Teraz jest 28 mar 2024 13:19:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 1:05:35
Posty: 3
Post C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie
Witam wszystkich użytkowników forum,

Jestem od dłuższego czasu użytkownikiem Kindle Keyboard i jestem z niego bardzo zadowolony.

Ostatnio nabyłem Onyx C65 Storia na prezent i ten czytnik ma jedną, za to moim zdaniem ogromną wadę. Chodzi o baterię. Kindle w stanie czuwania prawie nie zużywa baterii. Bez większych problemów można go zostawić na miesiąc i po dwóch sekundach jest gotowy do pracy. Niestety, C65 zużywa baterię także w czasie czuwania, wytrzymuje najwyżej tydzień. Trzeba go wyłączać, a włączanie to już nie dwie sekundy tylko około pół minuty (nie mówiąc już o tym, że od początku trzeba książkę otwierać, kolejne sekundy). Przestrzegam wszystkich potencjalnych nabywców, ten "feature" całkowicie wyklucza C65 jako czytnik. Teoretycznie można go kupić jako tablet z androidem i wyświetlaczem e-ink, ale w tej cenie znajdziemy znacznie lepsze normalne tablety.

Moje pytanie przewrotnie adresuję do użytkowników innych czytników, w szczególności PocketBook Basic 2. Czy te czytniki zachowują się w stanie czuwania jak Kindle, tzn. czy zużywają szybko baterią czy nie?


20 wrz 2014 18:25:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie
ecthelion napisał(a):
Niestety, C65 zużywa baterię także w czasie czuwania, wytrzymuje najwyżej tydzień.


W moim przypadku czytnik się tak nie zachowuje. Czytam, usypiam czytnik, ładuję raz na dwa, trzy tygodnie. Według twoich słów musiałbym go ładować co tydzień.


20 wrz 2014 19:03:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie
ecthelion napisał(a):
(...) Przestrzegam wszystkich potencjalnych nabywców, ten "feature" całkowicie wyklucza C65 jako czytnik. (...)

Oj tam oj tam. On jest oparty na androidzie, więc trzeba z tym faktem łyknąć 'całe dobro inwentarza'.
Tak działa android - zarówno jeśli chodzi o zużywanie energii podczas uśpienia, jak i jeśli chodzi o uruchamianie.


22 wrz 2014 10:15:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lip 2011 1:14:51
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox C65 Storia
Post Re: C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie
W moim egzemplarzu przy naładowaniu do pełna i włączeniu wifi po 3 minutach pojawiał się monit o całkowitym rozładowaniu urządzenia i konieczności podpięcia ładowarki. Sprzęt jest już drugi raz w serwisie. Kupiłem go na początku sierpnia i ponad miesiąc już trwają naprawy. Albo taki mi się felerny egzemplarz trafił, albo rzeczywiście kombinacja "Android + czytnik e-ink" nie jest najlepszym rozwiązaniem. Teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia.
Tutaj jest video przestawiające zachowanie czytnika.


22 wrz 2014 15:58:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 1:05:35
Posty: 3
Post Re: C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie
Cytuj:
On jest oparty na androidzie, więc trzeba z tym faktem łyknąć 'całe dobro inwentarza'.


Co do zasady nie widzę powodu, dla którego Android miałby koniecznie zużywać tak szybko baterię w stanie czuwania. Kwestia połączenia odpowiedniego sprzętu i konfiguracji jądra -- producent powinien o czymś takim pomyśleć.

Co do 'dobrodziejstwa inwentarza', to ja nie widzę jakichś szczególnych zysków z takiego połączenia. Dropboksa nie udało mi się zainstalować. SkyDrive to jakaś marna imitacja. Nawet poważnie rozważam napisanie własnej Androidowej aplikacji do najprostszej synchronizacji z Dropboksem (dlaczego producent tego nie zrobił?). Przynajmniej AlReader działa, ale z drugiej strony oczekiwałbym wielu jego funkcjonalności we wbudowanej aplikacji.

Mój Kindle 3 ma znacznie mniejsze możliwości, jeśli popatrzeć na spis funkcjonalności. Generalnie brak aplikacji, mniejsze możliwości konfiguracji itp. A jednak działa zdecydowania lepiej jako czytnik. Jest nawet wygodniejszy niż książka papierowa. Do komputera dawno nie musiałem podłączać, a i ładowanie przeprowadzam rzadko, do tego nigdy nie muszę go wyłączać bo się nie wiesza. Nie mówiąc już o tym, że większość prostych napraw można wykonać bez większych problemów samemu (wymiana baterii, ekranu). O zakresie gwarancji nie wspomnę. C65 to niestety druga liga, czego bardzo żałuję, bo prezent dla narzeczonej średnio trafiony.


22 wrz 2014 16:33:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: C65 Storia -- bateria, pytanie i ostrzeżenie
tomsdb napisał(a):
W moim egzemplarzu przy naładowaniu do pełna i włączeniu wifi po 3 minutach pojawiał się monit o całkowitym rozładowaniu urządzenia i konieczności podpięcia ładowarki...
Felerny egzemplarz :/

Dropbox u mnie śmiga aż miło (wcale nie najnowsza wersja), a "dobrodziejstwo inwentarza" to po prostu różne potencjalne aplikacje które po doinstalowaniu wymuszają pracę w tle i w ten sposób drenują baterię. C65 bez takich aplikacji usypia się dobrze i może działać tygodnie na jednym ładowaniu i wcale nic się nie wiesza, ani nie wymaga restartów.

_________________
W Obrazek też ;)


26 wrz 2014 23:13:08
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron