Teraz jest 28 mar 2024 13:22:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Boox C65S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2014 12:37:23
Posty: 1
eCzytnik: boox C65s
Post Boox C65S
Witam!
To mój pierwszy czytnik. Trochę mnie wkurza bo nie mogę dorwać się do "bebechów" i zainstalować innych aplikacji np. Alreader itp.
Ktoś coś wie? Może to za słaby model jest...


25 wrz 2014 12:48:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Boox C65S
Jeśli tam nie ma sklepu Play czy AppInstalera to nie bardzo. Bez dotyku ciężko cokolwiek zrobić z Androidem, ale najpierw trzeba by spróbować roota, co oczywiście wiąże się z utratą gwarancji.
A nie ma tam w systemie programu OReader ? Tak się nazywa AlReader dystrybuowany w Onyxach.

_________________
W Obrazek też ;)


26 wrz 2014 23:20:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2014 0:27:17
Posty: 11
eCzytnik: BOOX C65S CLASSIC
Post Re: Boox C65S
No dobra, witam. Podepnę się pod temat. Kupiłem dziś BOOX c65s classic. I za chiny ludowe nie mogę dogrzebać się do neta, żeby pobrać bezpośrednio z sieci książki z pominięciem komputera i kabla. Nie bardzo nawet wiem od czego zacząć opisanie mojego problemu, więc najogólniej: nie mam (bądź nie mogę znaleźć) żadnej możliwości połączenia się z internetem. Wi-fi działa, jak najbardziej - tylko, że nie bardzo ma po co. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc, chętnie wysłucham. Pytania pomocnicze mile widziane, może to rozkminimy.


27 wrz 2014 0:34:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Boox C65S
Nie widziałem tego czytnika osobiście, ciekawi mnie rozwiązanie z Androidem bez dotyku...
Zapytam przez analogię:
- Czy na dole ekranu głównego, w takim pasku, nie ma ikonki "Sklep" albo "Przeglądarka" ? Sklep wymaga sieci i jest czytnikowym odpowiednikiem strony: http://booxsource.com
- Czy na tym dolnym pasku jest ikonka "Aplikacje" i jeśli tak, to jakie programy są wśród nich ?
- Czy jest jakiś ślad wspomnianego przez dystrybutora Midiapolis Drive czy również News Readera ? Powinien być tam też dostęp przez jakąś stronę internetową (w przeglądarce) lub aplikację na komputer...
- Sieć na pewno jest przydatna do pobrania przyszłych aktualizacji oprogramowania. Pewnie aktualizacja (OTA) jest ustawiona na automatyczną, ale można chyba się tam dostać przez: Ustawienia -> O nas -> O urządzeniu -> Aktualizacja...

_________________
W Obrazek też ;)


27 wrz 2014 0:57:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2014 0:27:17
Posty: 11
eCzytnik: BOOX C65S CLASSIC
Post Re: Boox C65S
Dzięki za szybką reakcję. Odpowiadam kolejno:
- Na pasku nie ma ikony "sklep" ani " przeglądarka", są 4- biblioteka, chmura, news, ustawienia. Chmura wymaga ode mnie logowania - to samo z NEWS. Nie zaloguję się bo nie mam tam konta a nie wiem gdzie go założyć.
- na dolnym pasku nie ma ikony APLIKACJE - natomiast, kiedy wejdziemy w ustawienia->rozszerzenie-> tam znajdziemy USTAWIENIA APLIKACJI->zarządzaj aplikacjami. A wśród nich m.in. M.dysk, fb reader, INTERNET, booxsource, klawiatyra android, M news, onyx neo reader, sky drive i nne, których nie będę wypisywał, bo trochę tego jest. Rzecz w tym, że nie mogę z tymi aplikacjami zrobić nic poza - WYMUŚ ZATRZYMANIE.
Mam nadzieję, że odpowiedziałem w miarę wyczerpująco. Nie jestem fachowcem od e-booków, ani od androida. Szczerze mówiąc jest to mój pierwszy kontakt z jednym i drugim.


27 wrz 2014 19:38:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Boox C65S
Wydaje mi się - musisz to sprawdzić, że ten dolny pasek jest przesuwalny i jak jest na nim ustawiony "fokus", czyli możesz przesuwać kursorem po tych 4 wymienionych ikonkach, spróbuj przesunąć kursor dalej w prawo i powinny Ci się ukazać następne ikonki, zamiast tych 4. Powinny pokazać się: "Aplikacje" (lista tych co widzisz w ustawieniach, ale z możliwością uruchomienia po wskazaniu), "Internet" (przeglądarka) i co konieczne "Pamięć wewnętrzna" która jest wbudowanym menadżerem plików.

Generalnie, z istotnych funkcji, to jeśli się wejdzie do Biblioteki (lub Pamięci wewnętrznej), to po wskazaniu ebooka powinno się dać wywołać jakoś "menu", czyli listę komend, wśród których ma być funkcja "otwórz za pomocą" (wybieranie programu, w którym ma być czytany dany format pliku) i np. kopiuj, usuń itp.
Uruchamianie różnych programów (a jest ich trochę w środku, jak wynika z ustawień), jest możliwe z ekranu menadżera aplikacji, który powinien się kryć pod ikonką "Aplikacje" na tym dolnym pasku...

W czytniku nie było wgranej, albo dołączonej żadnej instrukcji ?
Jeśli nie, moja rada jest taka, żeby sobie ściągnąć i poczytać instrukcje do onyxowych czytników z androidem dostępne na stronie dystrybutora:
http://onyx-ereader.pl/pl/instrukcje-android
i z nich przez analogię (bliźniacze oprogramowanie) z uwzględnieniem braku dotyku, próbować uzyskać jakieś efekty i funkcje...
Chyba, że z braku klawiszy, wszystko zostało wycięte z dolnego menu i jest tylko jeden program do czytania, w co nie bardzo mi się chce wierzyć :/

_________________
W Obrazek też ;)


27 wrz 2014 20:04:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: Boox C65S
airs napisał(a):
(ciach...) najpierw trzeba by spróbować roota, co oczywiście wiąże się z utratą gwarancji.(...).

Airs, wetnę się w temat z prośbą - nie rozpowszechniaj tego mitu. Temat jest szeroki - polecam googlowanie. Ja go po krótce opiszę tak:
1. Jeśli gwarancja jest na tablet z oprogramowaniem (!), to rzeczywiście ingerencja w soft może się wiązać z utratą gwarancji, ale patrz pkt.2
2. Aby odmówić naprawy gwarancyjnej po wykonaniu roota, serwis musi udowodnić, że usterka była związana właśnie z jego wykonaniem, lub korzystaniem z nieuprawnionych funkcji.

Zapisy w umowie gwarancyjnej nie wyłączają odpowiedzialności producenta z tytułu rękojmi.


29 wrz 2014 11:50:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Boox C65S
Dobra, robię duży skrót myślowy, ale w razie "w" serwis nie ma dużego problemu z udowodnieniem, że korzystając z uprawnień roota, można uwalić jakikolwiek element elektroniczny we współczesnych urządzeniach (z systemem Linux czy Android).

_________________
W Obrazek też ;)


29 wrz 2014 12:49:55
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Boox C65S
lxxxxxxl napisał(a):
Witam!
To mój pierwszy czytnik. Trochę mnie wkurza bo nie mogę dorwać się do "bebechów" i zainstalować innych aplikacji np. Alreader itp.
Ktoś coś wie? Może to za słaby model jest...


Lepszym wyborem do rozbudowany możliwości e-czytnika jest Onyx BOOX T68 Lynx lub Universe. Dzięki dostępowi do Google Play możesz bezproblemowo instalować aplikacje. Onyx BOOX Classic służy wyłącznie do klasycznego czytania i proszę nie sugeruj się tym, że zarządzany jest systemem Android. Jest dedykowany klasycznemu e-czytaniu wyłącznie.

ob1wan napisał(a):
No dobra, witam. Podepnę się pod temat. Kupiłem dziś BOOX c65s classic. I za chiny ludowe nie mogę dogrzebać się do neta, żeby pobrać bezpośrednio z sieci książki z pominięciem komputera i kabla. Nie bardzo nawet wiem od czego zacząć opisanie mojego problemu, więc najogólniej: nie mam (bądź nie mogę znaleźć) żadnej możliwości połączenia się z internetem. Wi-fi działa, jak najbardziej - tylko, że nie bardzo ma po co. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc, chętnie wysłucham. Pytania pomocnicze mile widziane, może to rozkminimy.


Onyx BOOX Classic, ze względu na to, że dedykowany jest osobom, które wyłącznie pragną proste e-czytanie, nie posiada Przeglądarki Internetowej. Wi-Fi służy do aktualizacji firmware, obsługi tzw. Chmury czyli e-dysku Midiapolis Drive (drive.midiapolis.com) i aplikacji Midiapolis News (również dostępna w drive.midiapolis.com).

ob1wan napisał(a):
Dzięki za szybką reakcję. Odpowiadam kolejno:
Chmura wymaga ode mnie logowania - to samo z NEWS. Nie zaloguję się bo nie mam tam konta a nie wiem gdzie go założyć.


Załóż proszę konto na http://drive.midiapolis.com.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


04 paź 2014 22:05:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron