Teraz jest 28 mar 2024 16:52:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[rozwiązany] BOOX60 - blokada na ekranie ładowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012 17:14:58
Posty: 8
eCzytnik: InkBook Classic 2
Post [rozwiązany] BOOX60 - blokada na ekranie ładowania
Witam,

Czytnik BOOX60 zawiesza mi się podczas ładowania. Pasek stanu uruchomienia dochodzi do końca i po tym czytnik się blokuje na ekranie ładowania. Nie reaguje na przycisk Power, jedynie na Reset. Po zresetowaniu sytuacja się powtarza.

Próbowałem podłączyć go do zasilania ale nie zmienia to stanu rzeczy.

Czy miał ktoś podobny problem ?

wojnar


26 sie 2012 21:14:10
Zobacz profil
Post Re: BOOX60 - blokada na ekranie ładowania
wojnarabc napisał(a):
Pasek stanu uruchomienia dochodzi do końca i po tym czytnik się blokuje na ekranie ładowania. Nie reaguje na przycisk Power, jedynie na Reset. Po zresetowaniu sytuacja się powtarza.
Na taką sytuację lekarstwem może być ponowne zainstalowanie oprogramowania.
Trzeba umieścić plik instalacyjny na karcie SD, włożyć ją do czytnika i przy naciśniętym przycisku "OK" wykonać restart.
Oprogramowanie powinno się zainstalować i czytnik normalnie uruchomić.

Czy nie były usuwane jakieś pliki systemowe? Np. czcionki (oprócz kroju Bitstream, pliki vera*.ttf wszystkie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania oprogramowania). Podobny skutek może dać nierozważne użycie programu OTFM.

Jeśli nic nie pomoże, nasz serwis zawsze może wgrać oprogramowanie (odbrickować urządzenie). Świadczymy usługi zarówno gwarancyjne jak i pogwarancyjne.


28 sie 2012 16:40:09
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012 17:14:58
Posty: 8
eCzytnik: InkBook Classic 2
Post Re: BOOX60 - blokada na ekranie ładowania
Dzięki za pomoc,

Żadne pliki systemowe nie były ruszane. Próba ponownego zainstalowania oprogramowania także nic nie dała (czytnik się blokował na ekranie wykrywania aktualizacji). OTFM - nawet nie wiem co to :).

W moim przypadku pomogło całkowite rozładowanie baterii. Po tej operacji działa bez zarzutu ale ciekawy jestem co spowodowało usterkę.

Otwierałem w dniu awarii duży plik epub (16MB). Czy możliwe jest że zapełniony został bufor danych czytnika ? Jeśli tak, to czy istnieje jakiś inny, niż rozładowanie baterii, sposób jego wyczyszczenia ?

pozdrawiam


29 sie 2012 15:53:17
Zobacz profil
Post Re: BOOX60 - blokada na ekranie ładowania
wojnarabc napisał(a):
W moim przypadku pomogło całkowite rozładowanie baterii. Po tej operacji działa bez zarzutu ale ciekawy jestem co spowodowało usterkę.

Otwierałem w dniu awarii duży plik epub (16MB).
Otwieranie dużych plików epub, nie szkodzi w żaden sposób naszym czytnikom, więc przyczyna awarii pewnie pozostanie "tajemnicą chińskich programistów".


30 sie 2012 17:39:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: