Teraz jest 16 kwi 2024 14:44:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Rysik zarysował ekran w moim Boox60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Rysik zarysował ekran w moim Boox60
A wygląda to tak (ryska jest na obrusie :) ):
Obrazek
Obrazek
Na szczęście rysa jest widoczna tylko pod pewnym kątem, więc nie przeszkadza specjalnie w czytaniu.
Co nie zmienia faktu, że to nie powinno się zdarzyć.

I uprzedzam od razu wątpliwości:
1. Nie, nie zarysowałam ekranu czymś innym wcześniej. Wyraźnie był słyszalny zgrzyt rysika o ekran. Ryska powstała podczas przesuwania strony w komiksie przy normalnym, standardowym, delikatnym "muśnięciu" piórkiem o ekran. Wykonywałam ten ruch pewnie setki razy i tylko 2 razy powstało uszkodzenie ekranu. Poprzednim razem nie byłam pewna czy to rzeczywiście było od piórka, a że zaraz potem ekran poszedł do wymiany z powodu zupełnie innej wady fabrycznej, więc specjalnie tego nie analizowałam.
2. Nie, rysik nie jest niczym zabrudzony ani uszkodzony (w każdym razie nie da się tego zauważyć czy wyczuć - końcówka rysika wydaje się być całkowicie gładka). Prawdopodobnie pod pewnym nieszczęśliwym kątem styku rysika z ekranem takie uszkodzenie może wystąpić.


26 wrz 2012 13:38:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2009 15:59:36
Posty: 27
eCzytnik: Poke Pro, Onyx Boox 60
Post Re: Rysik zarysował ekran w moim Boox60
Ja ze swej strony mogę potwierdzić, że jest to możliwe. Sam bardzo często używam stylusa, gdyż czytam wiele książek, w których co rusz muszę coś podkreślać. Co prawda nigdy nie udało mi się zrobić jakiejś bardzo wielkiej rysy, aczkolwiek mam chyba ze 2 mniejsze, kilkumilimetrowe, i jedną ok. 1,5 centymetrową. Ale ekran służy mi już prawie 3 lata...


26 wrz 2012 17:30:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Rysik zarysował ekran w moim Boox60
W zamieżchłych czasach PDA - gdy Apple nie marzył o swoim iShicie :D stosowane były ekrany rezystancyjne z rysikami. :D
I całkiem normalne było rysowanie ekranu - sam pare razy go zarysowałem.

Najczęstrze przyczyny :
Zanieczyszczenia - np. wystarczy male ziarnko piasku i zalatwione, lub zwykły kurz z drobinami.
Rysik - a konkretnie minimalne zuzycie + niefart i przyłożenie odpowiedniej siły i konta "natarcia" :D

Ogólnie to rysy nie są czymś dziwnym, ja osobiście zrysowałem sporo ekranów - jesli sprzęt jet po gwarancji a rysa widoczna - można rozebrać i spróbować wypolerować wyświetlacz. Sam kilka razy to robiłem. Potrzebny jest bardzo dobry fachowiec.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


26 wrz 2012 17:40:28
Zobacz profil
Post Re: Rysik zarysował ekran w moim Boox60
EllenRipley napisał(a):
1. Nie, nie zarysowałam ekranu czymś innym wcześniej. Wyraźnie był słyszalny zgrzyt rysika o ekran. Ryska powstała podczas przesuwania strony w komiksie przy normalnym, standardowym, delikatnym "muśnięciu" piórkiem o ekran.
Moim zdaniem taki rysik jest wadliwy i nadaje się do reklamacji. elementy mające współpracować ze sobą, nie mogą wchodzić w takie "interakcje". Musi to być wada procesu technologicznego, zanieczyszczenie w czasie produkcji materiału.
Jeśli końcówka rysika ma wtopiony jakiś "kryształek", to zapewne sytuacja może się powtórzyć (pod jakimś specyficznym kontem przesuwania), dlatego, w trosce o ekran należało by go wymienić.
Jeśli czytnik na gwarancji to proszę zgłosić ten feler do serwisu, jeśli już po, to pozostaje możliwość zakupu nowego rysika lub próba "wytarcia/wyszlifowania" tego "kryształka" z końcówki.
Chyba, że był to jednorazowy przypadek wpadnięcia ziarenka kurzu/pisaku pod rysik. Trzeba ocenić stan końcówki pod powiększeniem.

Na powierzchni ekranu jest twarda (bardziej niż końcówka rysika), matowa powłoka, usuniecie takiej rysy to bardzo trudne zadanie.


26 wrz 2012 17:56:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron