storia
Post Re: Onyx c65 Storia
airs napisał(a):
aneta.tb napisał(a):
Ja pomimo aktualizacji nie daje rady zainstalować żadnej aplikacji. Wyskakuje błąd: problem podczas parsowania pakietu. Szczególnie zależy mi na instalacji adobe reader, bo mam nadzieje że odczyta mi moje skany. Pomocy!
Jeśli jest najnowsze oprogramowanie i pojawia się taki błąd to znaczy, że próbujesz zainstalować aplikację dla nowszej wersji Androida niż 2.3.1
Trzeba znaleźć taką wersję aplikacji, która jest przeznaczona dla tej wersji Androida.
A Onyx Reader nie daje rady przeczytać tych skanów (rozumiem, że w PDF) ? Swoją drogą na 6 calowym czytniku to hardcore ;)



Próbowałam zainstalowac adobe 10 więc niby wersja zgodna. Onys reader niestety nie odwiera tych plików. Ogólnie cięzko mi na tym czytniku otworzyć jakikolwiek ebook poza formatem epub... :/


29 paź 2014 19:20:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx c65 Storia
Normalnie czyta wszystkie formaty ebooków i dokumentów, więc coś jest nie tak.
Również programy można instalować, jeśli się plik *.apk wkopiuje do pamięci wewnętrznej lub na kartę microSD.

_________________
W Obrazek też ;)


29 paź 2014 21:43:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: