Teraz jest 28 mar 2024 14:51:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Jak to jest z "zawieszaniem się" wersji 62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2011 16:29:31
Posty: 4
Post Jak to jest z "zawieszaniem się" wersji 62
Witam, zastanawiałem sę nad czytnikiem 62s głównie z powodu syntezatora mowy - kupienie go osobno z polskim/angielskim to około 240 złotych, a tak byłby jeszcze czytnik za w sumie 350. Ale wyczytałem w wielu miejscach, że oprogramowanie jest bardzo awaryjne... nie potrzebuję tts-u w pudełku, które nie potrafi działać stabilnie. Oglądałem jeden egzemplarz, na samym środku w "Słowniki" literka "ł" wyglądała jakby ktoś dokleił obrazek na szybko narysowany w programie graficznym... którejś z czcionek brakowało w ogóle polskich liter, na szczęście były takie gdzie krój polskich znaków diakrytycznych był profesjonalny. Podobał mi się też tryb pełnoekranowy, z wyłączonymi wszystkimi "bajerami".

Ale mniejsza z tym, chodzi mi głównie o awaryjność. Jaka jest szansa, że taki 62s po prostu będzie działał, a nie "trzeba resetować kilka razy dziennie", "syntezator mowy wyłącza się po kilkunatu stronach" itp.?


02 gru 2012 18:45:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Jak to jest z "zawieszaniem się" wersji 62
Myślę, że do roku może ukaże się poprawka, która poprawi stare błędy, wprowadzi nowe.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


02 gru 2012 19:43:44
Zobacz profil WWW
Post Re: Jak to jest z "zawieszaniem się" wersji 62
zelbeton napisał(a):
Oglądałem jeden egzemplarz, na samym środku w "Słowniki" literka "ł" wyglądała jakby ktoś dokleił obrazek na szybko narysowany w programie graficznym... którejś z czcionek brakowało w ogóle polskich liter, na szczęście były takie gdzie krój polskich znaków diakrytycznych był profesjonalny. Podobał mi się też tryb pełnoekranowy, z wyłączonymi wszystkimi "bajerami".
Ta literka "ł" (i inne polskie) była inna niż pozostałe, gdyż ktoś przestawił domyślną czcionkę interfejsu na jedną z tych, które nie posiadają polskich liter i system w czytniku stosuje wtedy podstawienie, co właśnie tak bzydko wygląda.
W oprogramowaniu są zawarte czcionki bez polskich liter - polski użytkownik powinien je po prostu omijać.
Czcionki systemowe, które zawierają pełny zestaw polskich liter to:
- DejaVu Sans
- DejaVu Sans Mono
- DejaVu Serif
- Minion Pro
- Myriad Pro
oraz te, które można dodać samodzielnie, jesli wrzucimy takie, które polskie litery posiadają.
Czcionki systemowe które nie mają polskich liter (system stosuje w nich podstawienia) to: Adobe, Bitstrem, Courier, RyoGothic, Symbol.
Na opisanym czytniku musiała być wybrana, któraś z tej drugiej grupy.

zelbeton napisał(a):
Jaka jest szansa, że taki 62s po prostu będzie działał, a nie "trzeba resetować kilka razy dziennie", "syntezator mowy wyłącza się po kilkunatu stronach" itp.?
To jest mit z tym resetowaniem, rozpowszechniany (umyślnie czy nieumyślnie) przez kogoś kto miał wadliwy egzemplarz i nie pofatygował się aby zgłosić go do serwisu. Czytniki mają działać i działają stabilnie. Błędy w oprogramowaniu, które się zdarzają dotyczą rzadziej używanych funkcji i są zgłaszane do producenta i naprawiane poprzez aktualizacje.
Jeśli było by inaczej, wszyscy użytkownicy mieli by prawo zwrócić czytniki, jako niezgodne ze specyfikacją.
Co do syntezatora mowy, to w modelach i62 jest obecnie taki błąd, że jeśli w opcjach zarządzania energią jest ustawione usypianie po określonym czasie, to IVONA przerywa czytanie po ok. 7 stronach. Przy pozostałych opcjach, czyli bez usypiania, czy przy wyłączaniu po określonym czasie syntezator po uruchomieniu działa bez przerwy. Błąd ten jest zgłoszony do poprawki.


06 gru 2012 19:21:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron