Teraz jest 28 mar 2024 14:16:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[rozwiązany] Problem z odczytem pliku PDF 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:48:48
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post [rozwiązany] Problem z odczytem pliku PDF
Po pomyślnym odczytaniu wielu plików PDF Onyx M92 zaciął się na kolejnych i wyskakuje z błędem PDF PaintClien::DrawindFinished tetraphilia_runtime 0
Na komputerze plik jest odczytywany prawidłowo, przy pomocy Calibre daje się skonwertować do formatu epub i daje się go odczytać, ale niestety nie jest już tak ładnie sformatowany jak wyjściowy plik PDF (oglądany na komputerze). Czy są jakieś inne programy do odczytu PDF możliwe do zainstalowania na tym czytniku?


25 lip 2012 0:22:47
Zobacz profil
Post Re: Problem z odczytem pliku PDF
slbatkowski napisał(a):
Po pomyślnym odczytaniu wielu plików PDF Onyx M92 zaciął się na kolejnych i wyskakuje z błędem PDF PaintClien::DrawindFinished tetraphilia_runtime 0
Czy te poprzednie, wcześniejsze nadal odczytuje poprawnie, czy też wyrzuca błąd?
Jeśli wszystkie generują błędy, proszę spróbować wgrać ponownie najnowsze oprogramowanie.
Jeśli tylko te nowe generują błędy, czy mogę prosić o taki przykładowy plik, w celu sprawdzenia na testowym egzemplarzu?


25 lip 2012 12:47:54
Post Re: Problem z odczytem pliku PDF
Otrzymałem problematyczny plik PDF do testu, więc dopiszę wyjaśnienie.

Rzeczywiście, kolejny plik PDF z serii nie daje się wczytać, ponieważ zastosowano w nim dodatkowe szyfrowanie, przy którym Adobe Reader Mobile wyrzuca błąd.
Program Adobe Reader na komputerze, po wejściu we właściwości pliku i zakładkę "Ochrona" podaje następujące ostrzeżenie:
Cytuj:
Cała zawartość dokumentu jest zaszyfrowana i mechanizmy wyszukiwania nie mają dostępu do metadanych dokumentu
Wniosek stąd, że podczas generowania takiego pliku, trzeba odstąpić od stosowania niestandardowej kombinacji blokowania dostępu do zawartości pliku.


27 lip 2012 12:41:30
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:48:48
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: [rozwiązany] Problem z odczytem pliku PDF
dziękuję za odpowiedź, dziwi mnie tylko że program w komputerze nie sygnalizuje żadnego szyfrowania tylko zwyczajnie otwiera bez wołania o żadne hasło, calibre konwertuje też bez problemu, aczkolwiek układ strony w pliku wyjściowym jest nieładny.


27 lip 2012 14:57:26
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: [rozwiązany] Problem z odczytem pliku PDF
To nie chodzi o zabezpieczenie przed otwarciem, tylko przed dostępem do jakiś funkcji PDF, np. można zablokować hasłem możliwość kopiowania z PDF.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 lip 2012 16:02:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:48:48
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Upieram się, że problem nie został rozwiązany
Plik PDF faktycznie jest zabezpieczony przed możliwością edycji, eksportu itp., ale czytanie jego jest dozwolone. Czym zatem różni się przeglądanie go na komputerze z Windowsem od przeglądania go na Onyxie, który de facto jest komputerem z Linuksem?


30 lip 2012 12:21:11
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: [rozwiązany] Problem z odczytem pliku PDF
Trudno mi powiedzieć, może tutaj Robert się wypowie. Ale skoro Onyx ma funkcję reflow dla PDF, to może potrzebować bezpośredniego dostępu do tekstu, który zablokowany jest przez taką funkcję. W efekcie czytnik głupieje i nie wie jak wyświetlić taki plik.

A podesłałbyś mi go na maila? rd /at/ webaudit.pl - ciekaw jestem jak się spisuje na Kindle.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 lip 2012 14:21:24
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: