Teraz jest 29 mar 2024 8:34:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Onyx x61e. Rozbity wyświetlacz. Potrzebny nowy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013 15:25:07
Posty: 3
eCzytnik: Onyx x61e
Post Onyx x61e. Rozbity wyświetlacz. Potrzebny nowy
Witam użytkowników.
Mam taki oto problem, rozbiłem wyświetlacz w moim Onyxie x61e i chcialbym go wymienić. W telefonicznym kontakcie z serwisem powiedziano mi iz nowy z wymiana kosztuje 400zl a używany 200. Czy ktoś z was ma dostep do takiego wyswietlacza w nizszej cenie lub wie skąd go dostac. Ewentualnie jestem zainteresowany sprzedażą czytnika z uszkodzonym wyświetlaczem.
Pozdrawiam.


03 sty 2013 15:45:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2012 18:17:51
Posty: 4
Post Re: Onyx x61e. Rozbity wyświetlacz. Potrzebny nowy
Czy to jest aż tak delikatne? W jaki sposób go rozbiłeś?


03 sty 2013 23:19:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx x61e. Rozbity wyświetlacz. Potrzebny nowy
Mlorism - TAk, jest delikatny - de facto jest jeden liczący się producent : E INK - w Kindle, Boox'ach, PocketBook'ach sa DOKŁADNIE te same ekrany.

Jak to wygląda : mamy twardą podstawę, najczęściej szkło, na nim znajduje się właściwy ekran, czyli piksel/kapsułka z białymi/czarnymi "kulkami" :D na nim jest warstwa ochronna, która pełni równierz rolę powłoki antyrefleksyjnej.
W przeciwieństwie do ekranów dotykowych, jak w tabletów nie mamy zewnętrznej warstwy szkła, która jest bardzo twarda - np. Gorilla Glass - i pełni za razem funkcję sensora dotyku.

W EInk'ach bardzo łatwo można uszkodzić ekran : naciskając powodujemy, ze ekran jest dociskany to twardej podstawy - w efekcie postawa i zewnętrzna warsta sa nie naruszone a środek jest uszkodzony - "zgnieciony" - to niestety wynika z konstrukcji ekranu EInk. Ten typ tak ma :D - przy czym nie zalezy to od producenta czytnika - Kindle, Boox, Pocketbook i reszta - stosuja ten sam ekran.
Spokojnie (znając WeaveForm) można przełozyć ekran z Kindla do Boox'a (np a Kindle Touch do i62 Espresso) i będzie działał. :D

Mój znajomy sprowadzał nowy ekran z USA za około 75$ z przesyłką - a ceny oscylują w granicach 70$ - 120$ - można by spróbować trafić coś w Chnach - wiele sklepów wysyła podzespoły zaniżając wartość tak by zapłacić niskie cło lub bo nie płacić.

Ale obiektywnie rzecz ujmując to cena 200 zł za uzywany ekran nie jest taka zła. Cena nowego za 400 zł tez nie jest wygórowana - LEGALNIE działający serwis musi płacić VAT, Cło i jeszcze trochę zarobić. :D Tak więc nie należy się dziwić.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


04 sty 2013 10:41:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013 15:25:07
Posty: 3
eCzytnik: Onyx x61e
Post Re: Onyx x61e. Rozbity wyświetlacz. Potrzebny nowy
Rozbilem go spiac na plecaku w którym czytnik się znajdował, trochę głupia sytuacja. Oferta kupna uszkodzonego czytnika aktualna :) Mogę jedynie potwierdzić iż e-ink to delikatny ekran


05 sty 2013 3:40:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013 15:25:07
Posty: 3
eCzytnik: Onyx x61e
Post Re: Onyx x61e. Rozbity wyświetlacz. Potrzebny nowy
Rhavir, bardzo dziękuje za info :)


05 sty 2013 3:41:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron