Teraz jest 28 mar 2024 11:28:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Start Księgarni dla czytników Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Post Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Uruchomiliśmy księgarnię dla naszych czytników. Dostęp poprzez ikonkę "Księgarnia" przy dostępnej sieci WiFi.
Wersja internetowa księgarni jest na stronie: BooxSource.beta
Na początek uruchamia się na czytnikach Onyx Boox i61.

Po pierwszym kliknięciu na ikonkę "Księgarnia" czytnik połączy się z siecią i zaproponuje aktualizację programu aktualizującego (nie firmware).
Jeśli w tym kroku wystąpią jakieś problemy (zatrzyma się na łączeniu), można próbować ponownie, lub obejść proces łączenia poprzez uruchomienie jakiejś strony internetowej (ikonka "strony WWW") i wyjście bez rozłączania WiFi.
Jeśli wyrazi się zgodę, potrzebne pliki zostaną pobrane i nastąpi restart czytnika.
Po restarcie, kliknięcie w "Księgarnia" wywoła aplikację, która daje wgląd w księgarnię.
Przed zakupem czegokolwiek, trzeba mieć aktywne konto w księgarni i być zalogowanym.
Konto można założyć z czytnika lub poprzez stronę booxsource.com
Można przeglądać zawartość, wybierać i kupować...
Do zapłaty za wybrane rzeczy potrzebna jest aktywacja i autoryzacja konta w serwisie PayPal (również z czytnika lub poprzes stronę serwisu).
Po zakupie książka jest pobierana na kartę SD w czytniku.
Można czytać! ;)

Jako że wersja beta prosimy o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.
Również wszelkie uwagi mile widziane.


31 sie 2012 19:08:25
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 13:25:08
Posty: 20
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Robert ArtaTech napisał(a):
Uruchomiliśmy księgarnię dla naszych czytników. Dostęp
Jako że wersja beta prosimy o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.
Również wszelkie uwagi mile widziane.


Sklep z ebookami w którym najbardziej licznym działem ebooków są... "ebooki" to raczej nieporozumienie. Nic się w tym nie da znaleźć.
Nie mówiąc o tym, że w ogóle podział na działy w lewym menu jest mocno popsuty a część kategorii nie działa.


31 sie 2012 22:54:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
A nie da się bez karty? Po co ona, skoro potem można zmienić na wbudowaną pamięć ?!

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


01 wrz 2012 18:24:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
janek0 napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
Uruchomiliśmy księgarnię dla naszych czytników. Dostęp
Jako że wersja beta prosimy o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.
Również wszelkie uwagi mile widziane.


Sklep z ebookami w którym najbardziej licznym działem ebooków są... "ebooki" to raczej nieporozumienie. Nic się w tym nie da znaleźć.
Nie mówiąc o tym, że w ogóle podział na działy w lewym menu jest mocno popsuty a część kategorii nie działa.

Jest to wersja beta, więc nie skatalogowanie książek szczególnie nie dziwi.
Na przykład klikamy w biografie i wyskakują nam książki o kotach.

Brak jest opcji usuwania pozycji z koszyka przed przejściem do kasy oraz informacji w jaki sposób zabezpieczone są pliki (Adobe ADE czy znak wodny)

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 wrz 2012 20:34:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Prosił bym o możliwość CAŁKOWITEGO zamknięcia paska NEWS. Przesuwając stronę w dół mam cały czas ten przeklęty pasek, który utrudnia i załania stronę podczas przegladania.
Nie rozumiem czemu nagle zapanowała moda na ZASŁANIAJĄCE stronę paski czy "kutasiki" wystające z każdej strony.

Mocno mnie denerują takie rzeczy, pasek albo powinien być "przytwierdzony" na stałe do strony i po przesunięciu nie zasłaniać albo powinna być możliwość jego wyłączenia - takiego pernamentnego - by nic, żaden ślad po nim nie pozostał.
Chwała Twórcom, że powstrzymali się NA SZCZĘŚCIE od wprowadzenia wystających z boku "kutasików" ze społecznościowym shitem.

Może jestem staroświecki ale lubię proste, funkcjonalne strony - a Wasza jest bardzo bliska ideału - tylko ten nieszczęsny pasek psuje wszystko.
Wprowadźcie Przycisk NEWS w menu i po zawodach, ktoś będzie chciał to sobie go "naciśnie" a reszta będzie miała spokój.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


04 wrz 2012 10:35:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Czy ja dobrze zrozumialem z pierwszego postu, ze Ksiegarnia poki co dziala tylko na czytnikach i61?


04 wrz 2012 23:37:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
NIE :D Przed momentem "odpaliłem" Księgarnię na i62 Espresso - i działa znakomicie.
Jest dokładnie jak pisał Robert - nawiązanie WiFi, aktualizacja, Jebut (Reboot :lol: ) i po uruchomieniu ukazuje się sklep.
Ja poszedlem na łatwiznę i konto załozyłem via PC - po podaniu loginu i hasla sklep mnie rozpoznał. Po podaniu "Loginu" do PayPal (ja mam od dawna) - przełączyło mnie na PayPal, gdzie dokonałem weryfikacji.

Chciałem też "obejść" kartę SD ale "bydle" się nie dało oszukać :lol: wypluło komunikat abym zapodał kartę SD - po jej włożniu i naciśnięciu OK pobrało książkę.

Ja w ramach testu pobrałem darmową Księgę Dżungli - Kiplinga, takie miłe wspomnienie z dzieciństwa.

Właśnie ją czytam - całość działa, po "przebiciu się przez weryfikacje można spokojnie kupować.

Jeszcze tylko niech uruchomią Chmurę - a dokładnie to nieszczęsne wpisywanie loginu w GoogleDrive to będzie SUPER.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


05 wrz 2012 17:27:44
Zobacz profil
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Dziękuję za wszystkie uwagi!

Zarówno księgarnia jak i chmura działają na Onyx Boox i62 (białym i czarnym). Na M92 na razie nie działają.

Publikacje są w formacie ePUB ze znakiem wodnym (nie wymagają autoryzacji czytnika w ADE).

Kartę SD da się obejść w ustawieniach aplikacji (Menu) gdzie można przełączyć (jeszcze przed zakupem) pobieranie do katalogu na karcie SD albo pamięci flash.

Logowanie do "Google Drive" będzie poprawione (jak Google znowu czegoś nie zmieni;) ), konieczna modyfikacja przeglądarki html u producenta - na razie jest dostępne tylko obejście ręczne, opisane w odpowiednim wątku.


05 wrz 2012 19:04:45
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Jeśli można wybrać pamięć Wew to super - zaraz przetestuję. :D
Co go Chmury próbowałem i nie udało mi się. Ale to inny wątek.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


05 wrz 2012 20:52:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
i62 espresso:

1. Po zarejestrowaniu się i próbie ściągnięcia książki (free , 0 pln) pojawia się komunikat o koniecznosci logowania, klikam ok, komunikat znika, nie mam pola do logowania się... i nic.
2. Gdy chce kupic ksiazke za 0 złotych tez musze miec konto w pay palu?


11 wrz 2012 22:01:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Cytuj:
Gdy chce kupic ksiazke za 0 złotych tez musze miec konto w pay palu?

Niestety tak..., dlatego niestety nie skorzystam :(


12 wrz 2012 7:34:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Dla mnie bez sensu jest płacenie przez PayPal za książkę która kosztuje 0 zł :zakrecony: Przykro mi ale nie skorzystam z tego powodu ;)

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


06 paź 2012 16:22:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Tu chodzi o weryfikację. Książka kosztuje 0 zł - słownie ZERO a więc ma wartość. :D Dlatego system musi pobrać tą wartość z konta - a że jest to zero to taka kwotę Cię obciąża. :D Smieszne, ale dośc często spotykane.

Wystarczy założyć konto w PayPal - bo jest za darmo - i po weryfikacji samego PayPal można kupuwać.

Ja akurat lubie PayPal - nie muszę podawać numeru Karty Platniczej. A na "zgniłym" zachodzie, :D to po za Kartą PayPal to czesto jedyna opcja płatnicza.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


06 paź 2012 19:55:54
Zobacz profil
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Barti002 napisał(a):
Dla mnie bez sensu jest płacenie przez PayPal za książkę która kosztuje 0 zł
Aktywacja konta PayPal jest konieczna do dokonania zakupów.
W przypadku "testowego" zakupu za 0 zł, konto PayPal będzie pomijane w najnowszej aktualizacji aplikacji księgarni.


08 paź 2012 10:32:37
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Start Księgarni dla czytników Onyx Boox
Na moim M92 ksiegarnia uruchomiła sie tylko raz. Pobrałem darmową ksiązkę/ Kolejne próby uruchomienia nic nie dają. Łączy się z wi-fi, pojawiają się komunikaty z procentami, a potem nic. Ponowna instalacja pomaga tylko na jedno uruchomienie.


21 paź 2012 20:51:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: