Teraz jest 28 mar 2024 10:52:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2012 13:46:06
Posty: 4
eCzytnik: ONYX BOOX HD ANGLE GLOW
Post BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Witam,
Posiadam czytnik: BOOX i62HD Angel Glow i zstanawiam się czy warto przeskoczyć na ponoć następce mojego czytnika: Onyx BOOX C65 AfterGlow, wiem już, że nowy czytnik posiada androida i lepszy procesor wraz z pamięcią ram, natomiast zastanawiam się jak sprawy ekranu, czy faktycznie posiada lepszy kontrast, podświetlenie itd, generalnie, czy warto zmieniać????
pzdr


23 lis 2013 13:16:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
To pytanie dotyczące porównania ekranów między BOOX i62HD Angel Glow a nowym Onyx BOOX C65 AfterGlow zostało już zadane przedstawicielowi ArtaTech, który obiecał zaprezentować zdjęcia porównawcze między tymi modelami.

modele-i-oprogramowanie-f174/nowe-modele-r65-i-c65-na-androidzie-2-3-t13361-15.html


23 lis 2013 15:16:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2012 13:46:06
Posty: 4
eCzytnik: ONYX BOOX HD ANGLE GLOW
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Dla wszystkich zainteresowanych, po rozmowie z Panią z Art-Tech'a jeżeli komuś zależy na stabilności, na długiej żywotności baterii nie warto wymieniać "angle glow" na "after glow". Ekran podobno w bardzo niewielkim stopniu odbiega od poprzednika (a może wogóle). Tak więc z mojej strony sprawa jest jasna i pozostaję przy angle glow czekając na bardziej znaczące zmiany w następnych czytnikach, które ukarzą się w przyszłości. Natomiast trzeba wspomnieć o pewnej zalecie after glowa, która dla niektórych może okazać się znacząca, a mianowicie:
-system android, który jako jedyny póki co ma być akceptowany przez Legimi, wiecej na:
http://swiatczytnikow.pl/czytaj-bez-lim ... w-grudniu/


25 lis 2013 11:20:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Właśnie od dwóch dni mam BOOX-a C65 AfterGlow w łapach i o ile poprzednik, Angel Glow mnie osobiście nie skusił, to ten już tak ;)
Jeszcze nie dogłębnie, ale na świeżo, nie bez emocji, pooglądałem go z każdej strony i trochę poczytałem na nim.

Różnice fizyczne są niewielkie, C65 AfterGlow jest o jakieś 7mm węższy i 2-3 mm cieńszy od i62 (również lżejszy).
Ekran taki sam, choć czerń wydaje się bardziej "smolista", ale nie mam bezpośredniego, tylko pamięciowe porównanie z Angel Glow - porównuję z innym czytnikiem, który wydawał mi się identyczny z tamtym.
Oświetlenie ekranu równomierne (5 diod ukrytych pod dolną ramką), daje się w każdej chwili wyłączyć lub regulować. W dzień, przy słabszym świetle, znakomicie zwiększa komfort czytania dodając bieli tła.
Używając w nocy, w zupełnie ciemnym pokoju, na najmniejszej intensywności podświetlenia, w żadnym wypadku nie mogę powiedzieć, żeby było zbyt jasne.

Natomiast różnice softwarowe są kolosalne :)
System Android (mój ulubiony) w wersji 2.3 wyczyszczony ze wszystkich zbędnych (telefonicznych) rzeczy, posiadający w komplecie aplikację Play (Market) i pozwalający również na instalację programów "z karty", dało mi wszystko co potrzeba.
Proces instalacji/deinstalacji programów przebiega błyskawicznie, już parę wypróbowałem...
Dwa tryby pracy ekranu, klasyczny (z pełnym odświeżeniem co wybraną ilość stron) oraz szybki, umożliwiający płynne scrollowanie zawartości ekranu w niektórych aplikacjach (aż się prosi o jakiś filmik ;) ) - przełączalne w dowolnym momencie.
W komplecie wbudowany dostęp za pomocą WiFi do księgarni on-line ( http://booxsource.com ) - szybko pobrałem parę darmowych ;) , a na dniach chyba też do Legimi.

Od tej chwili, żaden format książki, czy tekstowej, czy obrazkowej, czy dźwiękowej, który jest obsługiwany przez jakąś androidową aplikację nie jest już dla mnie niedostępny 8)

_________________
W Obrazek też ;)


27 lis 2013 13:50:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Dawaj jeszcze.. Jak z szybkością otwierania książek, przewracania stron.. Itd.. Please.. :)


27 lis 2013 14:54:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Witaj airs, po dłuższej nieobecności.

1) Jak wygląda sprawa zużycia baterii w C65 AfterGlow?
2) Jak przebiega proces dogrywania aplikacji androidowych na czytnik i które mógłbyś polecić do czytania ebooków.


27 lis 2013 16:30:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Ja się prezentuje ekran w porównaniu z wcześniejszymi modelami Onyxa?
Na ile pogłoski o tym, że jest słabszy kontrast ekranu są prawdziwe?
Jak działa tryb uśpienia z którego tak "słynęły" Onyxy?

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


27 lis 2013 18:46:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
Alcek napisał(a):
Ja się prezentuje ekran w porównaniu z wcześniejszymi modelami Onyxa?
Na ile pogłoski o tym, że jest słabszy kontrast ekranu są prawdziwe?
Jak działa tryb uśpienia z którego tak "słynęły" Onyxy?


Zdjęcia porównawcze znajdują się w tym wątku:
modele-i-oprogramowanie-f174/nowe-modele-r65-i-c65-na-androidzie-2-3-t13361-15.html


27 lis 2013 20:07:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX i62HD Angel Glow vs Onyx BOOX C65 AfterGlow
czytelnik44 napisał(a):
Witaj airs, po dłuższej nieobecności.

Pisałem małe przywitanie po prawie roku, ale zginęło w czeluściach czatu ;)
Problemy ze zdrowiem i sprawy życiowe trochę mnie odbiły od "spraw czytnikowych", ale skoro czytam, to i czytnik wart zainteresowania :)
Więcej (dłużyzny) o nowym C65 wrzuciłem w sąsiednim wątku.

_________________
W Obrazek też ;)


28 lis 2013 3:39:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron