Teraz jest 28 mar 2024 16:01:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 12:35:22
Posty: 3
Post Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem czytnika Onyx Boox i62 Espresso. Postanowiłem zaktualizować sobie do niego software, a konkretnie wersję 1.7, która ściągnąłem ze strony producenta i nagrałem zgodnie z zaleceniami. Aktualizacja przebiegła pomyślnie, ale gdy chciałem włączyć ponownie czytnik ładowanie zatrzymało się na pierwszym pasku i za nic nie chciało ruszyć.

Zrestartowałem czytnik kilka razy, wyjąłem z niego kartę, ładowanie doszło do końca i czytnik znowu przestał reagować. Próbowałem resetować przytrzymując przycisk zasilania a także reset z tyłu obudowy ale nic to wszystko niestety nie dało. Następnie podłączyłem kartę SD do komputera, sformatowałem ją, skopiowałem ten sam update i próbowałem znowu zaktualizować czytnik. Jednak tym razem z jakiegoś powodu 'nie widzi' karty i krzyczy, że 'Update not found, rebooting...'(co oczywiście nie pomaga)'.

Spróbowałem następnie z inna kartą SD, software 1.8 itp, itd i rezultat jest ten sam. Próbowałem również podłączyć czytnik i kartę w nim do komputera, jednak przypuszczam, że czytnik musi być do tego włączony gdyż nie został wykryty.
Przejdę teraz do sedna sprawy, czyli jak mogę to wszystko odkręcić i naprawić? :)
Z góry dziękuję za pomoc.


29 gru 2012 12:48:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update
serwis ?

Ewentualnie rozładowanie do końca baterii


29 gru 2012 13:22:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 12:35:22
Posty: 3
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update
Cóż, miałem nadzieję, że uda mi się ten problem jakoś rozwiązać bez wysyłania czytnika na gwarancję po jednym dniu użytkowania. Co do baterii, to ile mogło by potrwać jej rozładowywanie z pełnej? Czy nie ma może jakiegoś sposobu by zresetować wszystkie ustawienia, 'odświeżyć' czytnik, ewentualnie sprawić by komputer wykrywał go, żebym mógł wyczyścić pliki cache? W każdym razie, dziękuje za zainteresowanie.


29 gru 2012 13:35:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update
Wgrywanie nowego softu "odświerza" czytnik - na stępnie mamy opcję w menu która czyści pamięć uzytkownika.

Ale w Twoim przypadku mogą być dwie przyczyny : "coś" robisz źle, że nie rusza wgrywanie.
Opcja druga : to uszkodzenie najbardziej podstawowych danych - jak przykładowo Boot Loader - w takim przypadku tylko serwis.

Spróbuj jeszcze raz na spokojnie wgrać soft - może z innej karty - w czasie wgrywania podłącz czytnik do zasilania. Jeśli znajdzie soft i zacznie aktualizację to może wystartuje.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


29 gru 2012 23:16:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 12:35:22
Posty: 3
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update
Rozładowałem baterię, ładowałem ją następnie przez 5 godzin tak jak radzi support, nie dało to żadnego rezultatu.
Próbowałem już 3 karty SD, (więcej tego typu nie posiadam) z każdą występuje ten sam problem, tj. czytnik szuka aktualizacji a następnie wyświetla wiadomość, że nie została znaleziona i dalej już nie rusza. Karty działają na wszystkich innych urządzeniach, sformatowane jako FAT32 (próbowałem też NTFS, bez skutku), pliki z aktualizacjami z oficjalnych stron, z nazwami z tego co widzę wszystko też w porządku.

Wnioskuję z tego wszystkiego, że ta pierwsza aktualizacja była fatalna (nota bene, wydaję mi się, że oficjalne aktualizacje nie powinny niszczyć sprzętu) coś zostało uszkodzone i czeka mnie po nowym roku serwis (teraz oczywiście nikt telefonu nie odbiera), o ile nie znajdzie się tu lub na angielskim forum jakiś 'czarodziej'. ;) Dziękuję za próbę pomocy i pozdrawiam.


30 gru 2012 0:47:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 11:21:34
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Onyx Boox i62 Espresso - problem z boot po update
Sprawa wydaje się w miarę jasna, jedynym problemem jest to, że czytnik będzie musiał prawdopodobnie odwiedzić serwis. Wszystko wskazuje na to, że czytnik miał wgrany nowszy firmware niż ten, którym zamierzałeś go zaktualizować. Czyli 1.8 już był na czytniku. Miałem podobny problem, na szczęście został rozwiązany przez zwrot do Vobisu i odbiór nowego egzemplarza. Jeżeli dokonałeś zakupu w sklepie stacjonarnym to będzie najlepszy pomysł.


30 gru 2012 11:32:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: