Teraz jest 28 mar 2024 10:48:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
M92 - ekran nie reaguje, nawet po resecie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post M92 - ekran nie reaguje, nawet po resecie
Od czerwca 2012 roku jestem posiadaczką czytnika Onyx Boox M92. W maju tego roku "zaliczył" on po raz pierwszy serwis - pęknięty joystick - było to jeszcze na gwarancji (onyx-boox-f162/nazbieralo-sie-problemow-m92-t12471.html). Teraz jest już po gwarancji, a czytnik znów wywinął pewien numer - najzwyczajniej w świecie jego ekran przestał reagować.
3 dni temu używałam go bez problemu, wgrywałam pliki, podładowałam go do pełna, po czym wyłączyłam i pozostawiłam go bez używania do rana dnia dzisiejszego. Wtedy go włączyłam, zapaliła się niebieska dioda pod joystickiem i... nic. Ekran w ogóle nie zareagował, pozostał biały. Wszystkie przyciski - czy to nawigacji, joystick, a nawet przycisk "power", że tak go określę, stały się bezużyteczne - czytnika nie mogłam wyłączyć, pomógł dopiero reset. Czytnik się wyłączył, ale po ponownym wyłączeniu sytuacja powtórzyła się i znów musiałam wykonać reset. Podłączyłam czytnik pod USB - przy wyłączonym urządzeniu zapala się pomarańczowa dioda, przy włączonym natomiast - taka pomarańczowo-różowa. Czytnik nie reaguje, nie łączy się też z komputerem, także nie mogę do niego zajrzeć czy wykonać jakichś operacji na plikach.
Czy w takiej sytuacji w grę wchodzi tylko i wyłącznie serwis i pogwarancyjna naprawa?
Pozdrawiam,
Sara


01 gru 2013 21:49:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: M92 - ekran nie reaguje, nawet po resecie
Upewnij się, że reset nie pomaga. Miałem podobną sytuację, gdy ekran 'zamarzł'.
Kilkakrotny reset (za pomocą przycisku na tylnej ściance) też nie pomógł.
Dopiero pozostawienie urzadzenia na ładowarce i kilkakrotny reset za pomocą przycisku z tyłu obudowy i na dole dał efekty.
Jeśli taka procedura nie pomaga - wizyta w serwisie wydaje się rozsądnym rozwiązaniem.


02 gru 2013 10:48:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: M92 - ekran nie reaguje, nawet po resecie
Dziękuję za odpowiedź, na pewno wypróbuję tę "metodę". Za reklamację (w najgorszym wypadku) i tak wezmę się dopiero po świętach, bo obecnie, w tym okresie przedświątecznym właśnie, niespodziewane wydatki są wręcz niepożądane...


02 gru 2013 13:29:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2012 17:15:27
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: M92 - ekran nie reaguje, nawet po resecie
Niestety zarówno ładowanie, jak i wielokrotne resetowanie i wszelkie kombinacje powiązane z tymi czynnościami, nie pomogły. Pozostaje więc chyba tylko reklamacja :(.


04 gru 2013 5:38:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: