Teraz jest 28 mar 2024 16:04:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Zawieszający się czytnik... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2012 19:20:06
Posty: 5
eCzytnik: Onyx X61E
Post Zawieszający się czytnik...
Witam. Swojego Onyxa X61E mam już od jakiś trzech miesięcy i do tej pory chodził bez zarzutów. Niestety wczoraj zawiesił się przy włączaniu:( Pojawia się okno z ładującym paskiem na dole i po pełnym naładowaniu go nie chcę się dalej włączyć. Próbowałam go uruchomić ponownie, restartować jednak to nic nie daję. Powtarza się ciągle ta sama sytuacja. Próbowałam go również podłączyć do lapka ale ten go wogóle nie wykrywa. Czy ktoś miał ten sam problem z czytnikiem? Jak spróbować go rozwiązać?


02 paź 2012 19:41:15
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Reset urządzenia? Dziurka z tyłu obudowy chyba powinna być.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


02 paź 2012 21:20:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2012 19:20:06
Posty: 5
eCzytnik: Onyx X61E
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Właśnie to miałam na myśli:) Jednak jak już wspomniałam to też nie działa.


02 paź 2012 21:31:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2012 12:39:52
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Może spróbuj Update-ować firmware. Przy wyłączonym urządzeniu i włożonej karcie SD (z nagraną aktualizacją) przytrzymujemy OK i naciskamy jednokrotnie PWR (włącznik). Należy upewnić się, że bateria jest naładowana (powinna mieć przynajmniej dwie kreski) a czytnik podłączyć do ładowarki. Tu masz link do ostatniego updatu: http://onyx-ereader.pl/download/X61E/20 ... update.upx


02 paź 2012 23:01:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2012 19:20:06
Posty: 5
eCzytnik: Onyx X61E
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Czy Update spowoduję, że wszystkie pliki na moim czytniku znikną? Przepraszam za niewiedzę ale dotąd nie spotkałam się z takim problemem.


03 paź 2012 21:14:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Zawieszający się czytnik...
NIE - nie znikną. Znikną ustawienia - takie jak wybór programu (FB czy CoolReader) - znikna również wgrane ekrany wygaszacza czy wyłączenia. Zawartość biblioteki pozostaje nietknięta. Nie znikną nawet informacje na której stronie Skończyłaś czytać, bo te są tam gdzie mamy książki - tak jest u mnie - jak wgrywam najnowszy firmware.
Generalnie w czasie wgrywania Firmware'u zmieniana jest zawartość pamięci do której normalny uzyszkodnik :) nie ma dostępu.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


04 paź 2012 14:09:06
Zobacz profil
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Kasia91 napisał(a):
Witam. Swojego Onyxa X61E mam już od jakiś trzech miesięcy i do tej pory chodził bez zarzutów. Niestety wczoraj zawiesił się przy włączaniu:( Pojawia się okno z ładującym paskiem na dole i po pełnym naładowaniu go nie chcę się dalej włączyć.
Proszę ściągnąć plik najnowszej aktualizacji dla tego modelu z naszej strony.
Następnie, po skopiowaniu pliku aktualizacji na kartę SD i włożeniu jej do czytnika, trzeba uruchomić go ponownie (zrestartować), trzymajac wcisnięty przycisk "OK" (według instrukcji aktualizacji na stronie).
Po aktualizacji powinno wszystko wrócić do normy.
Jeśli problem będzie się powtarzał, proszę o kontakt z naszym serwisem.


04 paź 2012 18:13:08
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2012 19:20:06
Posty: 5
eCzytnik: Onyx X61E
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Wszystko zrobiłam wg waszych wskazówek lecz napotkałam kolejną przeszkodę. Po wciśnięciu Ok i włącznika nic się nie dzieje. Czytnik nie reaguje na nie. Widocznie bateria jest już zbyt słaba:(


05 paź 2012 19:56:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Podłącz czytnik do zasilania - najlepiej nie do komputera ale do zasilacza USB.

Nastepnie Wgrywasz plik na kartę pamięci - karta do czytnika. I woda na tloki :D

Generalnie update zawsze warto robić jak mamy "zasilator" podłączony :D Przy pelnej baterii nie ma problemów - ale warto się zabezpieczyć.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


05 paź 2012 20:04:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2012 19:20:06
Posty: 5
eCzytnik: Onyx X61E
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Podłączyłam mojego Onyxa na całą noc do zasilacza i nic. Zostaje mi tylko oddać go do serwisu.


06 paź 2012 17:58:28
Zobacz profil
Post Re: Zawieszający się czytnik...
Kasia91 napisał(a):
Podłączyłam mojego Onyxa na całą noc do zasilacza i nic. Zostaje mi tylko oddać go do serwisu.
Nie pisałem w poprzedniej notce, że najlepiej czynność aktualizacji wykonać przy podłączonym zasilaniu, bo jest to opisane w instrukcji aktualizacji na naszej stronie.
Jeśli mimo podłączenia, czytnik nie chce się uruchomić ani nie reaguje na "reset" a po nim włączanie (nie można zaktualizować), proszę o kontakt z naszym serwisem.
Po ustaleniu dogodnego terminu, serwis wyśle kuriera, który czytnik odbierze i po naprawie odwiezie z powrotem pod wskazany adres.


08 paź 2012 9:45:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: