Teraz jest 29 mar 2024 0:36:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Onyx Boox M92 - zawiesza się i nie działa rysik (Arta Tech) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2013 15:51:22
Posty: 6
eCzytnik: m92
Post Onyx Boox M92 - zawiesza się i nie działa rysik (Arta Tech)
Witam,

to mój pierwszy post i szkoda, że musi być związany z kłopotami. Zakupiłem od Arta Tech mojego M92 około dwa miesiące temu. M92 dlatego, że praktycznie czytam tylko PDFy. I wszystko ładnie. Co jakiś czas jednak czytnik się wieszał i konieczny był reset za pomocą drucika celowanego do otworka z tyłu obudowy. Reset konieczny był, ponieważ czytnik po prostu nie reagował na przyciski, czy działanie rysikiem. Nie znalazłem powiązania między zawieszaniem się, a konkretnymi plikami, które czytałem - wygląda na działanie 'losowe'. O ile zresetowanie urządzenia nie jest problemem (upierdliwe tylko ustawianie daty i godziny) to o WIELE bardziej irytujący jest fakt, że podczas zawieszania się czytnik przestawał reagować na rysik. Resetowanie nie pomagało. Dopiero podłączenie czytnika do komputera i zresetowanie go w tym momencie odblokowywało rysik i po resecie działał ponownie... do czasu następnego zawieszenia. Takich zawieszeń było ok dziesięciu przez ten cały czas. Ostatnio podróżowałem sobie z północy na południe kraju i podczas czytania przestał działać rysik. Nie mogłem robić notatek, korzystać ze słownika i po prostu zaczęło mnie to IRYTOWAĆ. Po przyjeździe do domu podłączyłem czytnik do komputera i niestety manewr z odblokowaniem rysika się już nie powiódł. Teraz mam półczytnik - bo brak możliwości używania czytnika powoduje, że produkt nie jest po prostu zgodny z umową. Kalibracja piórka nie działa, bo czytnik po prostu na piórko w ogóle nie reaguje...

Proszę Atra Tech o jakieś złote rady, abym mógł ponownie używać czytnika zgodnie z przeznaczeniem. Inną sprawą jest też to, że czytnik nie pozwalał na pisanie po całym ekranie - paski u góry i dołu.
Ale najważniejsze: JAK SPRAWIĆ, ŻEBY RYSIK Z POWROTEM DZIAŁAŁ?

Wersja oprogramowania 1.8 20121224.

Nie wiem, czy jest jakieś inne oprogramowanie, ale czytając forum raczej się użytkownicy nie pchają z upgrade'owaniem. Ja nie chcę ładować czegoś co będzie chciało wyświetlać metadane, bo używam tylko i wyłącznie nazw plików.


15 mar 2013 16:36:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2013 15:51:22
Posty: 6
eCzytnik: m92
Post Re: Onyx Boox M92 - zawiesza się i nie działa rysik (Arta Te
Zgodnie z sugestiami, które dostałem telefonicznie od przedstawiciela upgrade'owałem firmware do wersji 1.8 20130407.
- Piórko się odblokowało.
- Zniknęła opcja automatycznego obcinania marginesów
- Opcja 'tryb przewijania' nie działa - w domyśle wnoszę, że ma przewijać strony gdy naciskam joystick w boki - to nie działa, zamiast tego wraca dokument do pierwszej strony!! No mega wkurzające! Jestem w środku czytania i nawet przypadkowe naciśnięcie w bok joya przełącza dokument do pierwszej strony.
- Nie działa przewijanie stron joyem - próbowałem w różnych opcjach.
- Opcja 'tryb comic' (cokolwiek to znaczy) "działa" jak opisany wcześniej 'tryp przewijania' - manewrowanie joy'em wraca do pierwszej strony.
- Do czego służy 'Paper mode', 'Auto Crop' - gdzie jest opis tych i innych funkcji? W instrukcji ich nie ma.
- Funkcja 'do szerokości', 'do wysokości' kompletnie nic nie robi... Przykładowo w PDF mam duże marginesy, ale funkcji 'do szerokości' nie zmienia w ogóle dopasowania treścido ekranu.
- 'zoom by two points' by załatwiło sprawę dopasowania treści do ekranu, ale RYSIK PRZESTAŁ ZNOWU DZIAŁAĆ po dwóch godzinach używania czytnika. Nie pomogło resetowanie, doładowanie baterii, wielokrotne włączanie/wyłączanie...
- o co chodzi w grupie opcji 'page settings' bo bawię się nimi, ale nijak ma się to do treści wyświetlanej na ekranie - nic się nie dzieje - czy to opcje dla PDFów, czy jakiś innych plików?
- chcąc wyjść z czytanego dokumentu, po naciśnięciu przycisku 'wróć' (drugi od góry po lewej ekranu) wyskakuje okienko typu 'czy aby na pewno'... irytujące - trzeba potwierdzać. W starej wersji softu tego nie było.

Reasumując CHCĘ DOWNGRAD'u - czy da się wrócić do starego oprogramowania? O co w ogóle chodzi z tymi nowymi wersjami?Czy w założeniu nie mają być lepsze od starych, czy ja mam po prostu wadliwy sprzęt?

Dodam, że czytam wyłącznie pliki PDF i dlatego właśnie kupiłem ten 'polecany' do PDFów czytnik.

Na razie zmuszony jestem zamówić serwis i zobaczę czy uda się sprzęt naprawić, aby działał zgodnie z przeznaczeniem i opisem.


23 cze 2013 2:58:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 - zawiesza się i nie działa rysik (Arta Te
bogus105 napisał(a):
- Do czego służy 'Paper mode', 'Auto Crop' - gdzie jest opis tych i innych funkcji? W instrukcji ich nie ma.

Auto crop automatycznie wycina marginesy. Bardzo dobrze u mnie to działa. Paper mode służy do powiekszania dokumentów w których masz układ dwukolumnowy - wtedy powiększa Ci się jednak kolumna i przewijasz dokument tak, jakby był zrobiony w jednej kolumnie.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


23 cze 2013 11:58:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Onyx Boox M92 - zawiesza się i nie działa rysik (Arta Te
bogus105 napisał(a):
Reasumując CHCĘ DOWNGRAD'u - czy da się wrócić do starego oprogramowania?
Nie trzeba aż tak drastycznie. Włącz sobie opcję Ustawienia -> Preferowane Aplikacje -> Use Old PDF Reader.
Moim zdaniem zbyt optymistycznie uznali, że ten nowy czytnik PDF już jest lepszy od starego i włączyli go domyślnie w nowej wersji oprogramowania.


23 cze 2013 20:56:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2013 15:51:22
Posty: 6
eCzytnik: m92
Post Re: Onyx Boox M92 - zawiesza się i nie działa rysik (Arta Te
Dzięki za odpowiedzi. ZZ12 zgodnie z Twoją radą włączyłem starą wersję i jest tak jak jest dobrze:)

Macie jakiś patent na ten rysik?


23 cze 2013 23:57:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron