Teraz jest 28 mar 2024 18:39:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
Przydałoby się uporządkować kilka rzeczy w i62HD Angel Glow. Jest to nowy czytnik, więc nie wiem, czy stare skrypty rozwiązujące różne problemy będą działać. Być może komuś udało się już coś wymyślić i podzielić się informacjami?

1. Kasowanie zbędnych czcionek
W czytniku jest dużo zbędnych z punktu polskiego użytkownika czcionek - "chińskie", bez polskich znaków, źle wyglądające. Co gorsze, zabierają one miejsce w menu przydatne dla innych fontów. W jaki sposób można je skasować?

2. Dodatkowe czcionki
Własne czcionki można wgrać do katalogu fonts na karcie. Fbreader widzi je wtedy i stosuje. Niestety, coolreader widzi je, ale nie można ich użyć (przynajmniej mi się nie udało), nie można ich wykorzystać także jako czcionki w menu. Zatem - jakim skryptem da się je wgrać do systemu?

3. Obrazek wygaszania / uśpienia
Z powodu ekranu HD obrazki uśpienia i wygaszenia powinny mieć inną rozdzielczość. W które miejsca i w jakiej orientacji (pionowa / pozioma) trzeba je wgrać do systemu, aby z nich korzystać?

4. Firmware na stronie
Niestety, na razie na stronie dystrybutora brakuje firmware do i62HD Angel Glow. Szkoda, bo wtedy wszelkie eksperymenty stają się niebezpieczne. Prośba do Artatech - czy dałoby się z tym coś zrobić?

5. Dzielenie po polsku
Czy czytnik ma wgrane do programów fbreader i coolreader polskie wzorce dzielenia wyrazów? Jeśli nie, to jak to zrobić?


17 lis 2012 10:36:29
Zobacz profil
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
6. Instrukcja po polsku

7. Dopracowanie przeglądarek. FB zapamiętuje ustawiania, cool reader ciągle się resetuje. Nadal nie mogę sobie poradzić z plikami worda. Excela nie odczytuje, z docami kodowanie jest niemożliwe do zmiany.


17 lis 2012 12:55:52
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
Ad. 1
Wydaje mi się, że przynajmniej czcionki z grupy "Bitstream" i "WenQuanYi" są zupełnie zbędne. Niestety, nie znam nazw odpowiednich plików tych drugich czcionek. Pierwsze można usunąć skryptem stąd.

Ad. 2
Skrypty zaadaptowane stąd powodują skopiowanie odpowiednich czcionek. Po restarcie widzi je system i coolreader.


20 lis 2012 16:30:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
errenay napisał(a):
Ad. 1
Wydaje mi się, że przynajmniej czcionki z grupy "Bitstream" i "WenQuanYi" są zupełnie zbędne. Niestety, nie znam nazw odpowiednich plików tych drugich czcionek.

To są dwa pliki: wqy-microhei.ttc i wqy-zenhei.ttc. Sprawdzałem na podstawie firmware-u dostępnego na forum mobileread.


21 lis 2012 10:29:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
OK, rzeczywiście po zastosowaniu maski wqy*.ttc udało się zbędne czcionki wyrzucić.

Ad. 3
Jeśli chodzi o ścieżkę do obrazków, to chyba powinna działać podana tutaj (post 29), przy 16 odcieniach szarości. Na razie nie chcę się tym bawić, żeby nie zepsuć systemu (brak firmware na stronie dystrybutora).

Ad. 5
Skrypt stąd działa też dla modelu i62HD Angel Glow.


23 lis 2012 15:35:06
Zobacz profil
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
errenay napisał(a):
Przydałoby się uporządkować kilka rzeczy w i62HD Angel Glow. Jest to nowy czytnik, więc nie wiem, czy stare skrypty rozwiązujące różne problemy będą działać.
Tak - we wszystkich dotychczasowych modelach jest bliźniacze oprogramowanie i skrypty działają tak samo jak dla i62.
W wątpliwych przypadkach (jak np. usuwanie czcionek) warto poczekać na nową wersję oprogramowania, aby w razie wypadku móc bezpiecznie odtworzyć oryginalne oprogramowanie i ustawienia.


27 lis 2012 21:21:08
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
Robert ArtaTech napisał(a):
errenay napisał(a):
W wątpliwych przypadkach (jak np. usuwanie czcionek) warto poczekać na nową wersję oprogramowania, aby w razie wypadku móc bezpiecznie odtworzyć oryginalne oprogramowanie i ustawienia.


Skoro już o tym piszesz, kiedy mniej więcej można spodziewać się update 1.8 dla i62e i m92? Tylko prosze nie zbywaj odpowiedziami w stylu "kiedy przyjdzie na to czas" ;)


27 lis 2012 22:55:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: i62HD Angel Glow - skrypty poszukiwane
Ad. 3
Napisałem skrypt losowo zmieniający grafikę ekranu wyłączania. Wersja 2.0 została dopracowana i przetestowana - nie powinna stwarzać żadnych problemów. U mnie działa bez zarzutu. Instalator tworzy kopie modyfikowanych plików, więc w każdej chwili można cofnąć zmiany.
Więcej informacji w tym wątku.


29 lis 2012 22:47:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron