Teraz jest 28 mar 2024 16:58:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Scribd + AfterGlow 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2013 23:39:49
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Scribd + AfterGlow
Od kilku lat używam Booxa A60 i jak do tej pory, poza początkową wymianą ekranu z powodu wady technicznej, nie miałam z nim żadnych problemów i nie potrzebowałam zmian.

Ostatnio korzystam z Legimi na telefonie i tablecie, przyznam, że czytnik byłby znacznie wygodniejszy. Zastanawiam się nad zakupem AfterGlow, ale mam pewne wątpliwości.

Otóż Legimi nie jest jedyną aplikacją, przez którą czytam książki, mam też konto na Scribd. Czy ktoś może wie, jak jest z obsługą tej aplikacji na AfterGlow? Naczytałam się już trochę o problemach okrojonego Androida z różnymi aplikacjami, wolałabym nie kupować go w ciemno.

Poza tym zastanawiam się też nad tym, na ile aktualizowany będzie system i umożliwi korzystanie z nowych subskrypcji. Dopiero zaczyna się boom na tego typu usługi i chciałabym kupić w miarę elastyczny sprzęt.


26 gru 2013 23:52:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Scribd + AfterGlow
Przeglądałem tą aplikację, bo to znany serwis. Nie mam płatnego konta na Scribd, więc tylko darmowe fragmenty mogłem pooglądać...
Wersja Androidowa nawet działa na czytniku (C65), da się zalogować (choć trzeba to zrobić trochę "na wyczucie" bo bardzo słabo widać co się wpisuje w okienko loginu i hasła), da się przeglądać bibliotekę, ustawienia, wyszukiwać... Menu jest całkiem przejrzyste i można pobierać zawartość na czytnik...
Tutaj miałem problem, może dlatego, że nie mam płatnego konta, ale po otwarciu fragmentu książki daje się bez problemu przewracać strony, ustawić wielkość (na początku są bardzo małe literki i trzeba kilka razy naciskać "+") i krój czcionki (bezszeryfowa albo szeryfowa), tylko na górze ekranu, nie wiem czemu, pojawiał mi się ciemny pasek z napisem "OPENING...", który ustawicznie zasłaniał jedną linijkę tekstu :(
Poza tym paskiem wszystkie funkcje programu działały prawidłowo.
Zniecheciło mnie do niego też to, że po załadowaniu swojej publikacji do biblioteki (pojawia się w dziale "Social Feed"), nie chciał przyjąć niczego w epub, a to co przyjął, przerabia na proste pdf-y, których nawet nie potrafi pokazać w trybie reflow, tylko zwyczajnie powiększa graficznie.

Może ktoś inny będzie miał lepsze doświadczenia, albo coś się poprawi w aplikacji/czytniku z czasem, ale na razie jeden głupi pasek dyskwalifikuje jak dla mnie, czytanie w tym programie na ekranie e-ink.

_________________
W Obrazek też ;)


27 gru 2013 12:12:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: