Teraz jest 28 mar 2024 15:35:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Onyx i62 Espresso (czarny) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2012 23:26:57
Posty: 8
Post Onyx i62 Espresso (czarny)
Od niedawna mam czytnik i62, kupiony głównie pod kątem technicznych (mają trochę zdjęć i tabel), które są obszerne, od 400 do 1000 stron mają i tu jest problem, bo ten czytnik sobie z nimi nie radzi.

Przekonwertowałem kilka takich książek z .PDF na .EPUB i zgrałem na czytnik. Jak otwieram jedną z nich i próbuję przejść na stronę np 250 czy jakąkolwiek inną to czytnik się wiesza i czekam kilka minut !!! zanim przejdzie na tą stronę, a jak przejdzie to ma rozmazaną pisownie i później przejście nawet o jedną stronę znów zwiesza czytnik. Ostatnio tak długo czekałem, że wkurzony wyłaczyłem w ogóle, a po właczeniu probuje ją wczytać. Przy książkach wgranych wraz z zakupem czytnika radzi sobie dobrze, ale rozszrzenie jest to samo .EPUB, a więc przypuszczam, że problem może być z tym, że czytnik nie jest w stanie przetwarzać większych książek.

Zrobiłem aktualizację firmware do najnowszego, ze strony onyx-ereader, ale to nie pomogło.

Bardzo mi zależy, żeby to chodziło płynie, to był podstawowy powód zakupienia tego czytnika, możę ktoś się spotkał z podobnym problemem?


19 lis 2012 13:02:09
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
te dokumenty są ogólnodostępne? Jeśli tak, to można by sprawdzić na innych czytnikach.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 lis 2012 14:42:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
book napisał(a):
Od niedawna mam czytnik i62, kupiony głównie pod kątem technicznych (mają trochę zdjęć i tabel), które są obszerne, od 400 do 1000 stron mają i tu jest problem, bo ten czytnik sobie z nimi nie radzi.


A ile MB mają te dokumentu, bo przy pdfach wielkości 40-50 MB a nawet więcej oprócz pewnego spowolnienia czytnika nie powinno być jakichś większych problemów?


19 lis 2012 15:24:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2012 23:26:57
Posty: 8
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
Właśnie co ciekawe (chyba, że to normalne) jak jakiś .PDF zajmuję dajmy na to 6 MB to po prze konwertowaniu zajmuję zaledwie 3MB, każdy zmniejsza o połowę.

Najlepsze jest to, że jak czytam .PDF, który jest znacznie większy lepiej się obsługuję. Strony w miarę gładko wyszukuję, chwilę myśli, ale nie jest źle, tylko, że przy .PDF się zwiesza (tak samo jak przy EPUBIE), jak przeglądam kilka stron z rzędu, to przy 10 np. nagle staje i zaczyna myśleć przez parę minut. W każdym razie lepiej chodzi .PDF niż .EPUB.


19 lis 2012 20:07:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
Z 6 Megowymi PDF'ami nie powinno być problemów. Sam dość często czytam dokumentację, która ma po 6 - 8 Mega i nie ma problemów.
Również 1000 stron to nie problem - w tej chwili czytam ksiązę w .DOCX która ma ponad 1000 stron i nie ma żadnych kłopotów. A DOCX jest dużo "cięższym" formatem niż EPUB.

Pierwsze pytanie : jak jest "zrobiony" PDF, kolejna kwestia jak i czym Konwertujesz, bo dużo kłopotów wynika z niestandardowych metod kreacji PDF'ów. Wiele razy się spotykam, z bledami i problemami w PDF'ach.

Spróbuj alternatywną przeglądarkę PDF'ów - w menu Preferowane Aplikacje na dole można ją wybrać.

Co do wielkości to jest to normalne, że ePub jest mniejszy od PDF'ów. To wynika między innymi ze sztywnego podziału na strony w PDF'ach, w ePub'ach nie mamy podziału na strony - można wyświetlać ich liczbę ale zmienia się ona w zalezności od wielu czynników - w PDF'ach zawsze mamy taką samą liczbę stron - taki jest jego cel - niezależnie gdzie do drukujesz to ma być tak samo.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


19 lis 2012 22:03:06
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
Rhavir napisał(a):
Co do wielkości to jest to normalne, że ePub jest mniejszy od PDF'ów. To wynika między innymi ze sztywnego podziału na strony w PDF'ach, w ePub'ach nie mamy podziału na strony - można wyświetlać ich liczbę ale zmienia się ona w zalezności od wielu czynników - w PDF'ach zawsze mamy taką samą liczbę stron - taki jest jego cel - niezależnie gdzie do drukujesz to ma być tak samo.
Podział na strony nie ma nic do rzeczy. Znaczenie ma to, że epub jest zawsze kompresowany. Dzięki temu dla długich, prostych tekstów będzie mniejszy nawet niż txt.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 lis 2012 13:13:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2012 23:26:57
Posty: 8
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
Rhavir, .PDF faktycznie obsługuję lepiej, może po prostu nie będę ich konwertował i też będzie dobrze.
OK, spróbuję inną przeglądarką i dam znać za parę dni, widzę, że mam do wyboru FBReader i Cool Reader.


20 lis 2012 21:28:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx i62 Espresso (czarny)
EPUB - mamy FBR i CR - wg mnie CR jest lepszy, ma niestety wadę :D jak dotkniemy ekranu to zaznacza nam a nie przerzuca stron :D Ale jak używamy przycisków jest OK.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


21 lis 2012 9:25:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron