Teraz jest 28 mar 2024 10:58:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Pytanie do przedstawiciela Arta Tech 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Podobno Onyx Boox T68 ma wejść na rynek w Polsce już w kwietniu. Jak wyglądają dotychczasowe wyniki testów, które państwo prawdopodobnie przeprowadzacie obecnie z tym modelem?


22 lut 2014 16:17:21
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Planujemy wprowadzić T68 w drugim kwartale 2014. Otrzmaliśmy egzemplarze testowe. Na pokładzie jest Android 4.0.4, doświetlany ekran 6.8 cala. Całość zamknięta w obudowie pododnej gabarytowo do tej znanej z serii 60, jednak T68 jest dużo cieńszy i lżejszy.

Nie ukrywam, że to bardzo ciekawe urządzenie, jednak w tej chwili nie bardzo mogę powiedzieć na jego temat więcej.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


24 lut 2014 13:21:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Wsparcie będzie takie samo jak w przypadku równie udanego M92?


24 lut 2014 20:36:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Ciekawi mnie czy da się na tym postawić Linuxa (np. korzystając z Linuxonandroid) oraz czy Bluetooth pozwoli na podłączenie klawiatury tabletowej? Jak tak patrzę na wielkość T68 podaną na alibaba to rozmiar 194.2*132*8.8mm jest na tyle zbliżony do iPada mini - 200*134.7*7.2 mm, że akurat etui powinno pasować - wtedy mogłabym kupić takie z klawiaturą na Bluetooth i jeśli rzeczywiście da się postawić na tym Linuxa, to spełnić moje marzenie o pisaniu w LaTeX-u na ekranie einkowym.


28 lut 2014 12:21:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Miłosz ArtaTech, Witam, nie wiem, czy we właściwym miejscu piszę, jeśli nie, to przepraszam. Mam pytanie - czy jest w planach jakiś update softu do Angel Glow, żeby tak jasno nie świecił na najniższym poziomie podświetlania?
Podświetlania używam czytając w nocy w kompletnej ciemności (włączenie lampki odpada, bo Dziewczyna nie może wtedy spać) i strasznie bije po oczach...(podświetlenie).

Pozdrawiam


11 sty 2015 3:59:58
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Witam

Aktualizacja do i62 AngelGlow nie jest już planowana. Ponadto w tym przypadku poziom intensywności światła nie jest zależny od firmware, a użytych podzespołów.

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


12 sty 2015 15:37:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Dziękuję za odpowiedź.

A czy AfterGlow świecą mniej jasno na minimum?

Kolejne pytanie - Pocketbooki mają kilka ciekawych rozwiązań (niestety, nie wszystkie w jednym czytniku):
- wodoszczelność (daje możliwość czytania na plaży i w wannie)
- wbudowany aparat (możliwość zrobienia zdjęć notatek / stron papierowej książki i są od razu w czytniku)
- Bluetooth (możliwość przesyłania książek z komputera bez wyciągania i wkładania karty za każdym razem lub podłączania się kabelkiem, możliwość przesyłania książek z telefonu)
W tym ostatnim - wiem, AngelGlow ma teoretycznie Dropbox i chmurę, ale u mnie to nie działa, czytnik się wiesza niezależnie od stanu naładowania baterii. Nie chcę wysyłać do naprawy, bo najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu i czytnika używam codziennie, nie chcę się z nim na dłużej rozstawać.

Moje pytania:
1. Czy są plany wyposażenia jakiegoś nowego modelu Onyx w powyższe funkcje?
2. Czy w AfterGlow nie ma problemów z obsługą Dropbox?
3. Jak pisałem na początku - czy któryś AfterGlow świeci na minimum słabiej niż Angel?

Przy podobnych właściwościach jeśli mam wybór, wolę wybrać Onyxa niż produkty konkurencji, ponieważ cenię sobie możliwość zadania Panu pytania (i uzyskania odpowiedzi), poza tym mam od lat poza AngelGlow jeszcze inny model (chyba A60) - działa doskonale, bateria nadal dobrze trzyma, wykonany bardzo dobrze, z metalowymi "plecami", wytrzymał wiele upadków i wiele razy spał pode mną (kiedy zasnąłem podczas czytania).


17 sty 2015 2:04:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
W AfterGlow 1 i Lynxie pierwszy poziom oświetlenia jest od razu zauważalny i może być też zbyt jasny w ciemnym pomieszczeniu (choć w autobusie nie miałem problemu z czytaniem na AG). Niestety nie jest to takie płynne jak na Kindle, gdzie pierwsze sześć poziomów swiatła widać praktycznie tylko gdy jest ciemno.

Co do wspomnianych przez Ciebie funkcji - aparat w Ultra nie zdobył sobie dobrych recenzji, no a Bluetooth wymaga parowania sprzętów i innych kombinacji (mój stacjonarny bluetooth nie ma i musiałbym dodawać adapter), najlepsze jest jednak działające WIFI i synchronizacja chmury, o ile ta oczywiście działa, z czym Onyxy miewaja problemy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 sty 2015 11:18:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Podświetlenie to dość subiektywna sprawa. W AG2 na najniższym poziomie czytając w ciemności nie widzę liter (są zbyt zlane z tłem), ale podświetlenie jako takie jest mocno widoczne. Dopiero na jakieś 20% mogę w miarę komfortowo czytać.


17 sty 2015 16:08:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
No właśnie problem w tym, żeby jednocześnie podświetlenie nie było za mocne i literki były czarne, żeby się nie zlewały z tłem. Z tego co piszesz wynika, że przy zmniejszaniu oświetlenia literki się zlewają z tłem = za mały kontrast = literki są szare a nie czarne i to dlatego?

Niestety, w AngelGlow na minimum bije po oczach konkretnie a czytam w całkowitej ciemności. Dziewczyna bije jeśli włączę światło, więc z dwojga złego wybieram czytanie w ciemności...:)

Co do BT: mnie by pasował, bo w laptopie mam. Działająca chmura to też rozwiązanie, ale z tego co wiem, w Onyxach zbyt często to nie działa...Poza tym nie wszystkie pliki chcę wysyłać do chmury - nie jestem do końca przekonany jak pewne jest to, że pozostaną poufne.


19 sty 2015 0:49:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Vroo napisał(a):
W AfterGlow 1 i Lynxie pierwszy poziom oświetlenia jest od razu zauważalny i może być też zbyt jasny w ciemnym pomieszczeniu (choć w autobusie nie miałem problemu z czytaniem na AG). Niestety nie jest to takie płynne jak na Kindle, gdzie pierwsze sześć poziomów swiatła widać praktycznie tylko gdy jest ciemno.
(...)
najlepsze jest jednak działające WIFI i synchronizacja chmury, o ile ta oczywiście działa, z czym Onyxy miewaja problemy.
Oj, zaczynam mieć podejrzenia, ze stajesz się stronniczy.

Po pierwsze pomyliłeś "AfterGlow 1" z "Angel Glow" - to w tym drugim, starszym modelu, pierwszy poziom podświetlenia jest od razu zauważalny. W AferGlow najniższy poziom jest niemal niezauważalny przy zwykłym zewnętrznym oświetleniu i ma on tych poziomów regulacji ok 60, czyli regulacja jest praktycznie płynna.

Po drugie piszesz o WiFi i synchronizacji z chmurą z komentarzem, że Onyxy miewają z tym problemy - co jest nieprawdą, w stosunku do obecnie dostępnych Onyxów z Androidem, które mam i nie ma w nich żadnych tego typu problemów. Chyba, że myślałeś w trakcie pisania o starszych modelach, niedostępnych już, opartych na systemie Linux, w których takie rzeczy się zdarzały, po modyfikacji chmur ze strony dostawców.

_________________
W Obrazek też ;)


19 sty 2015 17:28:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Airs - czyli w androidowych chmura działa bez problemu? Nie miałem żadnego z nowszych w ręce, jeśli tak, to by fajnie było. Iloma się bawiłeś?

Chciałem jeszcze sprecyzować z podświetleniem. Piszesz: "najniższy poziom jest niemal niezauważalny przy zwykłym zewnętrznym oświetleniu" - przy zewnętrznym to mnie za bardzo nie interesuje, bo jak pisałem, używam podświetlenia w całkowitej ciemności. Ale o ile dobrze zrozumiałem, w nowszych modelach podświetlenie na min jest słabsze niż w AngelGlow, czyli nawet w ciemności mniej mnie będzie po oczach biło, tak?
A czy literki są wtedy czarne, odbijają od tła i nie będą się zlewać jak pisał Bulek?


21 sty 2015 2:38:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Na moim AG1 się nie zlewają, chociaż do pełnego komfortu czytania potrzebuje 5-6 kresek (w całkowitej ciemności)


21 sty 2015 18:28:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
michalt001, może miałem trochę oczy zmęczone poprzednio :). Sprawdziłem jeszcze raz. Na najniższym stopniu jasności ekran nie bije po oczach. Litery da się czytać, ale jest słabiutki kontrast. Jak dla mnie muszę mieć co najmniej 3 kreski (na 60), żeby w miarę komfortowo czytać i wtedy też w oczy nie razi (tzn. jest jasny, ale nie powoduje zmęczenia).


21 sty 2015 21:56:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2014 19:00:09
Posty: 23
eCzytnik: Onyx Boox C65ML
Post Re: Pytanie do przedstawiciela Arta Tech
Polecam chmurę "MEGA Cloud Storage" na moim AG1 działa bez problemu.


22 sty 2015 12:03:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: