Teraz jest 28 mar 2024 23:54:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso 
Autor Wiadomość
Post Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Udostępniliśmy nowe oprogramowanie dla czytników Onyx Boox i62 Espresso.
Jest to poprawiona wersja 1.7 z dnia 27 września 2012 r (20120927).
Do pobrania z naszej strony.

Poprawki:
- komunikacja z WiFi
- obsługa pól "email" w przeglądarce (działa logowanie do Google Drive)
- opcje wyboru wyświetlania metadanych/nazw plików
- zmieniony i rozszerzony sposób sortowania plików
- dodana (alternatywna, eksperymentalna) przeglądarka PDF
- inne


Ostatnio edytowano 28 wrz 2012 13:33:00 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 1 raz

uzupełnienie



27 wrz 2012 16:07:15
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Dwa spostrzezenia "na szybko" po zainstalowaniu nowego oprogramowania:
1. Strony ksiazek laduja sie zauwazalnie szybciej, choc w poprzednich wersjach absolutnie nie bylo pod tym wzgledem zle.
2. Polaczenie z Wi-fi stalo sie calkiem znosne, w odroznieniu od arcyżałosnego z poprzednich apdejtow. Calkiem znosne to nie znaczy idealne. Mam nadzieje, ze firma nadal bedzie pracowac nad ulepszeniem tego aspektu.Jest jednak bardzo wyrazny postep i to warto odnotowac.

Jak znajde wiecej czasu to sprawdze czy zajeto sie bledami Ivony. Na razie to tyle na goraco...


28 wrz 2012 12:50:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Nie bardzo rozumiem dlaczego nie wychodza aktualizacje dla I62 - przeciez to podobno ten sam sprzet ( poza obudowa ) i firmware rozni sie tylko licencja na IVONE.


28 wrz 2012 16:20:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2012 22:14:07
Posty: 8
eCzytnik: Boox I62 Carbon
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Zainstalowałem poprawkę i moje spostrzeżenia:
1. WiFi wreszcie zaczyna działać znośnie, ale nadal pozostaje do narzekania temat, czasu w jakim następuje połączenie do sieci. Uważam, że jest zbyt długi (choć spora poprawa w stosunku poprzednich wersji)
2. Chmura działa (dokładnie google drive), no ale zauważyłem pewny mały błąd. Po zamknięciu "Chmury Danych", nie wyłącza się połączenie WIFI. W poprzedniej wersji się wyłączało (ale nie dało się zalogować do google drive ;P). Jeżeli patrzymy na pozostałe oprogramowanie to powinno się przy wyjściu z synchronizacji, pojawić msgbox (Połaczenie z WiFi) z prośbą o potwierdzenie zamknięcia połączenia WiFi. Może warto było by się zastanowić nad poprawką.
3. Dotyczy samej obsługi chmury - można z niej synchronizować (pobierać) pliki, ale nie można pobrać całego katalogu wraz z jego zawartością. Dla mnie jest to w sumie spora niedogodność, gdyż staram się utrzymywać porządek poprzez katalogi z danym autorem potem seria a na końcu plik z książką. Może dało by się zamówić taką opcję w następnej wersji oprogramowania ??

To tyle na gorąco, po instalacji nowego softu.

PS. Czym się jeszcze różni I62 od wersji Expresso, skoro mają całkiem różne softy ??

_________________
Pozdrawiam
Haress


28 wrz 2012 22:57:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Dzięki za poprawkę wyświetlania metadanych, dla mnie czytnik jest teraz prawie idealny 8) A co oznacza opcja "wczytywać metadane z plików epub/pdf podczas zmian w pamięci wewnętrznej?"


29 wrz 2012 7:03:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
U mnie po wyączeniu Chmury WiFi się rozłącza.

Ja zaś zauwazylem jedną rzecz : nowa przeglądarka do PDF'ów nie posiada trybu Pelny Ekran. Na dole mam pasek i nie mogę znaleść w Menu przycisku do Pełnego Ekranu.

Po za tym soft jest bardzo dobry, Google Drive zasuwa jak szalony :D skończyły sie problemy z WiFi.

Mam też uwagę do Menu : prosił bym o dopasowane wielkości czcionek i napisów. Np w Menu Preferowane Aplikacje mamy poucinane nazwy. Na przykład zdanie : wypróbuj nową przeglądarkę p i tyle, W ePUB mamy Przeględarka PD i tyle, w .DOC mamy Przeglądarka MS i kawałek litery.
Może by "wywalić" słowo Przeglądarka z Listy wyboru ?

Lisq1 - najprawdopodobniej chodzi o to czy system ma wczytywać dane Metadata w tle czy dopiero po pierwszym otwarciu pliku. Jak wczytuje w tle to może spowolnić czytnik.
Ale nie jestem pewien - bo taka opcja jest - nie jestem pewien czy to o nią chodzi. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


29 wrz 2012 10:18:17
Zobacz profil
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
haress napisał(a):
Po zamknięciu "Chmury Danych", nie wyłącza się połączenie WIFI.
WiFi ma się rozłączać, ale bez pytania o to. Tak samo w księgarni. To są nasze aplikacje, w przeciwieństwie do przeglądarki, która jest wbudowana w system i pyta się aż za dużo.
Co do ściągania całych katalogów w Google drive, to może być niezły pomysł do następnej wersji.

lisq1 napisał(a):
co oznacza opcja "wczytywać metadane z plików epub/pdf podczas zmian w pamięci wewnętrznej?"
Jeśli jest ustawione, to wczytuje metadane "w tle" np. jak wymienimy kartę SD (co może spowolnić czytnik, jeśli wrzucimy dużo nowych dokumentów. Jeśli nie jest wybrana, to wczytuje metadane dopiero przy pierwszym otwarciu danego pliku.

Rhavir napisał(a):
prosił bym o dopasowane wielkości czcionek i napisów. Np w Menu Preferowane Aplikacje mamy poucinane nazwy. Na przykład zdanie : wypróbuj nową przeglądarkę p i tyle, W ePUB mamy Przeględarka PD i tyle, w .DOC mamy Przeglądarka MS i kawałek litery.
Tak, to okienko wymaga poprawy, w innych miejscach jest w miarę dobrze. Chińczycy mają to dobrze dopasowane, ale nasze tłumaczenia się nie mieszczą. W modelu M92 udało się pomieścić napisy, a tu jeszcze jest trochę do zrobienia.
Nowa "eksperymentalna" przeglądarka PDF dorobi się też trybu pełnoekranowego - pewnie w następnej aktualizacji.


29 wrz 2012 12:37:17
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Panie Robercie, a jakie są różnice między nową a starą przeglądarką? Z góry dziękuję za odpowiedź, choćby ogólną.


29 wrz 2012 13:10:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Odnośnie poucinanych nazw... Pół biedy, jeśli ucięty jest wyraz od końca.... Ale włączcie menu obsługi metadanych lub menu wyświetllania tytułów... I?? U mnie zapytanie jest ucięte, ale .... Od góry i od dołu! I to bez względu na wybrany rodzaj domyślnej czcionki.... Jakby ktoś odciął żyletką górne lub dolne części wyrazów. Po prostu.... Brzydko to wygląda.... ;) I "tyla".... ;) Bo naturalnie nie wpływa to na funkcjonalność. Natomiast wybór sposobu sortowania wciąż nie jest zapamiętywany przez czytnik po jego restarcie. Pozdrawiam :)


29 wrz 2012 14:16:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2012 13:26:54
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Dołączam się do pytań o to, kiedy ukaże się adekwatna aktualizacja dla wersji i62 białej. Dosyć dziwna polityka uaktualnień w momencie, gdy sprzęt jest taki sam.


01 paź 2012 14:07:56
Zobacz profil
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
mandala napisał(a):
Panie Robercie, a jakie są różnice między nową a starą przeglądarką?
Chodzi o przeglądarkę PDF czy HTML?
Dla PDF:
- stara to Adobe Mobile Reader
- nowa to jeszcze nie wykończona przeglądarka, mająca ułatwić czytanie PDF-ów m.in. poprzez tryb kolumnowy.

jotde napisał(a):
Dołączam się do pytań o to, kiedy ukaże się adekwatna aktualizacja dla wersji i62 białej. Dosyć dziwna polityka uaktualnień w momencie, gdy sprzęt jest taki sam.
Wydaje mi się, że zbyt pewnie pisałem o ich identyczności.
Od strony użytkownika, rzeczywiście są identyczne (poza kolorem obudowy). Jednak oprogramowanie jest różne (z kilku powodów, nie tylko licencji IVONY).
W najbliższym czasie napiszę więcej o białej wersji i62.


04 paź 2012 17:28:15
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Jak zainstalować tę aktualizację, ponieważ jest to moja pierwsza aktualizacja, a nie rozumiem instrukcji :(

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


05 paź 2012 20:09:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Barti002 napisał(a):
Jak zainstalować tę aktualizację, ponieważ jest to moja pierwsza aktualizacja, a nie rozumiem instrukcji :(

Postaram sie wytlumaczyc najprosciej jak sie da:
1. Bierzesz karte pamieci micro SD.
3. nagrywasz koniecznie nie rozpakowany plik z apdejtem na ta karte micro SD.
4. wkladasz karte do czytnika w otwor ponizej przycisku BACK.
5. wlaczasz czytnik przytrzymujac jednoczesnie klawisz BACK na srodku czytnika na dole.
6. po pojawieniu sie napisow na samym dole ekranu np "checking sofware.." puszczasz przycisk BACK i pozwalasz sie zapdejtowac czytnikowi. powinno to potrwac ok 1,5-3 minut gora.

To cala filozofia.


05 paź 2012 21:32:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
Czezare napisał(a):
Barti002 napisał(a):
Jak zainstalować tę aktualizację, ponieważ jest to moja pierwsza aktualizacja, a nie rozumiem instrukcji :(

Postaram sie wytlumaczyc najprosciej jak sie da:
1. Bierzesz karte pamieci micro SD.
3. nagrywasz koniecznie nie rozpakowany plik z apdejtem na ta karte micro SD.
4. wkladasz karte do czytnika w otwor ponizej przycisku BACK.
5. wlaczasz czytnik przytrzymujac jednoczesnie klawisz BACK na srodku czytnika na dole.
6. po pojawieniu sie napisow na samym dole ekranu np "checking sofware.." puszczasz przycisk BACK i pozwalasz sie zapdejtowac czytnikowi. powinno to potrwac ok 1,5-3 minut gora.

To cala filozofia.


Dzięki, teraz tylko do sklepu po kartę pamięci muszę polecieć, bo ta z telefonu jest cała zawalona, a innej nie mam :o

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


06 paź 2012 8:25:32
Zobacz profil
Post Re: Firmware 1.7 z 20120927 dla i62 Espresso
canidael napisał(a):
Odnośnie poucinanych nazw... Pół biedy, jeśli ucięty jest wyraz od końca.... Ale włączcie menu obsługi metadanych lub menu wyświetllania tytułów... I?? U mnie zapytanie jest ucięte, ale .... Od góry i od dołu!
To zależy od wielkości czcionki wybranej jako "domyslna" dla całego interfejsu (niektóre pola mają ograniczoną przestrzeń).
Jeśli wybierze się "wąską" czcionkę większość objaśnień mieści się w polach.
Natomiast obcięcia "górne i dolne" nie występują przy czcionkach na przykład: Myriad czy Minion.

Odnośnie oprogramowania dla Onyx Boox i62 (białego) napisałem obszerniej w tym poście.


06 paź 2012 12:40:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron