Teraz jest 29 mar 2024 9:18:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2012 18:34:49
Posty: 8
Post problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Witam! Od niedawna jestem posiadaczką onyx booxa i62 espresso. Podstawowe funkcje już rozgryzłam, czytałam póki co same epuby za pomocą cool readera i tu pojawia się problem... Chyba program nie działa zbyt dobrze, po kilku otwarciach (nie jestem w stanie podać dokładnej liczby, ale działo się to przy każdej z trzech czytanych przeze mnie książek, prędzej czy później) kiedy zamykam książkę, nie pojawia się ona na najwyższej pozycji w ostatnio otwieranych, a po kolejnych kilku otwieraniach książka niby ładuje się, ale nic się nie otwiera... Próbowałam to obejść na wiele sposobów, nie pomaga wgranie pozycji od nowa na czytnik (dodam, że inne pozycje epub się normalnie otwierają). Skutkuje zmiana nazwy, ale wtedy nie mam zapamiętanej ostatniej strony, zresztą jest to dość uciążliwe... W czym tkwi problem? Mogę to jakoś naprawić sama, czy muszę odesłać czytnik? Wgrałam nowe oprogramowanie, ale niestety, to również nie rozwiązało problemu....


13 paź 2012 17:29:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2012 12:39:52
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Czołem
Podstawowe pytanie to jak był przygotowany e-pub. Czy kupiony czy przygotowywany samodzielnie. W pierwszym przypadku polecam kontakt z księgarnią. W drugim polecam potraktować plik programem Calibre tzn. otworzyć w Calibre i przekonwertować do e-pub wybierając w opcjach konwersji:
WYJŚĆIOWY E-PUB > zaznacz spłaszcz strukturę pliku e-pub
Najczęściej to wystarczy ale jeśli nie to spróbuj jeszcze:
WYGLĄD I ZACHOWANIE > Zakładka "Filtruj informacje o stylach" zaznacz ptaszek przy wszystkich opcjach (jak zadział ewentualnie można pozostawić niektóre formatowania).
Może pomoże :)


14 paź 2012 19:50:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2012 7:34:58
Posty: 21
eCzytnik: Boox i62
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Hej, CR ma własną listę ostatnio czytanych i książki nie pojawiają się na głównej stronie czytnika. (chyba, że to jest poprawione a ja nie doczytałem)


16 paź 2012 12:21:53
Zobacz profil
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
mbiela napisał(a):
CR ma własną listę ostatnio czytanych i książki nie pojawiają się na głównej stronie czytnika.
Tak to działało w starszych wersjach. Obecnie pliki otwierane w Cool Reader pojawiają się na głównej liście, ale nie aktualizują się przy kolejnych otwarciach, czyli "spadają" na niższe pozycje.
Program nadal ma własną, wewnętrzną listę "ostatnio otwieranych".


16 paź 2012 16:08:28
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lis 2012 18:33:20
Posty: 3
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Witam
czy ktoś może mi doradzić?
Jako preferowaną aplikacje do formatu ePub ustawiłem Cool Reader.
Problem polega na tym,że nie mogę używać ekranu dotykowego do przerzucania stron.
Czy to normalne?


09 lis 2012 18:53:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Tak to jest normalne w tych bublach....


10 lis 2012 2:09:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lis 2012 18:33:20
Posty: 3
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
radzio27 napisał(a):
Tak to jest normalne w tych bublach....

Dzięki,już myślałem że przeoczyłem jakieś ustawienie:)


10 lis 2012 17:28:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lis 2012 18:33:20
Posty: 3
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Pytanie do pracowników Arta Tech.
Czy aplikacja Cool Raeder będzie poprawiana w aktualizacjach softu?
Świetnie mi się na niej czyta,ale może być jeszcze lepie( Zmienianie stron przy użyciu ekranu dotykowego).


10 lis 2012 17:36:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Też mi tego brakuje - zwłaszcza, że CoolReader'a używam też do czytania RTF'ów.

Wprawdzie niemal zawsze korzystam z przycisków - ale czasem wygodniej jest "pacnąć" w ekran :D

Proszę też o dodanie możliwości otwierania DOC'ów za pomocą CoolReadera - w końcu na stronie domowej CR czytamy, że obsługuje pliki .DOC

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 lis 2012 22:03:07
Zobacz profil
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
radzio27 napisał(a):
Tak to jest normalne w tych bublach....
Typowo złośliwy komentarz. Pisałem już w innym wątku, że Cool Reader jest odrębnym programem, który jest wbudowany w system naszych czytników i zachowuje swoje integralne cechy. Jego priorytetem jest robienie adnotacji w tekście i tak właśnie działa w czytnikach, że dotyk powoduje zaznaczanie tekstu do adnotacji.
Jeżeli naszym priorytetem nie są adnotacje, są do dyspozycji dwie inne (a nawet trzy, w wypadku ePUB) aplikacje do czytania.

Rhavir napisał(a):
Proszę też o dodanie możliwości otwierania DOC'ów za pomocą CoolReadera - w końcu na stronie domowej CR czytamy, że obsługuje pliki .DOC
Cool Reader ma możliwość obsługi plików DOC (nie spakowanych w zip), jednak producent Czytników nie zdecydował się na dodanie takiej opcji wyboru. Cool Reader robi to tak samo jak FBReader. Widocznie w testach wyszły jakieś problemy w interpretacji niektórych tego rodzaju plików.
Dodatkowa aplikacja dla plików MS Office, którą można wybrać zamiast FBReader-a obsługuje również pliki DOCX jak i XLS/XLSX czy PPT/PPTX.

Ze względu na głosy krytykujące wielość możliwych interpretacji (skomplikowany dla niektórych użytkowników wybór aplikacji) możemy się spodziewać pewnej unifikacji w kolejnych aktualizacjach, czyli dedykowania jednego, uniwersalnego programu do czytania różnych formatów ebooków i dokumentów.


14 lis 2012 16:57:23
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: problem z epub-ami (cool reader) i62 espresso
Robert to nie jest złoźliwy komentarz - na razie mam takie zdanie na temat posiadanego urządzenia - BUBEL za 899 zł. :roll: :roll: :roll: Pocieszające jest to, że wraz z aktualizacjami, widać poprawę w działaniu, ale z programami do czytania nadal jest lipa - można byłoby zrobić zaznaczanie poprzez dwuklik, potrójny klik - otwierałby słownik. Wydaje mi sie , że dla kogoś obeznanego z tematem, niebyłoby problemem jego odpowiednie przerobienie. Osobiscie trzymam mocno kciuki za Artura, bo może jego działania doprowadzą te czytniki do stanu, jakiego bym po nich oczekiwał.


14 lis 2012 18:22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: