Teraz jest 28 mar 2024 16:46:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Wiecznie wiszące M92 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2012 11:55:16
Posty: 11
eCzytnik: Onyx M92 Black Pearl
Post Wiecznie wiszące M92
Witam,
piszę pod wrażeniem "wiecznie wiszącego A60".
Rzeczywiście, spotkało mnie coś podobnego, możliwe że z mojej winy.
Czyta się świetnie, więc może dodatkowa rozrywka? Wrzuciłem na kartę trochę muzyki klasycznej.
Jest nastrój do czytania, ale głośniczek nie ten. W takim razie podłączyłem dwie malutkie kolumienki, wrzuciłem je na łóżko i... do roboty (do czytania). Jednej chciało się z łóżka spaść, więc jacka odłączyłem i ustawiłem je na półce. Ponownie załączyłem kabelek na grającym M92 i... totalny zwis urządzenia. Ani reset, ani wyłączenie, ani włączenie.
Po 10. minutach rwania sobie włosów z głowy, włączyłem laptopa i po podłączeniu urządzenia (czerwona dioda) na kilkanaście minut, odpiąłem je, włączyłem i szczęśliwie zadziałało.
Od tego czasu koniec "z bajerami". Tylko czytanie!
Druga sprawa, to wyjąłem kartę SDHC 8 GB, ponieważ prąd znikał po kilku dniach. Kopiuję do pamięci wewnętrznej jedną lub dwie książki. i to by było tyle na razie.
Jeszcze pytanie do Artura: Czy wersję nowszą zainstalowanego oprogramowania w M92 można zastąpić starszą?
To mój pierwszy post, więc nie krzyczcie na mnie ;)


13 lis 2012 14:56:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Wiecznie wiszące M92
@Justyn, można oprogramowanie można zmieniać bez względu na to czy jest ono starsze czy nowsze. Jedyne czego nie możesz instalować to częściowych aktualizacji, a tylko pełne.

_________________


13 lis 2012 15:45:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Wiecznie wiszące M92
Justyn napisał(a):
Ponownie załączyłem kabelek na grającym M92 i... totalny zwis urządzenia.
(...)
Od tego czasu koniec "z bajerami". Tylko czytanie!
To musiał być pechowy zbieg okoliczności. Wkładając wtyczkę słuchawkową, pod pewnym określonym kątem, można uzyskać efekt zwarcia (notebook, którego używam, jeśli próbuje się podłączyć słuchawki, wkładając skośnie pod pewnym kątem wtyczkę, reaguje natychmiastowym restartem).
Podłączając wtyczkę słuchawkową należy robić to prostopadle do obudowy.
Zdecydowanie można jednocześnie słuchać muzyki podczas czytania, jednak trzeba liczyć się z częstszym ładowaniem czytnika (szybsze zużycie energii).


14 lis 2012 17:41:14
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2012 11:55:16
Posty: 11
eCzytnik: Onyx M92 Black Pearl
Post Re: Wiecznie wiszące M92
Roberto, dzięki za wskazówkę. Tak mogło się stać. Nie powinienem traktować M92 jak laptopa (brak buforowania napięcia?). Nie trzeba ryzykować następnego razu. Właśnie pogładziłem Onyxia po grzbiecie :)
Teraz kolumienki są włączone do przenośnego Nomada MuVo. Muzyka sączy się spokojnie, a ja zacząłem czytać epuba z pamięci wewnętrznej, ponieważ chciałbym sprawdzić, na ile wystarcza mi bateria, bo SD 8 GB jest chyba powodem zbyt szybkiego ubywania energii.

Artur, na Twoim sofcie - M92 Czarna Perła przewija się szybciej. Super! Tak jak powyżej napisałem, epuba (only jednego) czytam z pamięci wewnętrznej (by sprawdzić, na ile wystarczy bateria). Nie wiem dlaczego, na Cool Readerze jej nie mogę otworzyć. Zamieniłem przed chwilą plik, by sprawdzić to jeszcze raz. Nie otwiera. Inne otwiera. Być może to przypadek. Na FBReaderze jest O.K.
Czy dasz mi szansę oraz kolegom, aby była możliwość powrotu do oficjalnego Firmware'u? please... tak na wszelki wypadek.
Nie mam czasu sprawdzać dokładnie, ale chyba zmienia się także za często interlinia. W kolejnej przeglądanej książce, musiałem ją zmieniać, bo tekst się "zbijał" (zauważyłem, że zmiana czcionki prawdopodobnie także ma wpływ na to). Będę to obserwować. W oprogramowaniu Roberta tego nie było.

Uff, za dużo tego pisania: Czy Was też drażni "galimatias literowy" na ekranie podczas "przewracania" kolejnej strony książki? Podczas naciskania joysticka, zamykam na ten moment oczy. Hmm! kilka tysięcy razy tygodniowo ;)


15 lis 2012 21:31:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Wiecznie wiszące M92
@Justyn, na Booxach nie ma żadnego zabezpieczenia sprawdzającego poprzednią wersje oprogramowania, możesz spokojnie zrobić downgrade.

_________________


15 lis 2012 23:44:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron