Teraz jest 28 mar 2024 11:46:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
X61E- zawieszanie się i inne 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2012 21:40:05
Posty: 1
eCzytnik: Boox X61E, Kindle Keyboard
Post X61E- zawieszanie się i inne
Witam
Od kilku tygodni jestem posiadaczem czytnika X61E. Od samego początku ma on pewną bardzo denerwującą przypadłość: zawieszanie się. Zaraz po kupnie nie dało się go używać- jakikolwiek ruch po menu powodował zamrożenie. Za radą serwisu reinstalowałem oprogramowanie. Sytuacja nieco się poprawiła- "zwisy" zaczęły występować średnio raz na kilka dni. Ostatnio jednak zauważyłem inny problem: po naładowaniu bateria rozładowuje się po około 2-4 dniach (przy bardzo małym obciążeniu urządzenia- do kilkunastu minut dziennie). Objawem jest znowu zawieszenie się czytnika. Po resecie pokazuje się rozładowana bateria...

Czy powyższe objawy są możliwe do usunięcia we własnym zakresie czy też czytnik muszę odesłać do serwisu ?

Przyznam, że bardzo jestem rozczarowany...Od kilku miesięcy używam również Kindla- nie zawiesił się ani razu...


12 wrz 2012 21:48:03
Zobacz profil
Post Re: X61E- zawieszanie się i inne
Szyszkowa napisał(a):
Czy powyższe objawy są możliwe do usunięcia we własnym zakresie czy też czytnik muszę odesłać do serwisu ?
Jeśli są takie objawy, jak w opisie, to egzemplarz jest wadliwy fizycznie (czytniki nie zawieszają się i nie rozładowują w tak krótkim czasie) - to nie wina oprogramowania.
Proszę zgłosić go do naszego serwisu (najszybciej telefonicznie), nie trzeba odsyłać - w umówionym terminie kurier odbierze go, a następnie przywiezie naprawiony.


13 wrz 2012 11:00:16
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 16:40:32
Posty: 1
eCzytnik: Boox x61e
Post Re: X61E- zawieszanie się i inne
Witam, tez jestem posiadaczem boox'a x61e i mam taki problem. Kilka razy, jak dotąd trzy, przy używaniu boox`a, czytnik zawiesił i przestał reagować na jakiekolwiek bodźce. Cały czas na ekranie wyświetlone było ostatnio otwarte miejsce. Czytnik nie reagował na naciśniecie żadnego klawisza. Nie pomagał przycisk reset, przytrzymanie klawisza włączania. Taka sama sytuacja występowała przy podłączeniu czytnika do komputera. Komputer go nie wykrywał i czytnik nadal nie reagował na żaden klawisz, nie lądował się.. Bateria została wcześniej przeze mnie w pełni naładowana, czytnik ładował się około 8 godz. Cały problem został rozwiązany gdy zdjąłem tylną obudowę a następnie odłączyłem i ponownie podłączyłem baterie. Moim zdanie,chociaż nie jestem ekspertem, jest to wina niestabilnego oprogramowania który całkowicie odcina wszystkie możliwe funkcje urządzenia, nawet przycisk włączenia czy reset. Dopiero całkowite odcięcie zasilania i ponowne jego podłączenie przywraca mu "funkcje życiowe". Nie była to wina rozładowanej baterii, ponieważ gdy czytnik zaczął dzialac, ikona pokazywala, ze jest ona w pelni naładowana. Jak napisałem wczesniej, zdarzyło się to kilka razy, ale czytnik zawsze dzialal poprawnie po ponownym podłączeniu baterii.
Kolejny problem, ktory jest juz bardziej uciążliwy wygląda następująco. Gdy podłącze czytnik do komputera a następnie próbuje wejść do folderu gdzie znajduje sie duża ilość plików, następuje ladowanie danych i zerwanie połączenia miedzy urządzeniami. Konieczne jest odlaczenie i ponownie podłączenie czytnika by wznowić połączenie. Z folderami gdzie pilkow jest tylko kilka nie ma problemów.
To tyle z moich problemów, przy okazji chciałbym sie jescze dowiedzieć w jaki sposób mogę oceniać książki ktore mam na urządzeniu ? Przy opisie ksiązek widoczna jest liczba gwiazdek, ale nie mogę znaleźć opcji, ktora mogla by mi pozwolić je dodawać lub odejmować.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma lub miał podobne problemy i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.


16 wrz 2012 17:11:52
Zobacz profil
Post Re: X61E- zawieszanie się i inne
Rooooobeeeert napisał(a):
jestem posiadaczem boox'a x61e i mam taki problem. Kilka razy, jak dotąd trzy, przy używaniu boox`a, czytnik zawiesił i przestał reagować na jakiekolwiek bodźce. Cały czas na ekranie wyświetlone było ostatnio otwarte miejsce. Czytnik nie reagował na naciśniecie żadnego klawisza.
Tak jak pisałem w bliźniaczym wątku, takie zachowanie nie jest normalne i czytnik wymaga interwencji serwisu.
Jednak podstawowym warunkiem jest aktualizacja oprogramowania do najnowszej wersji dostępnej na naszej stronie. Jeśli po aktualizacji, podobne zachowanie powtorzy się, proszę zgłosić czytnik do naszego serwisu.

Rooooobeeeert napisał(a):
Kolejny problem, ktory jest juz bardziej uciążliwy wygląda następująco. Gdy podłącze czytnik do komputera a następnie próbuje wejść do folderu gdzie znajduje sie duża ilość plików, następuje ladowanie danych i zerwanie połączenia miedzy urządzeniami. Konieczne jest odlaczenie i ponownie podłączenie czytnika by wznowić połączenie. Z folderami gdzie pilkow jest tylko kilka nie ma problemów.
To tyle z moich problemów, przy okazji chciałbym sie jescze dowiedzieć w jaki sposób mogę oceniać książki ktore mam na urządzeniu ? Przy opisie ksiązek widoczna jest liczba gwiazdek, ale nie mogę znaleźć opcji, ktora mogla by mi pozwolić je dodawać lub odejmować.
Opisane przypadłości zdarzały się we wcześniejszych wersjach oprogramowania, dlatgo ponownie zachęcam do aktualizacji.
Ostatnia opisana cecha występowała w starszych wersjach oprogramowania dla wszystkich modeli czytników Onyx Boox. Można było "oceniać" ebooki, ale tylko na czytnikach posiadających ekran dotykowy, czyli rysikiem. W nowszych wersjach oprogramowania, opcja ta została wycofana.
Najnowsza wersja firmware to nie tylko numer 1.7 ale jeszcze ważny jest kod daty (rrrrmmdd), który dla modelu X61S/E jest taki: 1.7 20120514 (wydany 14 maja 2012r.).


17 wrz 2012 15:51:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron