Teraz jest 28 mar 2024 14:05:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
onyx boox c65hd - awaria 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 22:39:20
Posty: 12
eCzytnik: szukam...
Post onyx boox c65hd - awaria
Zostawiłam wczoraj na noc mojego booxa na wygaszaczu ekranu (ciekawa ile prądu ucieknie), a rano zastałam sprzęt jak widać. Nic mu się po drodze nie stało, nie spadł, nie spałam na nim, itd. Zagadka. Odświeżanie oczywiscie nic nie pomaga, sam system działa, bo pod spodem trochę widać i da się nawigowac po menu, itd. Na załączonym obrazku czytnik w stanie wyłączonym. Czy to już trup? Czy warto oddawać do serwisu (nie mam niestety gwarancji, kupowany przez allegro od osoby, która wygrała go w jakimś konkursie). A byłam tak z niego zadowolona...

dzięki

Obrazek


19 paź 2015 20:07:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
U mnie było podobnie. Pęknięty ekran od spodu. Onyx chciał za wymianę 2zł taniej niż nowy w sklepie. U mnie zdążyło to się 18 miesięcy od dnia zakupu po podłączeniu do ładowarki. Po całonocnym ładowaniu rano ekran wyglądał podobnie.
Nigdy więcej czytnika od Arta Techu.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


19 paź 2015 20:19:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
szczerze mówiąc jeśli nie widać nigdzie szczególnie w środku uszkodzeń mechanicznych to powinni wymienić.
Tylko wyszarpanie tego będzie sztuką. a straci się przy tym tyle kasy że lepiej opłaca się kupić nowy.


20 paź 2015 9:58:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Teraz trzeba ładować onyxy pod kamera monitoringu. Bo to nie pierwszy przypadek gdy ekran pada podczas nocnego łądowania.


20 paź 2015 9:59:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
athame napisał(a):
Na podstawie takiego zdjęcia nie można jednoznacznie stwierdzić, czy to awaria sprzętowa czy programowa.

W tym wypadku myślę, że można spokojnie założyć, że ekran jest pęknięty od lewej dolnej strony.
Dziwne, bo to już drugi przypadek pęknięcia ekranu w czasie ładowania w ostatnich dniach na forum. Może akumulator tak się nagrzewa, że ekran pęką z powodu temperatury?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 paź 2015 12:58:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 maja 2014 15:21:00
Posty: 45
eCzytnik: na klopie
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Pytanie nieco z boczku - czy czytnik miał oprogramowanie oryginalne?


20 paź 2015 14:02:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
athame napisał(a):
To brzmi jak jakiś czarny humor. Czyżby w czytniku nie było ładowarki?

AT sugerowało to już kilkukrotnie pisząc, że brak jest w czytniku kontroli przepływu prądu (tak zakładam) i stąd nie wolno ładować prądem innym niż 1A. Może po osiągnięciu 100% nie przestaje ładować i przegrzewa baterię?


20 paź 2015 14:51:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
bulek napisał(a):
athame napisał(a):
To brzmi jak jakiś czarny humor. Czyżby w czytniku nie było ładowarki?

AT sugerowało to już kilkukrotnie pisząc, że brak jest w czytniku kontroli przepływu prądu (tak zakładam) i stąd nie wolno ładować prądem innym niż 1A. Może po osiągnięciu 100% nie przestaje ładować i przegrzewa baterię?

Nie, nie, nie.
To po prostu niemożliwe.
Nawet najtańsze ładowarki do ogniw Li-Ion takie chińskie po kilka/kilkanaście złotych muszą mieć i maja kontrolę odcięcia na poziomie około 4,2 V
Oczywiście zależnie od jakości ładowarki i klasy odcinają prawie dokładnie przy tym napięciu lub nieco przekłamują w górę lub w dół ( w dół zdecydowanie lepiej ;) ).
A muszą to mieć bo ogniwa Li-Ion to produkt bardzo niebezpieczny gdy nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa.
Każdy sprzęt elektroniczny z zamontowanymi takimi ogniwami lub bateriami ogniw musi mieć układ zabezpieczający co najmniej przed nadmiernym naładowaniem - to odcięcie na poziomie 4,2.
Oczywiście są jeszcze inne zabezpieczenia, również w samych ogniwach.
Ogniwo czy bateria może się troszkę grzać , gdy jest już zużyta - jej opór wewnętrzny wzrósł o setki %.
A AT pisał o tych 1 A ( zresztą również bez sensu) w kontekście za słabo naładowanych czytników - niby ładowanych słabszymi ładowarkami i prądami, , które zawieszały się.


20 paź 2015 15:36:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Piszę porównując do zewnętrznych ładowarek do "gołych" ogniw.
A ładowarka to ładowarka, czyli zasilacz i układy elektroniczne sterujące i zabezpieczające w jednej obudowie.
W czytnikach nie ma ładowarek w takim sensie , są tylko ogniwa wraz z układami sterującymi i zabezpieczającymi oraz przetwornicą napięcia z 5V na 3,7 V
I te zabezpieczenia muszą działać, choć oczywiście teoretycznie wszystko może się popsuć.
Wiążąc pękanie ekranów podczas nocnego ładowania to może być coś na rzeczy i wtedy obstawiałbym, słabą jakość ogniw, które zwiększają swoja objętość - lekko puchną i mogą powodować nacisk.
Ale nie puchną dlatego, że nie ma zabezpieczenia a dlatego, ze mogą być słabszej jakości ze źle założonymi zabezpieczeniami mechanicznymi na przykład.

Ale przecież w tym przypadku nie było nocnego ładowania w ogóle, czytnik był tylko włączony na wygaszaczu.


20 paź 2015 16:28:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Mimo, że mam Onyxa, z którego zwłaszcza oprogramowania delikatnie mówiąc nie jestem zadowolony,a tylko z jego ceny byłem :P to nie lubię uogólniać aż tak bardzo.
Classic to pod kątem oprogramowania dziadostwo, ten tutaj dla właściciela to też dziadostwo bo się sam popsuł, inni z kolei mogą być zadowoleni.


20 paź 2015 16:50:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
athame ponoć kindle ci zdechł.
czyli kindle = dziadostwo
co?

bądźmy poważni :D


20 paź 2015 21:18:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
tps4 napisał(a):
Nie, nie, nie.
To po prostu niemożliwe.
Nawet najtańsze ładowarki do ogniw Li-Ion takie chińskie po kilka/kilkanaście złotych muszą mieć i maja kontrolę odcięcia na poziomie około 4,2 V


A jednak możliwe:
Post z 30 sty 2015 9:48:30 (od Wyroczni):
Adam.Kaczmarek.ArtaTech napisał(a):
Używając ładowarki 2A przetwornica na płycie głównej będzie się grzać, co może powodować uszkodzenia.


Dyskusja na ten temat:
http://forum.eksiazki.org/post117907.html?hilit=przetwornica#p117907. Podałem tam też linki do wypowiedzi fachowców (prawdziwych).
Nie ma sensu drążyć. Tak jest w tych urządzeniach i tyle w temacie.


20 paź 2015 21:51:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
qrak1,
Wycinasz z kontekstu moje odpowiedzi.
tps4 napisał(a):
Nie, nie, nie.
To po prostu niemożliwe.
Nawet najtańsze ładowarki do ogniw Li-Ion takie chińskie po kilka/kilkanaście złotych muszą mieć i maja kontrolę odcięcia na poziomie około 4,2 V
to odpowiedź na:
bulek napisał(a):
AT sugerowało to już kilkukrotnie pisząc, że brak jest w czytniku kontroli przepływu prądu (tak zakładam) i stąd nie wolno ładować prądem innym niż 1A. Może po osiągnięciu 100% nie przestaje ładować i przegrzewa baterię?

a zwłaszcza na wytłuszczenie , bo co to oznacza "brak kontroli prądu"? Że nie ma odcięcia - ono zawsze musi być, gdyby nie było to przy pierwszym ładowaniu czytnik wybucha lub mamy co najmniej pożar w domu.

Jednocześnie podawany przez Ciebie przykład ładowania ładowarka 2 A jest dość skrajny ( w domyśle prądem 2 A...) bo bardzo niewiele ładowarek na rynku daje 2A.
Już w ogóle ładowarek, które opisane są jako 2 amperowe jest niewiele w stosunku do całej reszty, a tych faktycznie dających 2A na wyjściu to garstka.
2 A to już jednak sporo i jeśli Chińczycy poskąpili na elementach przetwornicy i płyty głównej to faktycznie może się przy takim prądzie grzać, ale nie ma to nic wspólnego z przeładowywaniem baterii!


21 paź 2015 0:30:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
tps4 napisał(a):
qrak1,
Wycinasz z kontekstu moje odpowiedzi.
tps4 napisał(a):
Nie, nie, nie.
To po prostu niemożliwe.
Nawet najtańsze ładowarki do ogniw Li-Ion takie chińskie po kilka/kilkanaście złotych muszą mieć i maja kontrolę odcięcia na poziomie około 4,2 V
to odpowiedź na:
bulek napisał(a):
AT sugerowało to już kilkukrotnie pisząc, że brak jest w czytniku kontroli przepływu prądu (tak zakładam) i stąd nie wolno ładować prądem innym niż 1A. Może po osiągnięciu 100% nie przestaje ładować i przegrzewa baterię?

a zwłaszcza na wytłuszczenie , bo co to oznacza "brak kontroli prądu"? Że nie ma odcięcia - ono zawsze musi być, gdyby nie było to przy pierwszym ładowaniu czytnik wybucha lub mamy co najmniej pożar w domu.

Jednocześnie podawany przez Ciebie przykład ładowania ładowarka 2 A jest dość skrajny ( w domyśle prądem 2 A...) bo bardzo niewiele ładowarek na rynku daje 2A.
Już w ogóle ładowarek, które opisane są jako 2 amperowe jest niewiele w stosunku do całej reszty, a tych faktycznie dających 2A na wyjściu to garstka.
2 A to już jednak sporo i jeśli Chińczycy poskąpili na elementach przetwornicy i płyty głównej to faktycznie może się przy takim prądzie grzać, ale nie ma to nic wspólnego z przeładowywaniem baterii!

Wszystkie te wywody (Twoje, moje i innych Osób) sprowadzają się jednak do tego, że przetwornica (konwerter) w urządzeniach AT może powodować problemy.


21 paź 2015 8:54:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 22:39:20
Posty: 12
eCzytnik: szukam...
Post Re: onyx boox c65hd - awaria
Otworzyłam booxa, jest pęknięcie szkła wyświetlacza od wewnętrznej strony. Serwis oczywiście upiera się, że skoro uszkodzenie mechaniczne = nieprawidłowe użytkowanie sprzętu. Nie do udowodnienia przeze mnie, że na sprzęt chuchałam i dmuchałam, po poprzedni zdechł właśnie przez nieuwagę i przygniecenie. Czytnik leżał przez noc, bez ładowania, po prostu leżał, w etui. Wieczorem coś czytałam na nim, więc na 100% było ok. Więc coś tu jest nie tak. Nie chce mi się użerać z serwisem, kupię coś nowego, pewnie już nie booxa. Miałam duzy sentyment do marki, po latach użytkowania A60, czas poszukać czegoś innego.


21 paź 2015 15:04:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: